101 הזעקת עזרה מדא

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

טקס חילופי שרים

הטקס בהשתתפות השר הנכנס ח"כ עודד פורר, השר היוצא ח"כ אלון שוסטר, שר האוצר ח"כ אביגדור ליברמן ומנכ"ל המשרד ד"ר נחום איצקוביץ'.

פורום כאן נעים

המדריך לבחירת המלון המושלם

הקיץ כבר כאן, ואיתו גם כל הפירות המתוקים! אז כיצד נבחר את המלון המדוגם ביותר? מדריך שירות ההדרכה והמקצוע, נביל עומרי, עונה על כל השאלות!

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

טיפים לאחסון פירות וירקות

כמה פעמים כבר עשינו את אותה הטעות וקנינו ירקות ופירות בכמויות שיכולות להספיק גם לעוד שנה, אבל אז - באסה! נאלצנו לזרוק אותם. *לא עוד* משרד החקלאות פה כדי לעזור ולהאריך עוד יותר את חיי המדף שלהם! צפו בסדרה הקטעים וכנסו עכשיו:

101 הזעקת עזרה מדא

חקלאות ישראל צרכנות

משרד החקלאות יאפשר יבוא ביצים בפטור ממכס למנוע מחסור בחגים

כחלק מההיערכות משרד החקלאות ל"גל השני" של הקורונה, מבדיקה שערכו גורמי המקצוע במשרד מול היצרנים, המשווקים ורשתות השיווק עולה כי בשלב זה השוק מאוזן בביצים וישנם עודפים קלים אצל חלק מהמשווקים. בבשר עוף (פטם) ומוצרי חלב קיימים עודפים. פתיחת הייבוא עתה תאפשר ליבואנים להתארגן כך שיוכלו לייבא ביצים במהלך אוגוסט לקראת העלייה בביקוש בשל ראש השנה ואף לתת מענה באם יידרש להתמודדות עם הגדלת הביקוש לאור "הגל השני".
0
0
דר' נחום איצקוביץ' מנכל משרד החקלאות ופיתוח הכפר, ברקע: גבר שרכש תבניות ביצים | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
דר’ נחום איצקוביץ’

משרד החקלאות ופיתוח הכפר, הודיע היום (רביעי, ‏א’ באב תש”פ) כי הוא נערך לביקוש ביצים לקראת חגי תשרי ויאפשר יבוא ביצים בפטור ממכס, על מנת למנוע מצב של מחסור בביצים לצרכנים

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

פתיחת הייבוּא תאפשר ליבואנים להתארגן, כך שיוכלו לייבא ביצים במהלך אוגוסט לקראת העלייה בביקוש בשל חג ראש השנה.

מבדיקה שערכו גורמי המקצוע במשרד החקלאות מול היצרנים, המשווקים ורשתות השיווק, עולה, כי בשלב זה השוּק מאוזן בביצים וישנם עודפים קלים אצל חלק מן המשווקים ברחבי המדינה.

במטרה למנוע מחסור ב-ביצים בשוּק המקומי, לקראת מועדי ו-חגי תשרי;  

  • א’ בתשרי; ראש השנה
  • א’-י’ בתשרי: עשרת ימי תשובה
  • ג’ בתשרי; צום גדליה
  • י’ בתשרי; יום הכיפורים
  • ט”ו-כ”א בתשרי; סוכות
  • כ”ב בתשרי; שמיני עצרת ושמחת תורה.

במועדים אלו, הם עולה הביקוש המקומי לביצים, נערך משרד החקלאות ליבוא הביצים לישראל במכסות פטורות ממכס.

דוברת משרד החקלאות ופיתוח הכפר הגב’ דפנה יוריסטה הוסיפה לאתר  ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ כי מדי שנה בתקופות החגים, נרשם מחסור עונתי בביצים עקב הביקוש הרב ולכן, גם השנה פותח המשרד מכסת ייבוא.

מנכל משרד החקלאות, דר’ איצקוביץ’; “החקלאים הישראליים מייצרים את הרוב המכריע של הביצים הנצרכות בישראל בהיקף של כ-2.3 מיליארד ביצים בשנה.

מנכל משרד החקלאות ופיתוח הכפר דר’ נחום איצקוביץ’ אישר מכסות יבוא בהיקף של 20 מיליון ביצים בהתאם לצורכי השוק הצפויים, מתוך ההנחה שהיבואנים ייבאו ביצים רק בהתאם לביקוש המקומי, כאשר הסיכון מוטל עליהם, כפי שקרה בשנים האחרונות.

כחלק מההיערכות משרד החקלאות ל”גל השני של הקורונה” מבדיקה שערכו גורמי המקצוע במשרד מול היצרנים, המשווקים ורשתות השיווק, עולה, כי בשלב זה השוק מאוזן בביצים, וישנם עודפים קלים אצל חלק מהמשווקים. בבשר עוף (פטם) ומוצרי חלב, קיימים עודפים.

פתיחת הייבוא, עתה תאפשר ליבואנים להתארגן כך שיוכלו לייבא ביצים במהלך אוגוסט לקראת העלייה בביקוש בשל ראש השנה ואף לתת מענה באם יידרש להתמודדות עם הגדלת הביקוש לאור “הגל השני“.

גורמי המקצוע במשרד ממשיכים לעקוב אחר השוק באופן קבוע ויפעלו להגדלת המכסות בהתאם להיצע ולביקוש.

 דר’ נחום איצקוביץ’מנכל משרד החקלאות ופיתוח הכפר; “החקלאים הישראליים מייצרים את הרוב המכריע של הביצים הנצרכות בישראל, בהיקף של כ-2.3 מיליארד ביצים בשנה.

בתקופות בהן הביקוש עולה על ההיצע, בעיקר סביב חגי תשרי ופסח, מאשר משרד החקלאות, ייבוא ביצים, כדי למנוע מחסור בשוק.

השנה, ייובאו ביצים ממדינות; ספרד, פורטוגל, איטליה. הביצים המשווקות אשר מקורן בארץ ומחוץ לארץ, תימכרנה במחירי פיקוח ובהתאם גם לסימון שהן עומדות בכל תנאי הווטרינריה“.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 67, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן