פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

חקלאות ישראל פלילים צרכנות

משרד החקלאות חשף הברחת 12 טון קיווי שיועד לשיווק בעיר חיפה

משווק פרי הקיווי, תושב העיר עכו, טען, בחקירתו, כי הוא רכש את הסחורה בבית אריזה ישראלי. אולם, ממצאי החקירה מצביעים אחרת. מן החקירה, עלה, כי ארגזי הקיווי, שהוצעו למכירה בשוק, הוברחו למדינת ישראל בתוך מכולה של אגסים שיובאו ברישיון. הקיווי הועבר להשמדה והנושא נמצא בחקירה ◄ על פי ה'חוק הגנת הצומח' שתכליתו מניעת חדירת נגעים והתפשטותם, קיים איסור על יבוּא תוצרת צמחית לארץ ישראל, ללא אישור. עבירה על חוק זה, היא 'עבירה פלילית'".
0
0
רואי קליגר מנהל היחידה יחידה מרכזית לאכיפה וחקירות בפיקוח על מוצרי הצומח והחי ברקע: קיווי שהוברח מטורקיה | עיבוד ממחושב: שולי סונגו©
רואי קליגר | קיווי שהוברח

צריכת פירות מוגברת לטו בשבט? לא בכל מחיר! מזהירים אנשי משרד החקלאות. אז בזמן שערכנו את קניות החג, ורכשנו פירות במגוון צבעים וטעמים, היו אלו ששמרו עלינו! בעקבות מידע מודיעני שהגיע אל מפקחי השירותים להגנת הצומח בראשותו של פרופ’ עבד גרה ומפקחי יחידת האכיפה והביקורת (פיצו”ח) של משרד החקלאות מר רואי קליגר במשרד החקלאות, חשפו בשוק הסיטוני בעיר חיפה, כ-12 טון של קיווי (שם מדעי: Actinidia chinensis) שהוברחו מטורקיה ויועדו לשיווק בישראל.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

בחקירתו, משווק פרי הקיווי, תושב העיר עכו, טען, כי הוא רכש את הסחורה בבית אריזה ישראלי. אולם, ממצאי החקירה של היחידה המרכזית לאכיפה וחקירות (פיצוחפיקוח על הצומח והחי) של משרד החקלאות ופיתוח הכפר, מצביעים אחרת.

עוד עלה מן החקירה של יחידת פיצוח, כי ארגזי הקיווי, שהוצעו למכירה בשוּק, הוברחו אל מדינת ישראל בתוך מכולה של אגסים שיוּבאו ברישיון.

קיווי (Actinidia chinensis) על פי ויקיפדיה, הנו פרי אכיל ממשפחת האקטינידיים בסדרת האברשאים ומקורו בדרום סין, שם הוא מהווה פרי לאומי. צורתו של פרי הקיווי, היא  אובלית וגודלו כשל ביצה קטנה. צבעו החיצוני פליליומרקם קליפתו שעיר, צבעו הפנימי ירוק או צהוב וגרעיניו שחורים.

פרופ’ עבדאללה (עבד) גרה, מנהל השירותים להגנת הצומח
פרופ’ עבדאללה (עבד) גרה

לרוב מקלפים את הקליפה החוּמה לפני האכילה, אם כי יש הנוהגים לאכולו עם קליפתו העשירה בסיבים תזונתיים.

מנהלת אגף דוברות, תקשורת והסברה של משרד החקלאות ופיתוח הכפר הגב’ דפנה יוריסטה, מסרה לאתר ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ מוסיפה ומדגישה, כי; “קיווי, הועבר להשמדה והנושא נמצא בחקירה.

הכנסת תוצרת זו, עלולה להוביל לכניסת חרקים ומזיקים וכן ‘מחלות צמחים‘ שאינם קיימים בישראל אשר ביכולתם  לפגוע בגידולים חקלאיים מקומיים, לגרום לנזק בלתי הפיך ולהשמיד ענפי חקלאות שלמים.

על פי ה’חוק הגנת הצומח‘ שתכליתו מניעת חדירת נגעים והתפשטותם, קיים איסור על יבוּא תוצרת צמחית לארץ ישראל, ללא אישור. עבירה על חוק זה, היא ‘עבירה פלילית‘”.

 

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 67, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן