איך להכין עוגת פירות יבשים | מתכון טבעוני | ללא גלוטן

יפית בן מרדכי, דיאטנית קלינית, מלמדת אתכם איך יש להכין עוגת פירות יבשים, בריאה, טבעונית, ללא גלוטן.

הפייקים סביב וירוס קורונה | מהצד השני עם גיא זהר

כאן 11 | חשבתם שוירוס קורונה ויראלי? חכו שתראו את הפייקים שרצים עליו | שירי מימון טענה שמעולם לא ראתה מישהו מצליח עם השיר "סטון קולד". האמנם?

פורום כאן נעים

צנים פקאן ופירות יבשים של דודו אוטמזגין

רעיון לט"ו בשבט: צנים פקאן ופירות יבשים של דודו אוטמזגין. ערוץ האוכל YES 28, HOT 38.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד”א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

מעצר חוליית גנבי עגלים בנגב

צוותי מג"ב שביצעו אכיפה באזור הדרום, על מנת לסכל גניבות חקלאיות, התחקו אחר חוליה שגנבה עגלים ממושב יכיני. בתום מרדף רגלי ורכוב, בסיוע היחידה האווירית, נעצרו החשודים, והעגלים הושבו לבעל המשק כשהם בריאים ושלמים.

נעים לעקוב אחרי

חקלאות ישראל פלילים צרכנות

משרד החקלאות חשף הברחת 12 טון קיווי שיועד לשיווק בעיר חיפה

משווק פרי הקיווי, תושב העיר עכו, טען, בחקירתו, כי הוא רכש את הסחורה בבית אריזה ישראלי. אולם, ממצאי החקירה מצביעים אחרת. מן החקירה, עלה, כי ארגזי הקיווי, שהוצעו למכירה בשוק, הוברחו למדינת ישראל בתוך מכולה של אגסים שיובאו ברישיון. הקיווי הועבר להשמדה והנושא נמצא בחקירה ◄ על פי ה'חוק הגנת הצומח' שתכליתו מניעת חדירת נגעים והתפשטותם, קיים איסור על יבוּא תוצרת צמחית לארץ ישראל, ללא אישור. עבירה על חוק זה, היא 'עבירה פלילית'".
רואי קליגר מנהל היחידה יחידה מרכזית לאכיפה וחקירות בפיקוח על מוצרי הצומח והחי ברקע: קיווי שהוברח מטורקיה | עיבוד ממחושב: שולי סונגו©
רואי קליגר | קיווי שהוברח

צריכת פירות מוגברת לטו בשבט? לא בכל מחיר! מזהירים אנשי משרד החקלאות. אז בזמן שערכנו את קניות החג, ורכשנו פירות במגוון צבעים וטעמים, היו אלו ששמרו עלינו! בעקבות מידע מודיעני שהגיע אל מפקחי השירותים להגנת הצומח בראשותו של פרופ’ עבד גרה ומפקחי יחידת האכיפה והביקורת (פיצו”ח) של משרד החקלאות מר רואי קליגר במשרד החקלאות, חשפו בשוק הסיטוני בעיר חיפה, כ-12 טון של קיווי (שם מדעי: Actinidia chinensis) שהוברחו מטורקיה ויועדו לשיווק בישראל.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

בחקירתו, משווק פרי הקיווי, תושב העיר עכו, טען, כי הוא רכש את הסחורה בבית אריזה ישראלי. אולם, ממצאי החקירה של היחידה המרכזית לאכיפה וחקירות (פיצוחפיקוח על הצומח והחי) של משרד החקלאות ופיתוח הכפר, מצביעים אחרת.

עוד עלה מן החקירה של יחידת פיצוח, כי ארגזי הקיווי, שהוצעו למכירה בשוּק, הוברחו אל מדינת ישראל בתוך מכולה של אגסים שיוּבאו ברישיון.

קיווי (Actinidia chinensis) על פי ויקיפדיה, הנו פרי אכיל ממשפחת האקטינידיים בסדרת האברשאים ומקורו בדרום סין, שם הוא מהווה פרי לאומי. צורתו של פרי הקיווי, היא  אובלית וגודלו כשל ביצה קטנה. צבעו החיצוני פליליומרקם קליפתו שעיר, צבעו הפנימי ירוק או צהוב וגרעיניו שחורים.

פרופ’ עבדאללה (עבד) גרה, מנהל השירותים להגנת הצומח
פרופ’ עבדאללה (עבד) גרה

לרוב מקלפים את הקליפה החוּמה לפני האכילה, אם כי יש הנוהגים לאכולו עם קליפתו העשירה בסיבים תזונתיים.

מנהלת אגף דוברות, תקשורת והסברה של משרד החקלאות ופיתוח הכפר הגב’ דפנה יוריסטה, מסרה לאתר ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ מוסיפה ומדגישה, כי; “קיווי, הועבר להשמדה והנושא נמצא בחקירה.

הכנסת תוצרת זו, עלולה להוביל לכניסת חרקים ומזיקים וכן ‘מחלות צמחים‘ שאינם קיימים בישראל אשר ביכולתם  לפגוע בגידולים חקלאיים מקומיים, לגרום לנזק בלתי הפיך ולהשמיד ענפי חקלאות שלמים.

על פי ה’חוק הגנת הצומח‘ שתכליתו מניעת חדירת נגעים והתפשטותם, קיים איסור על יבוּא תוצרת צמחית לארץ ישראל, ללא אישור. עבירה על חוק זה, היא ‘עבירה פלילית‘”.

 
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן