הביס והכיס חקלאות ישראל כסף מדבר מלחמת חרבות ברזל עובדים | תעסוקה | כוח אדם

משרד החקלאות: חקלאי יְגַדֵּל כיכולתו ולא לפי כורח ידיים עובדות

החלטה של משרד החקלאות ורשות האוכלוסין וההגירה להגדלת מכסת העובדים הזרים בחקלאות מאפשרת לחקלאים להתקדם ולגדל לפי יכולתם ורצונם ◄ תוספת הידיים העובדות תאפשר לחקלאים להגדיל את שטחי העיבוד שלהם ולהעסיק עובדים זרים כחלופה לעובדים הפלסטינים עונתיים ◄ ההחלטה נלקחת במסגרת מאמץ הממשלה לתמוך בחקלאים ולספק להם את הכלים הנדרשים להגדיל את יכולתם הפיזית והכלכלית.
0
0
שר החקלאות ופיתוח הכפר, חבר כנסת אבי דיכטר, ברקע: עובדים זרים בחקלאות| עיבוד: Photolab | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
אבי דיכטר

חקלאי שהגדיל את שטחי העיבוד שלו לְגַדֵּל לפי יכולתו ורצונו ולא לפי כורח משאב הידיים העובדות בהתאם גם את כמות ‘העובדים הזרים’ שיוכלו להעסיקכך הודיעו היום (יום שלישי, כ’ שבט תשפ”ד) משרד החקלאות ו-רשות האוכלוסין וההגירה

רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

מטרת הצעד המשמעותי הזה לחקלאים, היא להתקדם לעבר הנקודה בה כל חקלאי, יוכל לְהַגְדִיל את שטחי העיבוד, לְיָיצֵּר ו-לְגַדֵּל את הכמוּת שייבחר ולא יגביל אותה בשל מגבלת כוח אדם.

ההחלטה הממשלתית מגיעה לאחר תהליך ארוך של דיון והתייעצות עם גורמים מקצועיים וחקלאים מובילים בתחום. המטרה העיקרית של ההחלטה היא לתמוך בחקלאים ולספק להם את הכלים הנדרשים על מנת להגדיל את יכולתם הפיזית והכלכלית.

בנוסף, ההחלטה מצטרפת למאמץ הממשלתי להקל על התהליך הביורוקרטי ולספק ייעוץ ותמיכה לחקלאים בתהליכים השונים של הגדלת העסקים החקלאיים.

תוספת הידיים העובדות” מתאפשרת הודות ל”הצעת המחליטים” של שר החקלאות ופיתוח הכפר, חבר כנסת אבי דיכטר, שאושרה השבוע בממשלה להגדלת ‘מכסת העובדים הזרים בחקלאות‘ ב-10,000 עובדים נוספים

מפרוץ “מלחמת חרבות ברזל“, עולה, כי חקלאות ישראל, נכנסה למשבר כוח האדם הגדול ביותר מאז קום המדינה, זאת בשל עובדים שגויסו למילואים, עובדים זרים ששבו למדינת מוצאם, וכן עובדים פלסטינים מאזורי יהודה ושומרון שלא נכנסים לישראל, בהתאם להחלטת ממשלת ישראל.

לצד זאת, במהלך השנים; 2023-2020, רבים מהחקלאים, הגדילו משמעותית את שטחיהם החקלאיים. לנוכח זאת, משרד החקלאות ורשות האוכלוסין וההגירה מאפשרים לחקלאים אלו להגיש בקשה לתוספת עובדים זרים לשנת 2024.

יצוין, כי צעד זה מצטרף לאישור הצעת שר החקלאות ופיתוח הכפר בישיבת הממשלה האחרונה להגדלת מכסת העובדים הזרים בענף החקלאות ב-10,000 עובדים נוספים.

לנוכח גידול במספר השטחים החקלאיים, המשרד והרשות יקצו כ-2,000 היתרים להעסקת עובדים זרים. ההקצאה תינתן לחקלאי פעיל אשר הגדיל את היקף הדונמים המעובדים על ידו ב-4 השנים האחרונות בצורה משמעותית ביחס להיקף שטחי הגידול, כפי שדווחו על ידו.

דוברת משרד החקלאות ופיתוח הכפר הגב’ דפנה יוריסטה, מסרה באמצעות סטודנט ניל זקסנהויז בידלובסקי, לאתר ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ כי הקצאה זו מתווספת להחלטת משרד החקלאות בשיתוף רשות האוכלוסין וההגירה לאפשר לחקלאים להעסיק עובדים זרים כ-חֲלוּפָה ל-עובדים הפלסטינים עונתיים.

0
0Tags

אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל ("כאן נעים") בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 70, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ול-חלי כהן-נעים, סבא מאושר ל-7 נכדים; רפאל, דוד, אוריאן, מילה שרה, אריאל, עלמה ו-אביגיל. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

ברכת ראש הממשלה נתניהו ליום העצמאות ה-75

הדלקת המשואות ופתיחת חגיגות יום העצמאות

דבר ראש הממשלה ביבי נתניהו

דילוג לתוכן