חקלאות ישראל ירושלים מחוז ירושלים צרכנות

משרד החקלאות, זהירות: כ-10,500 ביצים לא מפוקחות הוברחו לישראל

משרד החקלאות: "ביצים, הן מוצר רגיש שיש להובילו בקירור ולשווקן לצרכן רק לאחר שמוינו ונחתמו בתחנת מיון מאושרת. ביצים המוחזקות בטמפרטורה שאינה מתאימה, או מובלות בתנאי הובלה שאינם עומדים בדרישות השירותים הווטרינריים, מהוות סכנה ממשית לבריאות הציבור ולכן, אסורות בצריכה. יש להקפיד ולרכוש ביצים רק במקומות מוסדרים, ולוודא כי הן ארוזות וחתומות כנדרש".
0
0
אבי בן שושן ממלא מקום מפקד יחידת הפיצוח במשרד החקלאות ברקע: אחד מכלי הרכב שנתפס ובו ביצים מוברחות מהרשות הפלסטינית | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
אבי בן שושן, ביצים מוברחות

מפקחי היחידה המרכזית לאכיפה וחקירות (פיצו”ח) בראשות מ”מ מנהל היחידה מר אבי בן שושן של משרד החקלאות, לכדו בתוך 48 שעות, ובמסגרת שני ניסיונות הברחה, כ-10,500 ביצים לא מפוקחות שהוברחו משטחי הרשות הפלשתינית. החשד העולה, שהביצים, יועדו להפצה בשווקים ובמרכולים בעיר ירושלים ובסביבתה.

 רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה בפייסבוק או בטוויטר.

מפקחי משרד החקלאות בשיתוף עם שוטרי משמר הגבול, תפסו ב’מחסום א-זעים‘ סמוך לכפר א-זעיים, ממוקם על כביש 1, בקטע הכביש בין מעלה אדומים למזרח ירושלים בשטח E1, הצמוד ל”חומת ההפרדה“.

יצוין, כי אזרחים ישראלים ופלסטינים תושבי מזרח ירושלים בלבד, מורשים לעבור בו כשרכבים של תושבי הגדה המערבית  נושאי היתרי כניסה לישראל, לא מורשים לעבור במחסום זה.

באירוע הראשון, תפסו מפקחי משרד החקלאות בשיתוף עם שוטרי מגב, במחסום אל זעיים, מזרחית לירושלים, כ-6,000 ביצים שהוברחו והועברו באמצעות רכב פרטי.

לאחר 48 שעות נרשם האירוע בו נלכד בעל רכב פרטי על ידי מפקחי משרד החקלאות בשיתוף עם שוטרי מגב, כ-4,500 ביצים ב’ מחסום חיזמֶה‘ ליד כפר פלסטיני ביהודה ושומרון ב-שטח B שבשליטה ביטחונית ישראלית, וכחלק מרשות הפלסטינית בנפת אל-קודס סמוך לשכונת פסגת זאב בירושלים.

לדברי משרד החקלאות בשני המקרים, החשודים שנלכדו העבירו את הביצים ברכב פרטי, ככל הנראה על מנת לא לעורר את חשדם.

כמו גם, הם ניסו להסתיר את הביצים מתחת לסדינים בתא המטען ובמושב האחורי של כלי הרכב.

הביצים שמקורן בשטחי הרשות הפלשתינאית, הובלו ללא קירור וללא כל סימון המעיד על מקורן ו’מועד הטלתן‘.

ממצאי החקירה הראשונית, עולה, כי, כל הביצים, יועדו למכירה בשווקים ובמרכולים בירושלים ובסביבתה.

החשודים, הועברו לחקירה ולנוכח ה’סכנה הממשית לבריאות הציבור‘ ב-צריכת הביצים, כל הביצים הועברו להשמדה.

בתוך כך, דוברת משרד החקלאות ופיתוח הכפר הגב’ דפנה יוריסטה, מסרה באמצעות סטודנט דניאל מאייר, לאתר כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינהכי “משרד החקלאות, חוזר ומדגיש, ככלל, על פי החוק, ביצים, הן מוצר רגיש שיש להובילו בקירור ולשווקן לצרכן, רק לאחר שמוינו ונחתמו ב-תחנת מיון מאושרת.

ביצים המוחזקות בטמפרטורה שאינה מתאימה, או מובלות בתנאי הובלה שאינם עומדים בדרישות השירותים הווטרינריים, מהוות סכנה ממשית לבריאות הציבור ולכן, אסורות בצריכה.

משרד החקלאות חוזר ומדגיש: יש להימנע מרכישת ביצים ממקומות לא מוסדרים, ולוודא, כי החותמת ברורה עם שם מכון המיון ותאריך תפוגה תקין.

0
0ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

ברכת ראש הממשלה נתניהו ליום העצמאות ה-75

הדלקת המשואות ופתיחת חגיגות יום העצמאות

דבר ראש הממשלה ביבי נתניהו

דילוג לתוכן