קמפיין: אנשים. לא סמלים

עמותת נגישות ישראל - Access Israel, יוצאת בקמפיין מקורי רחב היקף / ארצי של עמותת נגישות ישראל יחד עם משרד הפרסום ליאו ברנט, למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא. בין לילה, אלפי תמרורי חניות נכים ב-15 ערים, ובעשרות רבות של חניונים ומרכזי קניות בפריסה ארצית, הוחלפו בתמונות של 50 אנשים אמיתיים עם מוגבלות, המספרים את סיפוריהם האישיים.

נאומו של בצלאל סמוטריץ' מכנס התנועה לאיכות השלטון

במשך עשרות שנים המתח הרצוי בין הרשויות השונות לא התקיים. יותר נכון לומר – הוא התקיים אבל בכיוון אחד בלבד. הרשות השופטת איתגרה פעם אחר פעם את שתי חברותיה, ואולם היא עצמה לא אותגרה לרגע. אסור היה לגעת בה.

פורום כאן נעים

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים?

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים? העיתונאי אלי לוי חדשות ערוץ 10 מביא את הסיפור ושיחה עם מנהלת מחלקת ילדים במרכז הרפואי הלל יפה דר' עדי קליין.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – טורפים

טורפים - טורפי העל של ישראל כפי שנלכדו בעדשה של משה אלפרט במשך שלושים שנה: מסעודתו של הנמר האחרון בעין-גדי ועד המרדף אחרי זאבי הגולן. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

סטטיק ובן-אל תבורי עם הלהיט החדש

סטטיק ובן-אל תבורי, הצמד המוזיקלי הישראלי עם הקליפ-להיט הראשון החדש בשפה האנגלית. זו הגרסה האמריקאית ל"סלסולים" שיצאה לעולם 12.12.18.

מפעל הפיס

נגישות השירות למגבלה תקשורתית (גמגום)

אנדריי קגן, אדם מגמגם אשר עובד בעמותת נגישות ישראל, מספר על עצמו ונותן המלצות לאופן בו יש לתקשר עם אדם מגמגם.

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי, שניתן לטבען, רוטב לאורז [ 40 דק' בישול] מתכונים נוספים ניתן למצוא באתר - http://druzecuisine.com/ מרק שעועית מהיר כתוספת לאורז לבן, מתכון דרוזי מסורתי קל להכנה שניתן לטבען, מתוך סודות המטבח הדרוזי.

נעים לעקוב אחרי

כלבים צער בעלי חיים קדימה-צורן

משרד החקלאות החרים ב-קדימה-צורן מכולות כלבים

בעקבות תלונה על החזקת כלבים במצב מחפיר, ביישוב קדימה, התערבו מפקחי משרד החקלאות. דוקטור נירית צפורי-ברקי, סגנית הממונה על צער בעלי חיים בשירותים הווטרינריים של משרד החקלאות; "מדובר באירוע מצער, בו הכלבים מורבעים ומתרבים לאורך שנים ללא לקיחת אחריות של הבעלים, ריבוי בלתי נשלט של כלבים היום במדינת ישראל נחשב כפסול לאור הסיבה, כי אלפי כלבים ממתינים בכלובים וברחובות לבתים מאמצים".

כלבים שהוחזקו במצב מחפיר בתוך מכולות בשטח חקלאי בישוב קדימה-צורן (קָדִימָה-צֹרָן) שבשרון, חולצו על ידי מפקחי משרד החקלאות שהגיעו אל זירת ההתעללות בעקבות תלונה שהתקבלה לפני ימים אחדים על החזקת כלבים במצב מחפיר בתוך מכולות בשטח חקלאי בקדימה.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

בביקורת מפקחי משרד החקלאות, עוד באותו היום, נמצאו 2 כלבות ו- 4 גורים. כלבה שחורה מגזע מלינואה כבת 10, ללא שבב ולא מעוקרת וכלבה חומה מגזע מלינואה כבת שנה וחצי, ללא שבב ואחרי המלטה, יחד עם 4 גורים. בשטח, נצפו מספר מכולות ואשפה רבה מאוד בכל המתחם.

 

חילוץ של גורי כלבים ביישוב קדימה-צורן על ידי מפקחי משרד החקלאות
חילוץ של גורי כלבים ביישוב קדימה-צורן

מפקחי משרד החקלאות, לא איתרו את בעל הכלבים במהלך הביקורת, לא במקום ולא מול המחלקה הווטרינרית של הרשות המקומית קדימה-צורן.

מבירור עלה, כי הכלבים לא היו מוכרים לאחראים במועצה המקומית. הכלבה השחורה, הייתה קשורה ברצועה, שמסביבה מפוזרים חפצים רבים שעלולים לפגוע בה.

הכלבה החומה עם הגורים, נמצאה בתוך כלוב נעול, יחד עם הגורים. הכלוב, היה מלוכלך מצרכים. מי שתייה היו זמינים לכלבה, אך לא לגוריה. הכלבה החומה, התברר, אינה מניקה את הגורים.

לאחר שניסיונות איתור הבעלים, צלח, התברר, כי מדובר בתושב קדימה-צורן, בשנות ה- 60 לחייו, הגיעו מפקחי משרד החקלאות, לבדיקה חוזרת במתחם. במהלכה, הוסברו לבעלים דרישות החוק לעניין החזקת כלבים, לרבות חובת חיסון לכלבת והחזקה ברישיון.

כמו כן, למחזיק תושב קדימה-צורן, הובהר, כי תנאי ההחזקה של הכלבים אינם עומדים בדרישות החוק. במהלך הביקורת, ביקש הבעלים למסור את הכלבים ולהחזיק רק את הכלבה השחורה וגור אחד.

מפקחי המשרד, הבהירו לו, כי רק לאחר שידאג לתנאים נאותים לכלבים, יוחזרו הכלבה השחורה וגור אחד זכר (שחור) לאחר עיקור וסירוס, סימון בשבב וחיסון נגד כלבת. כמו כן, הונחה הבעלים להגיע לווטרינר הרשותי לשם הסדרת רישיון החזקה לכלבים.

דוברת משרד החקלאות ופיתוח הכפר הגב' דפנה יוריסטה, מסרה  לפורטל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה' כי עד להסדרת התנאים כאמור, הכלבים כולם הועברו למתקן מוגן של משרד החקלאות לטובת טיפול רפואי, חיסון וסימון בשבב. בהמשך יעברו עיקור וסירוס, טרם החזרתם לבעלים, והוצאת שאר הכלבים לאימוץ.

חילוץ גורי כלבים בקדימה-צורן
חילוץ גורי כלבים בקדימה-צורן

דוקטור נירית צפורי-ברקי, סגנית הממונה על צער בעלי חיים בשירותים הווטרינריים של משרד החקלאות; "מדובר באירוע מצער, בו הכלבים מורבעים ומתרבים לאורך שנים ללא לקיחת אחריות של הבעלים.

ריבוי בלתי נשלט של כלבים היום במדינת ישראל נחשב כפסול לאור הסיבה, כי אלפי כלבים ממתינים בכלובים וברחובות לבתים מאמצים.

הודות לתלונה שהתקבלה במשרד החקלאות, פעלנו במהירות והעברנו את הכלבים לטיפול. המשרד, פועל בימים אלו לקדם ולעודד את הציבור לאימוץ והחזקה אחראיים של חיות מחמד.

אנו קוראים לציבור להמשיך ולדווח על כל מקרה של חשד לפגיעה בבעלי חיים, כל תלונה נבדקת". הוסיפה וסיכמה דר' צפורי-ברקי, סגנית הממונה על צער בעלי חיים בשירותים הווטרינריים של משרד החקלאות.

 
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן