חג סוכות שמח

101 הזעקת עזרה מדא

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

טקס חילופי שרים

הטקס בהשתתפות השר הנכנס ח"כ עודד פורר, השר היוצא ח"כ אלון שוסטר, שר האוצר ח"כ אביגדור ליברמן ומנכ"ל המשרד ד"ר נחום איצקוביץ'.

פורום כאן נעים

המדריך לבחירת המלון המושלם

הקיץ כבר כאן, ואיתו גם כל הפירות המתוקים! אז כיצד נבחר את המלון המדוגם ביותר? מדריך שירות ההדרכה והמקצוע, נביל עומרי, עונה על כל השאלות!

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

טיפים לאחסון פירות וירקות

כמה פעמים כבר עשינו את אותה הטעות וקנינו ירקות ופירות בכמויות שיכולות להספיק גם לעוד שנה, אבל אז - באסה! נאלצנו לזרוק אותם. *לא עוד* משרד החקלאות פה כדי לעזור ולהאריך עוד יותר את חיי המדף שלהם! צפו בסדרה הקטעים וכנסו עכשיו:

101 הזעקת עזרה מדא

חקלאות ימית חקלאות ישראל צרכנות

משרד החקלאות, החקלאים והאוצר, חתמו על הורדת מכסים ב’יבוא דגים’

משרד החקלאות; ממסמך ההבנות, עולה, כי יופחתו המכסים על יבוּא של כלל הדגים הקפואים לישראל, בסכום של עד כ-6 ₪ לקילוגרם, בשתי פעימות. במקביל, יינתנו מענקי השקעות למגדלי הדגים בבריכות במדינת ישראל ◄ גם החודש מאי 2020, צפויות להגיע אל מדינת ישראל, מחוץ לארץ, ביצים בסדר גודל של כ-37 מיליון ביצים.
0
0
צחי הנגבי שר החקלאות, ברקע: דגים מיבוא למאכל | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
צחי הנגבי

דייג אוהב דגים? אם אוהב אותם, למה הוא מוציא אותם מהמים? הפעם רק כדי שהצרכנים בישראל של הדגים הקפואים ברשתות השיווק, ייהנו ממחיר מוזל בעקבות חתימתו של מסמך ההבנות בין החקלאים לבין משרדי האוצר והחקלאות. כעת, כולם מחכים, כמובטח, לחתימת שר האוצר החדש על ה’צו להורדת המכסים’ ההפחתה השנייה תתבצע בראשית שנת 2022.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

ממסמך ההבנות, עולה, כי יופחתו המכסים על יבוּא של כלל הדגים הקפואים לישראל, בסכום של עד כ-6 ₪ לקילוגרם, בשתי פעימות. במקביל, יינתנו מענקי השקעות למגדלי הדגים בבריכות במדינת ישראל.

למרות חילוקי הדעות בקרב נציגי החקלאים בנושא ‘פתיחת השוק ליבוא‘ ב-הפחתת מכסים, ולאור רצון הממשלה לפעול להורדה משמעותית ב-מחירי הדגים לצרכנים לטובת ‘הפחתת יוקר המחייה’.

התקבלה תמיכת חלק מנציגי החקלאים למהלך זה ולבקשתם משר החקלאות חבר הכנסת צחי הנגבי, נחתם שלשום, מסמך ההבנות בין החקלאים לבין משרדי האוצר והחקלאות.

בין נציגי החקלאים; מזכל התאחדות החקלאים מר אבשלום (אבו) וילן, יושב ראש ארגון מגדלי הדגים מר אלי שריר, נציג אגף התקציבים במשרד האוצר וכן מנכל משרד החקלאות, מר שלמה בן אליהו.

כזכור, בשנה שעברה, עקב ירידה של יותר מ-10% בפדיון של המגדלים המקומיים, דחו שר האוצר מר משה כחלון, ומנהל רשת המסים, מר ערן יעקב, את כניסתו לתוקף של צו המבטל את הורדת המכס על יבוא דגים (דגי בורי, דגי אמנון ודגי קרפיון) בשנת 2019 בפעם השנייה ודחו את הוזלת המחיר להיום (2020).

█ משרד החקלאות; פרסם נוהל רשת ביטחון ליבוא ביצים מחוץ לארץ, כדי שיוקטן הסיכון וחוסר הוודאות של יבואני הביצים.

ביצים מיובאות | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
ביצים מיובאות

דוברת משרד החקלאות ופיתוח הכפר הגב’ דפנה יוריסטה, מסרה לאתר ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ כי בתוך כך, משרד החקלאות פרסם אתמול (רביעי, י”ב אייר תש”פ) נוהל רשת ביטחון ליבוא ביצים מחוץ לארץ, כדי שיוקטן הסיכון וחוסר הוודאות של יבואני הביצים.

כזכור, משרד החקלאות נקט בנוסף בפעולות נוספות לאפשר הגעת כמות גדולה של ביצים לישראל, מחוץ לארץ; אישור מהיר של מדינה נוספת, שניתן יהיה לייבא ממנה ביצים (אוקראינה); הפעלת נוהל “רשת ביטחון ליבוא ביצים” על מנת לתמרץ יבואנים להביא עוד ביצים לישראל; והסטת נתיבים וקיצור משך ההפלגה לביצים שמגיעות באניות.

גם החודש מאי 2020, צפויות להגיע אל מדינת ישראל, מחוץ לארץ, ביצים בסדר גודל של כ-37 מיליון ביצים.

לדעת אנשי משרד החקלאות, יבוּא זה, יענה על הביקוש לצריכת ביצים מעבר לייצור המקומי.

◄ לחץ כאן אל טבלת צפי הגעת ביצים מחוץ לארץ, לפי ימים.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 67, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן