קמפיין: אנשים. לא סמלים

עמותת נגישות ישראל - Access Israel, יוצאת בקמפיין מקורי רחב היקף / ארצי של עמותת נגישות ישראל יחד עם משרד הפרסום ליאו ברנט, למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא. בין לילה, אלפי תמרורי חניות נכים ב-15 ערים, ובעשרות רבות של חניונים ומרכזי קניות בפריסה ארצית, הוחלפו בתמונות של 50 אנשים אמיתיים עם מוגבלות, המספרים את סיפוריהם האישיים.

נאומו של בצלאל סמוטריץ' מכנס התנועה לאיכות השלטון

במשך עשרות שנים המתח הרצוי בין הרשויות השונות לא התקיים. יותר נכון לומר – הוא התקיים אבל בכיוון אחד בלבד. הרשות השופטת איתגרה פעם אחר פעם את שתי חברותיה, ואולם היא עצמה לא אותגרה לרגע. אסור היה לגעת בה.

פורום כאן נעים

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים?

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים? העיתונאי אלי לוי חדשות ערוץ 10 מביא את הסיפור ושיחה עם מנהלת מחלקת ילדים במרכז הרפואי הלל יפה דר' עדי קליין.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – טורפים

טורפים - טורפי העל של ישראל כפי שנלכדו בעדשה של משה אלפרט במשך שלושים שנה: מסעודתו של הנמר האחרון בעין-גדי ועד המרדף אחרי זאבי הגולן. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

סטטיק ובן-אל תבורי עם הלהיט החדש

סטטיק ובן-אל תבורי, הצמד המוזיקלי הישראלי עם הקליפ-להיט הראשון החדש בשפה האנגלית. זו הגרסה האמריקאית ל"סלסולים" שיצאה לעולם 12.12.18.

מפעל הפיס

נגישות השירות למגבלה תקשורתית (גמגום)

אנדריי קגן, אדם מגמגם אשר עובד בעמותת נגישות ישראל, מספר על עצמו ונותן המלצות לאופן בו יש לתקשר עם אדם מגמגם.

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי, שניתן לטבען, רוטב לאורז [ 40 דק' בישול] מתכונים נוספים ניתן למצוא באתר - http://druzecuisine.com/ מרק שעועית מהיר כתוספת לאורז לבן, מתכון דרוזי מסורתי קל להכנה שניתן לטבען, מתוך סודות המטבח הדרוזי.

נעים לעקוב אחרי

דגים | עולם המים חקלאות ישראל

משרד החקלאות הורה דגי לוקוס אסורים לדיג בחופים עד סוף יוני

פגיעה בדקרים בתקופה זו, תהווה פגיעה משמעותית בדור הבא של דגים חשובים אלה החיים לאורך חופי ישראל ◄ פקחי 'היחידה הימית של רשות הטבע והגנים' הבהירו, כי האיסור לדוג דגים מתת משפחת ה'דקרים' נועדה להבטיח, עד כמה שניתן את השלמת תהליך ההתרבות התקין והסדיר של הדגים הנכחדים, הללו.
דקר הסלעים (לוקוס) | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
דקר הסלעים (לוקוס)

בעוד מדינת ישראל, הטילה סגר ימי על רצועת עזה בעקבות הפרחת בלוני תבערה, גם נגד דייגי ישראל, הוטל על ידי המדינה, איסור לדוג דגים מתת משפחת ה'דקרים' , עד לסוף חודש יוני (30.6.2019) – כך הודיעו אתמול (חמישי, י' בסיון התשע"ט) לציבור הדייגים אגף הדיג ב'משרד החקלאות' בשיתוף 'היחידה הימית של רשות הטבע והגנים'.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

משפחת ה'דקרים' בהן דקר הסלעים (שם מדעי; Epinephelus marginatus; שם עממי; לוקוס סלעים, לוקוס אדום או דאור) הדקר, הידוע ביותר בים התיכון ובחופי צפון אפריקה.

דקר הסלעים הוא דג מתבודד הנוטה לחיות בסלעים, בעומק של בין 8 עד 300 מטרים, אולם לא נפוץ מעבר לעומק 60 מטר. לרוב הדגים הצעירים מצויים במים רדודים יותר ואילו הדגים הבוגרים במעמקים.

על פי ויקיפדיה, לוקוס סלעים, נחשב לדג מאכל מבוקש ביותר ומהמשובחים בים התיכון, בשל כך סובל מדיג יתר ונמצא ב'סכנת הכחדה'.

הדקר, יאכלס מערה או כוך בסלעים בעל שתי יציאות או יותר שאותם יהפוך למשכנו ואף יאמץ כוכים נוספים בסביבתו כמפלט זמני והגנה. פתח הכוך, יהיה גדול במעט מגופו, כדי למנוע כניסת דגים גדולים יותר.

הפעילות המינית של דקר הסלעים מתחילה בעונת האביב וכעת תחילת עונת הקיץ עם השרצות.

כידוע, דגי דקר הסלעים, בוקעים מן הביצה ומתבגרים כ-נקבות ובשלב מאוחר יותר של חייהם חלקם ישנו את מינם לזכרים בתהליך הנקרא; 'דיכוגמיה' (Dichogamy) היא מצב של הפרדה בזמן בין ביטוי התכונות הנקביות והזכריות באורגניזמים דו-מיניים.

█ אגף הדיג במשרד החקלאות, מכריז על השלמת תהליך ההתרבות התקין והסדיר של הדגים למען שמירה על משאב הדגה בים

יתרה מכך, פגיעה בדקרים בתקופה זו, תהווה פגיעה משמעותית בדור הבא של דגים חשובים אלה החיים לאורך חופי ישראל.

אגף דוברות משרד החקלאות באמצעות מר עפרי בן שטרית, מסר לכאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה' כי בהתאם לסעיף 13 ל'פקודת הדיג' הודיע פקיד הדיג הראשי והממונה על המחוז במשרד החקלאות, שחל איסור לדוג 'דקרים' החל משלשום (12.06.19 ועד לתאריך 30.06.19).

יודגש, כי על אף שנעשה פרסום מוטעה של איסור דיג דקרים בתחילת חודש יוני, הרי שלשום, כאמור, תוקנה הטעות ופורסם איסור מחודש על דיג בים התיכון של תת משפחת הדקרים (מודעה שפורסמה ברשומות).

מדי שנה, ככלל, אגף הדיג במשרד החקלאות, מכריז על 'תקופת איסור הדיג' על שיטותיו השונות ב-כנרת ובים התיכון בהתאם לתזמון עונת הרבייה.

זאת במטרה להבטיח, עד כמה שניתן, את השלמת תהליך ההתרבות התקין והסדיר של הדגים למען שמירה על משאב הדגה בים.

ב'משרד החקלאות' ו'היחידה הימית של רשות הטבע והגנים' מוסיפים וקוראים לדייגים לשמור על הנחיית מנהל אגף הדיג במשרד החקלאות, אשר מהווה אינטרס משותף הן לדייגים והן לכל מי שבית הגידול הימי חשוב לו.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

דילוג לתוכן