בין אלכוהול מוברח לדיווחים על קקי במגלשה

בין אלכוהול מוברח לדיווחים על קקי במגלשה – יום בחיי מנהל פארק מים - כאן חדשות | אלכוהול מוברח בתוך לחם, דיווח על קקי במגלשה ומכות עם כסאות פלסטיק. כתבתם של דורון סולומונס ואורן אהרוני.

"לא מאמין במזל בלוטו – זה מתמטיקה"

"לא מאמין במזל בלוטו - זה מתמטיקה": ריאיון עם סטפן מנדל, האיש שפיצח את שיטת הלוטו, אחרי הפרק אודותיו בתוכנית זמן אמת בכאן 11.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

סליחה על השאלה❓ עונה 2 | אוטיסטים

סליחה על השאלה❓ עונה שנייה לתכנית האהובה זוכת פרס האקדמיה 🏆 שעושה את העולם מקום יפה יותר! הצצה כנה ואינטימית לחייהן של קבוצות שמתמודדות עם סטיגמות חברתיות באמצעות שאלות שנשאלו על ידי הצופים. ערוץ כאן 11.

זן נדיר – גורים

גורים - חזרזירים בפי'גמות, שפני סלע משחקים תופסת, פעוטון של יעלים, ותיעוד מיוחד של גורי זאב, מרגע ההמלטה במאורה ועד אימוני הציד שלהם. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

מציאת גופת מנהיג הילידים באמזונס – סערה בברזיל

מציאת גופתו של מנהיג הילידים באמזונס מעוררת סערה בברזיל. כאן חדשות | חדשות הלילה עם יאיר ויינרב.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

דגים | עולם המים חקלאות ישראל

משרד החקלאות הורה דגי לוקוס אסורים לדיג בחופים עד סוף יוני

פגיעה בדקרים בתקופה זו, תהווה פגיעה משמעותית בדור הבא של דגים חשובים אלה החיים לאורך חופי ישראל ◄ פקחי 'היחידה הימית של רשות הטבע והגנים' הבהירו, כי האיסור לדוג דגים מתת משפחת ה'דקרים' נועדה להבטיח, עד כמה שניתן את השלמת תהליך ההתרבות התקין והסדיר של הדגים הנכחדים, הללו.
דקר הסלעים (לוקוס) | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
דקר הסלעים (לוקוס)

בעוד מדינת ישראל, הטילה סגר ימי על רצועת עזה בעקבות הפרחת בלוני תבערה, גם נגד דייגי ישראל, הוטל על ידי המדינה, איסור לדוג דגים מתת משפחת ה'דקרים' , עד לסוף חודש יוני (30.6.2019) – כך הודיעו אתמול (חמישי, י' בסיון התשע"ט) לציבור הדייגים אגף הדיג ב'משרד החקלאות' בשיתוף 'היחידה הימית של רשות הטבע והגנים'.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

משפחת ה'דקרים' בהן דקר הסלעים (שם מדעי; Epinephelus marginatus; שם עממי; לוקוס סלעים, לוקוס אדום או דאור) הדקר, הידוע ביותר בים התיכון ובחופי צפון אפריקה.

דקר הסלעים הוא דג מתבודד הנוטה לחיות בסלעים, בעומק של בין 8 עד 300 מטרים, אולם לא נפוץ מעבר לעומק 60 מטר. לרוב הדגים הצעירים מצויים במים רדודים יותר ואילו הדגים הבוגרים במעמקים.

על פי ויקיפדיה, לוקוס סלעים, נחשב לדג מאכל מבוקש ביותר ומהמשובחים בים התיכון, בשל כך סובל מדיג יתר ונמצא ב'סכנת הכחדה'.

הדקר, יאכלס מערה או כוך בסלעים בעל שתי יציאות או יותר שאותם יהפוך למשכנו ואף יאמץ כוכים נוספים בסביבתו כמפלט זמני והגנה. פתח הכוך, יהיה גדול במעט מגופו, כדי למנוע כניסת דגים גדולים יותר.

הפעילות המינית של דקר הסלעים מתחילה בעונת האביב וכעת תחילת עונת הקיץ עם השרצות.

כידוע, דגי דקר הסלעים, בוקעים מן הביצה ומתבגרים כ-נקבות ובשלב מאוחר יותר של חייהם חלקם ישנו את מינם לזכרים בתהליך הנקרא; 'דיכוגמיה' (Dichogamy) היא מצב של הפרדה בזמן בין ביטוי התכונות הנקביות והזכריות באורגניזמים דו-מיניים.

█ אגף הדיג במשרד החקלאות, מכריז על השלמת תהליך ההתרבות התקין והסדיר של הדגים למען שמירה על משאב הדגה בים

יתרה מכך, פגיעה בדקרים בתקופה זו, תהווה פגיעה משמעותית בדור הבא של דגים חשובים אלה החיים לאורך חופי ישראל.

אגף דוברות משרד החקלאות באמצעות מר עפרי בן שטרית, מסר לכאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה' כי בהתאם לסעיף 13 ל'פקודת הדיג' הודיע פקיד הדיג הראשי והממונה על המחוז במשרד החקלאות, שחל איסור לדוג 'דקרים' החל משלשום (12.06.19 ועד לתאריך 30.06.19).

יודגש, כי על אף שנעשה פרסום מוטעה של איסור דיג דקרים בתחילת חודש יוני, הרי שלשום, כאמור, תוקנה הטעות ופורסם איסור מחודש על דיג בים התיכון של תת משפחת הדקרים (מודעה שפורסמה ברשומות).

מדי שנה, ככלל, אגף הדיג במשרד החקלאות, מכריז על 'תקופת איסור הדיג' על שיטותיו השונות ב-כנרת ובים התיכון בהתאם לתזמון עונת הרבייה.

זאת במטרה להבטיח, עד כמה שניתן, את השלמת תהליך ההתרבות התקין והסדיר של הדגים למען שמירה על משאב הדגה בים.

ב'משרד החקלאות' ו'היחידה הימית של רשות הטבע והגנים' מוסיפים וקוראים לדייגים לשמור על הנחיית מנהל אגף הדיג במשרד החקלאות, אשר מהווה אינטרס משותף הן לדייגים והן לכל מי שבית הגידול הימי חשוב לו.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

דילוג לתוכן