בין אלכוהול מוברח לדיווחים על קקי במגלשה

בין אלכוהול מוברח לדיווחים על קקי במגלשה – יום בחיי מנהל פארק מים - כאן חדשות | אלכוהול מוברח בתוך לחם, דיווח על קקי במגלשה ומכות עם כסאות פלסטיק. כתבתם של דורון סולומונס ואורן אהרוני.

"לא מאמין במזל בלוטו – זה מתמטיקה"

"לא מאמין במזל בלוטו - זה מתמטיקה": ריאיון עם סטפן מנדל, האיש שפיצח את שיטת הלוטו, אחרי הפרק אודותיו בתוכנית זמן אמת בכאן 11.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

סליחה על השאלה❓ עונה 2 | אוטיסטים

סליחה על השאלה❓ עונה שנייה לתכנית האהובה זוכת פרס האקדמיה 🏆 שעושה את העולם מקום יפה יותר! הצצה כנה ואינטימית לחייהן של קבוצות שמתמודדות עם סטיגמות חברתיות באמצעות שאלות שנשאלו על ידי הצופים. ערוץ כאן 11.

זן נדיר – גורים

גורים - חזרזירים בפי'גמות, שפני סלע משחקים תופסת, פעוטון של יעלים, ותיעוד מיוחד של גורי זאב, מרגע ההמלטה במאורה ועד אימוני הציד שלהם. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

מציאת גופת מנהיג הילידים באמזונס – סערה בברזיל

מציאת גופתו של מנהיג הילידים באמזונס מעוררת סערה בברזיל. כאן חדשות | חדשות הלילה עם יאיר ויינרב.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

כאן באר שבע כלבים צער בעלי חיים

משרד החקלאות הגיש כתב אישום בעט והטיח ראש כלבתו

הצעיר בן 24 לאחר תועד בועט בכלבתו ומטיח את ראשה ברצפה - הנאשם החזיק את הכלבות בביתו כאשר הן עם זמם על פיהן באופן המונע מהן יכולת לשתות ולאכול ותוך גרימת סבל לבעלי החיים ◄ הנאשם הצעיר, לא סיפק לכלבות מזון ומי שתייה זמינים בכמות ובתדירות המתאימה לצרכיהן, כנדרש על פי הדין ◄ כתב האישום הינו תולדה של פעילות אכיפה של המשרד במקום והוא נדון בימים אלו.

מה עשה צעיר באר שבעי בכלבתו לוסי? על פי כתב אישום שהגיש משרד החקלאות בבית משפט השלום בעיר באר שבע, הצעיר בן ה-24 תושב העיר, תועד כשהוא מטיח את ראשה של כלבתו ברצפה, מכה ובועט בה. (הסרטון קשה מאוד לצפייה). 

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

מזועזע מן הסרטון וסיפור המעשה האכזרי, הגיב שר החקלאות ופיתוח הכפר, חבר הכנסת אורי אריאל; "אני רואה אפס סובלנות בפגיעה ברווחת בעלי החיים! משרד החקלאות לא מהסס להגיש כתבי אישום כנגד המפרים את החוק ופוגעים בבעלי חיים באכזריות שכזו…".

"שמירה על רווחת בעלי החיים, הינה מצווה מן התורה, ואנו ממשיכים לפעול למען שמירה על רווחת בעלי החיים".  הוסיף וסיכם שר החקלאות.

הצעיר שתועד בועט בכלבתו ומטיח ראשה ברצפה
הצעיר שתועד בועט בכלבתו ומטיח ראשה ברצפה

תחילתו של הסיפור בתלונה וסרטון קשה מאוד לצפייה שהגיעו אל מפקחי משרד החקלאות, המתעדים את מעשה ההתעללות. בעקבות התלונה, יצאו מפקחי המשרד בשיתוף עיריית ו-משטרת באר-שבע ועצרו את החשוד, באשמת התעללות חמורה בכלבתו המכונה "לוסי", זאת בניגוד ל'חוק צער בעלי חיים'.

על פי כתב האישום שהינו תולדה של פעילות אכיפה של משרד החקלאות במקום, הנאשם, החזיק בשתי כלבות כמתואר בכתב האישום, בתאריך 9.3.18, כשהנאשם התעלל והתאכזר בבעל חיים שלא כדין, בכך שחבט את ראשה של "הכלבה לוסי" בקרקע בעוצמה מספר רב של פעמים, חבט בה בידיו וברגלו, דרך עליה וחבט בפניה, תוך כדי ובעודה מייללת.

מכתב האישום, עוד עולה, כי הנאשם, החזיק את הכלבות בביתו כאשר הן עם 'זמם' (שהנו מחסום לוע שמיועד למנוע מבעלי חיים את היכולת לנשוך בני אדם או בעלי חיים אחרים) על פיהן באופן המונע מהן יכולת לשתות ולאכול ותוך גרימת סבל לבעלי החיים.

 משרד החקלאות מבקש מבית המשפט לעשות שימוש בסמכותו ולצוות, כי הנאשם, יוגבל מלהחזיק בעלי חיים

הנאשם הצעיר, לא סיפק לכלבות מזון ומי שתייה זמינים בכמות ובתדירות המתאימה לצרכיהן, כנדרש על פי הדין.

הנאשם אף החזיק את הכלבות במתחם מבלי לדאוג לניקויו באופן שגרם להצטברות של הפרשות בו.

ביום 11.3.18, נתפסו הכלבות על ידי מפקחי משרד החקלאות ו-הרופא הווטרינר העירוני של עיריית באר שבע והועברו למתקן מוגן של המשרד לצורך בדיקה רפואית, טיפול ושיקום. יצוין, כי המבקש הגיש בקשה לבית משפט השלום בבאר שבע לקבל את הכלבות בחזרה לחזקתו, בניגוד לעמדת המשרד. כאמור, הבקשה נדונה בימים אלו בבית המשפט בעיר באר שבע.

על פי כתב האישום, במעשיו ובמחדליו, עינה הנאשם את הכלבות, התעלל בהן והתאכזר אליהן, שלא כדין, החזיק הנאשם את הכלבות מבלי שסיפק להן את צורכי מחייתן, מבלי שדאג לבריאותן ולמניעת התעללות בהן, שלא כדין.

כמו כן, החזיק הנאשם את הכלבות במתחם מבלי לדאוג לניקיון השוטף של המתחם ומבלי לספק להן מזון ומי שתייה בכמות, בתדירות ובהרכב התזונתי המתאים להרגלי צריכתן ומצבן הבריאותי, שלא כדין.

משרד החקלאות מבקש מבית המשפט לעשות שימוש בסמכותו ולצוות, כי הנאשם, יוגבל מלהחזיק בעלי חיים וזאת נוסף על כל עונש אחר שיוטל, בכדי להגן על בעלי חיים.

משרד החקלאות, קרא לציבור להמשיך ולדווח על מקרים מסוג זה אלמוקד משרד החקלאות בטלפון; 9096*. המוקד פעיל 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן