הביס והכיס חקלאות ישראל מלחמת חרבות ברזל צרכנות

משרד החקלאות, הגדלנו מכסת ייבוא של 30 מיליון ביצים בפטור ממכס

למרות הסכסוכים המתמשכים, בחודשים האחרונים, ממליץ משרד החקלאות; קח עצה תירגע עם הביצה; כי יש עודף ביצים. למעשה, אוקטובר 2023, היה חודש שובר שיא עם 220 מיליון ביצים שנאספו ממגדלים. הרחבת מכסות היבוא הקרובה, נועדה להיערך לאפשרות להשלמת צריכה מקומית.
0
0
יעקב פולג סמנכ"ל בכיר לסחר ושיתוף פעולה בין לאומי במשרד החקלאות ברקע: ביצים למאכל | עיבוד: Photolab | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
יעקב פולג, ביצים

כדי לעמוד בהיקפי הביקוש המקומי, משרד החקלאות ופיתוח הכפר, מודיע היום (יום חמישי, ח’ שבט תשפ”ד) באמצעות סמנכ”ל בכיר לסחר ושיתוף פעולה בין לאומי במשרד החקלאות מר יעקב פולג, על הגדלת ‘כמות מכסות הייבוא ה-פטורות ממכס של ביצים’ ל-30 מיליון מכסות למשך 3 חודשים.

רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

נראה, כי בישראל, קיים ייצוּר משמעותי של ביצי מאכל, כאשר מדי שבוע, מייצרים בממוצע כ-40 מיליון ביצים, כדי לעמוד ב’צריכה המקומית‘.

רוב התרנגולות המטילות, כ-70%, נמצאות באזורי הגליל והגולן, והן תורמות לכ-73% מ’תפוקת הביצים הארצית‘ המסתכמת בכ-1.6 מיליארד ביצים בשנה.

כדי לתת מענה לירידות פוטנציאליות בייצור המקומי עקב מזג האוויר החורפי והמצב הביטחוני (“מלחמת חרבות ברזל“) הרחיבה הממשלה את מכסת יבוא הביצים.

בתחילה נפתחה בדצמבר 2023, מכסה של 14 מיליון ביצים בחודש ולאחרונה, נוספו עוד 16 מיליון ביצים. מכסה מורחבת זו, תישאר בתוקף עד סוף מרץ 2024.

בישראל, ניתן לייבא ביצים רק מ”אזורים נקיים” מ’שפעת העופות‘ (סוג של שפעת A מדבקת מאוד התוקפת בעיקר עופות) כולל המדינות; פולין, אוקראינה, ספרד, פורטוגל, בולגריה ו-ארצות הברית.

מטעם אגף תקשורת, דוברות והסברה של משרד החקלאות ופיתוח הכפר בראשות דפנה יוריסטה, מסר סטודנט ניל זקסנהויז בידלובסקי לאתרכאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה‘ כי  גם השירותים הווטרינרים של משרד החקלאות, פועלים לכלול את איטליה כמקור יבוא נוסף, עד לאישור אזורים נקיים מנגיף שפעת העופות.

למרות הסכסוכים המתמשכים, בחודשים האחרונים, יש עודף ביצים. למעשה, אוקטובר 2023, היה חודש שובר שיא עם 220 מיליון ביצים שנאספו ממגדלים.

הרחבת מכסות היבוא הקרובה, נועדה להיערך לאפשרות להשלמת צריכה מקומית.

ראוי להזכיר שכאשר פרצה מלחמת חרבות ברזל, נפתחה מכסת יבוא פטורה ממכס ל-50 מיליון ביצים, אך היא לא נוּצלה על ידי היבואנים שכן הייצור המקומי, הספיק לעמוד בביקוש.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל ("כאן נעים") בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 70, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ול-חלי כהן-נעים, סבא מאושר ל-7 נכדים; רפאל, דוד, אוריאן, מילה שרה, אריאל, עלמה ו-אביגיל. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

ברכת ראש הממשלה נתניהו ליום העצמאות ה-75

הדלקת המשואות ופתיחת חגיגות יום העצמאות

דבר ראש הממשלה ביבי נתניהו

דילוג לתוכן