ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

לגלריית כאן נעים

פורום כאן נעים

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

חקלאות ישראל צרכנות

משרד החקלאות אל תשלמו יותר מ-35 ₪ לקילו דבש

הישראלי הממוצע צורך בשנה כ-500 גרם דבש, מתוכם כ- 125 גרם בתקופת ראש השנה ◄ על פי נתוני מרבית רשתות שיווק המזון בישראל, עולה כי בכל תקופת "לפני החגים" כלומר במהלך ארבעת השבועות שלפני ערב חג ראש השנה, ישנה ירידה של כ- 16% במחיר הממוצע השבועי של הדבש ביחס למחירו בשבוע רגיל שאינו חג. כמו כן, המחיר המשתלם ביותר שמציעות רשתות השיווק לקילו-גרם דבש הוא בתקופה של שלושה שבועות ושבועיים לפני ערב החג.
0
0
דבש לרגל חגי ישראל
דבש לרגל חגי ישראל

שיר הדבש נכתב על ידי ינון נאמן, שעבד בצעירותו במכוורת של קבוצת משמר-השרון.

דְּבַש נִגָּר
כְּמֵי נָהָר
הָלוּם נִשְׁאָר
עוֹבֵר תָּמִים;
תּוֹכוֹ יִסְעַר
יִפְעַם נִמְהָר
כְּרֶטֶט גַּל
בְּתוֹךְ יַמִּים.

יֵז הַדְּבַשׁ,
חוֹמֵר נִגְרָשׁ
מִיַּעֲרָה
לָאַגָּנִים;
מֶתֶק חָשׁ,
שֶׁל יוֹם חָדָשׁ
כָּל הַלּוֹקֵק
בַּעֲדָנִים.

אז זהו הדבש, כבר לא ניגר כמי נהר ואם כן, אז המחיר שלו עוצר זאת. ובכל זאת הדבש מתוק, נחשב לבריא וסגולותיו המרפאות הולכות לפניו, עתה גם מחירו נחשף. לקראת ראש השנה, עשה משרד החקלאות מהלך צרכני חשוב מאד כשבדק גם השנה את מחירי הדבש ברשתות שיווק השונות והיום (יום ראשון, כ”ב אלול תשע”ח) הוא מפרסם את ‘מחיר הדבש המומלץ’ לצרכן בישראל לטובת ‘הפחתת יוקר המחייה’.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

שר החקלאות ופיתוח הכפר, חבר כנסת אורי אריאל; “במקביל למהלכים שלנו להעצמת החקלאות ולהורדת יוקר המחייה,אנחנו מספקים לאזרחים את המידע, כדי שיוכלו לקבל החלטות צרכניות נבונות יותר. לקראת ראש השנה אנחנו מפרסמים שהמחיר המומלץ לקילו-גרם דבש, הוא עד 35 ₪, כל צרכן, יחליט לפי שיקוליו. שנה טובה ומתוקה“.

מניתוח מחירים שנערך במשרד החקלאות עולה, כי מחיר מומלץ בתקופת החגים לצרכן לקילו-גרם דבש יהיה עד 35 ₪.

בדרך כלל הדבש נמכר באריזות קטנות יותר מ- 1 לקילו-גרם ועל הצרכן לבחון האם המחיר המומלץ בשבילו הינו לפי מפתח של עד 35 ₪ לקילו-גרם.

במהלך השנה כולה צורכים הישראלים כ- 4,500 טון דבש. הישראלי הממוצע צורך בשנה כ- 500 גרם דבש, מתוכם כ- 125 גרם בתקופת ראש השנה.

דוברת משרד החקלאות ופיתוח הכפר הגב’ דפנה יוריסטה, מסרה לפורטל כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה’ כי מנתוני משרד החקלאות ופיתוח הכפר, אחוז מהכמות הנמכרת של דבש במהלך החודש שקודם לערב החג מסך הכמות הנמכרת במהלך השנה כולה, היווה 24.3% בשנת 2017, לעומת 23.9% בשנת 2016 ו-22.6% בשנת 2015.

 משרד החקלאות; המחיר המשתלם ביותר שמציעות רשתות השיווק לקילו-גרם דבש הוא בתקופה של שלושה שבועות ושבועיים לפני ערב החג

על פי נתוני מרבית רשתות שיווק המזון בישראל, עולה כי בכל תקופת “לפני החגים” כלומר במהלך ארבעת השבועות שלפני ערב חג ראש השנה, ישנה ירידה של כ- 16% במחיר הממוצע השבועי של הדבש ביחס למחירו בשבוע רגיל שאינו חג.

כמו כן, המחיר המשתלם ביותר שמציעות רשתות השיווק לקילו-גרם דבש הוא בתקופה של שלושה שבועות ושבועיים לפני ערב החג.

מחיר הממוצע השבועי לקילו-גרם דבש במהלך ארבעת השבועות הקודמים לערב חג (רשתות דיסקאונט);

מספר שבועות לפני ערב ראש השנה 2016 2017
ארבעה שבועות  ₪ 37.98  ₪ 37.12
שלושה שבועות  ₪ 35.63  ₪ 34.95
שבועיים  ₪ 35.40  ₪ 34.65
שבוע  ₪ 37.06  ₪ 35.97

מחיר הממוצע השנתי לקילו-גרם דבש, לפי שנים (רשתות דיסקאונט);

שנה מחיר ממוצע לק”ג דבש
2015  ₪ 41.36
2016  ₪ 41.65
2017  ₪ 41.14
2018 ינואר-אוגוסט  ₪ 41.69

*מקור הנתונים: מאגר מידע  “סטורנסט“.

0
0אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

דילוג לתוכן