ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

חג פּוּרִים חינוך כאן ילדי ישראל כאן נוער מבזקים חדשות ‘כאן ישראל’

משרד החינוך אלה הנחיות אירועי פורים משלוחי מנות כן, מסיבות לא

חדר מצב משרד החינוך; התלמידים, יוכלו  להביא משלוחי מנות, אך באריזה סגורה, כאשר הם יחלקו אותם בסוף יום הלימודים. יחד עם זאת, חל איסור להקים דוּכנים ולערוך תהלוכות, מצעדים, מסיבות (עדלאידע, הפנינג), נשפים וריקודים, המייצרים התקהלוּת ◄בהתאם להנחיות, לא תותר כניסתו של מפעיל חיצוני לשטח בית הספר או אל הגן, אלא אם מדובר במפעיל הקבוע של הקבוצה בחינוך היסודי או החינוך המיוחד ◄ בהתאם להנחיות משרד הבריאות ואורחות חיים במוסד החינוכי. יש להדגיש, כי לבישת תחפושת אינה פוטרת מעֲטִיַּית מַסֵּכָה על הפה ו-אף.
0
0
תלמיד כיתה א' מחופש בתחפושת לחג פורים ברקע: משלוח מנות של אוזני המן ורעשן | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
ילד מחופש לפורים

לקראת חג הפורים, משרד החינוך מפרסם היום (יום חמישי, ה’ באדר תשפ”א) את ההנחיות לקיום האירועים במוסדות החינוך שהעביר אל מנהלי המחוזות של המשרד ברחבי ישראל, הכוללים את הנחיות לאירועי פורים של שנת הלימודים תשפ”א ב’מערכת החינוך בתקופת הקורונה | Covid-19′.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

יצוין, כי בהתאם להנחיות, אירועי הפורים יתקיימו השנה בקבוצה הקבועה ועם הצוות הקבוע בבית הספר או בגן הילדים. יודגש, כי הנחיות אלו מתייחסות אך ורק למוסדות חינוך המקיימים למידה פיזית.

ברשויות המקומיות שבהן מתקיימת למידה מרחוק, ניתן יהיה לקיים את האירועים ב’שטח פתוח‘ בקבוצות קבועות של 20 משתתפים לכל היותר (בכפוף לשינוי התקנות).

התלמידים, יוכלו  להביא מִשְׁלֹחַ מָנוֹת, אך באריזה סגורה, כאשר הם יחלקו אותם בסוף יום הלימודים. יחד עם זאת, חל איסור להקים דוּכנים ולערוך תהלוכות, מצעדים, מסיבות (עדלאידע, הפנינג), נשפים וריקודים, המייצרים התקהלוּת.

בהתאם להנחיות, לא תותר כניסתו של מפעיל חיצוני לשטח בית הספר או אל הגן, אלא אם מדובר במפעיל הקבוע של הקבוצה בחינוך היסודי או החינוך המיוחד. כמו-כן, לא ניתן יהיה לאפשר כניסתם של הורים לשטח בית הספר והגן ולהשתתף במפגשים בשטחים הפתוחים ובחצרות במסגרת החינוכית.

מטעם דוברות והסברה של משרד החינוך ודוברות משרד החינוך (מחוז חיפה) מסרה הגב’ כרמלה קנר, לאתר כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוקכי בהתייחס לחובת עטית מסיכה, מציינות ההנחיות, כי מסיכת התחפושת אינה פוטרת מחובה זו. יחד עם זאת, יש לנקוט משנה זהירות בעֲטִיַּית מַסֵּכָה מתחת לתחפושת, מחשש לחנק.

משרד החינוך; הנחיות לאירועי פורים שנהל תשפ”א במערכת החינוך בתקופת הקורונה

1 .לקראת אירועי פורים שנת הלימודים תשפ”א במערכת החינוך במהלך השבוע הבא, החל מה-21.2.21, נדרשת היערכות מותאמת לארגון ועריכת האירועים במוסדות החינוך ובשטח הפתוח בכפוף לתקנות, למתווים העדכניים באותה עת ולהנחיות שגרת הקורונה ב-אתר משרד הבריאות.

2 .העיקרון המוביל – לאור נתוני התחלוּאה והנחיות הבריאות, נקיים השנה את האירועים במסגרת הקבוצה הקבועה במוסד החינוכי או בשטח הפתוח על פי המתווה הרלוונטי והעדכני לאותו יישוּב לפי רשימת הישובים
שקבועה בתקנות.

3 .ככל שיהיו שינויים, משרד החינוך, יעדכן בהתאם.

תלמידים מחופשים לרגל חג הפורים | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
תלמידים מחופשים

4 .להלן העקרונות והכללים;

א. האירועים במתחם המוסד החינוכי, יתקיימו על פי המתווה הרלוונטי העדכני בקבוצות קבועות ועל פי מסמך אורחות חיים ב-בית הספר, אורחות חיים ב-גני ילדים.

ב. האירועים בשטח הפתוח, יתקיימו בכל מסגרות החינוך בקבוצות קבועות של 20 משתתפים לכל היותר, כולל אנשי צוות, קבוצת התלמידים הקבועה, תיפגש עם איש צוות קבוע אחד בכל המפגשים. איש הצוות החינוכי, יוכל לעבור בין 4 קבוצות התלמידים הקבועות.

באזור/יישוב ירוק, צהוב ו-כתום מוחרג – ניתן לקיים מפגשים במסגרת הקבוצה הקבועה, לפי המתווה המותר לפי שכבות הגיל גנ”י, א’-ו’, י”אי”ב – כולל אנשי הצוות הקבועים.

ג. חל איסור;

  1. לקיים מסיבות נשף וריקודים, הפנינג, “עדלידע“, תהלוכות, מצעדים, דוכנים.
  2. לשתף מפעיל חיצוני במוסד חינוכי/בקבוצת שטח פתוח. בבית ספר באזור/יישוב ירוק, צהוב ו-כתום מוחרג ו-בבית ספר לחינוך מיוחד מותרת פעילות של אותו מפעיל חיצוני הקבוע למהלך שנת הלימודים, על פי .מתווה אורחות חיים
  3. לאפשר השתתפות הורים באופן פיזי במוסד החינוכימפגשי השטח הפתוח.

ד. קריאת מגילה בבתי כנסת/מדרש הקיימים במוסדות חינוך (כגון; פנימיות/ישיבות וכד’) תתקיים בהתאם ל-הנחיות משרד הבריאות.

ה. משלוח מנות – משלוח מנות איש לרעהו, אפשרי ב-מארזים סגורים שיחולקוּ רק בסוף יום הלימודים.

ו. מומלץ להעניק משלוח מנות בריא – במקום ממתקים הכנת מאפים אפויים, דגש על אריזה מקורית, מתנה יצירתית, מִשְׁלֹחַ מָנוֹת וירטואלי למתכונים ו-ברכות לחג. יש לתת תשומת לב ל-ילדים אלרגיים/עם רגישויות רפואיות.

ז. יש להקפיד הקפדה יתרה על כללי ההיגיינה בהתאם למסמך אורחות החיים, בכל פעילות הכוללת; מגע, כגון; ריקוד, איפור וכיוצא בזה.

ח. עטיית מסיכה;

  1. בהתאם להנחיות משרד הבריאות ואורחות חיים במוסד החינוכי. יש להדגיש, כי לבישת תחפושת אינה פוטרת מעֲטִיַּית מַסֵּכָה על הפה ו-אף.
  2. זהירות ובטיחות בעטיית המסיכה – יש להקפיד במשנה זהירות בעֲטִיַּית מַסֵּכָה מתחת לתחפושת, בדגש על ב-חינוך קדם יסודי ולאפשר לילדים הסרת המסכה מן הפנים באופן בטוּח ונוח על מנת למנוע מחנק וכו’.

3. חמש המלצות;

א. הרחבת זמן ההפסקות, במטרה לאפשר פעילות מירבית של מספר כיתות/קבוצות ב-חצר ביה”ס/בשטח הפתוח, תוך הקפדה על פעילות בקבוצות קבועות ובמרחבים נפרדים על פי כללי אורחות חיים בהפסקה.

ב. מומלץ לשקול, שכיתות ה-ו ביישובים ירוקים וצהובים/כתום מוחרג, יקיימו את אירועי הפורים במרחב הפתוח מחוץ למוסד החינוכי במסגרת הקבוצה הקבועה, על מנת למנוע התקהלות והתגודדות במרחבים הפתוחים שבתוך בית הספר והכל בהתאם לתנאי מזג האוויר.

ג. מומלץ לקיים כניסה ויציאה מדורגת בתחילת ובסיום היום.

6 .יש להפיץ הנחיות אלו למנהלי מוסדות חינוך למנהלי מחלקות חינוך ברשויות המקומיות.

בברכת פורים שמח, חדר מצב משרד החינוך.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל ("כאן נעים") בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 68, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ול-חלי נעים, סבא מאושר ל-5 נכדים; רפאל, אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן