קמפיין: אנשים. לא סמלים

עמותת נגישות ישראל - Access Israel, יוצאת בקמפיין מקורי רחב היקף / ארצי של עמותת נגישות ישראל יחד עם משרד הפרסום ליאו ברנט, למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא. בין לילה, אלפי תמרורי חניות נכים ב-15 ערים, ובעשרות רבות של חניונים ומרכזי קניות בפריסה ארצית, הוחלפו בתמונות של 50 אנשים אמיתיים עם מוגבלות, המספרים את סיפוריהם האישיים.

נאומו של בצלאל סמוטריץ' מכנס התנועה לאיכות השלטון

במשך עשרות שנים המתח הרצוי בין הרשויות השונות לא התקיים. יותר נכון לומר – הוא התקיים אבל בכיוון אחד בלבד. הרשות השופטת איתגרה פעם אחר פעם את שתי חברותיה, ואולם היא עצמה לא אותגרה לרגע. אסור היה לגעת בה.

פורום כאן נעים

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים?

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים? העיתונאי אלי לוי חדשות ערוץ 10 מביא את הסיפור ושיחה עם מנהלת מחלקת ילדים במרכז הרפואי הלל יפה דר' עדי קליין.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – טורפים

טורפים - טורפי העל של ישראל כפי שנלכדו בעדשה של משה אלפרט במשך שלושים שנה: מסעודתו של הנמר האחרון בעין-גדי ועד המרדף אחרי זאבי הגולן. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

סטטיק ובן-אל תבורי עם הלהיט החדש

סטטיק ובן-אל תבורי, הצמד המוזיקלי הישראלי עם הקליפ-להיט הראשון החדש בשפה האנגלית. זו הגרסה האמריקאית ל"סלסולים" שיצאה לעולם 12.12.18.

מפעל הפיס

נגישות השירות למגבלה תקשורתית (גמגום)

אנדריי קגן, אדם מגמגם אשר עובד בעמותת נגישות ישראל, מספר על עצמו ונותן המלצות לאופן בו יש לתקשר עם אדם מגמגם.

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי, שניתן לטבען, רוטב לאורז [ 40 דק' בישול] מתכונים נוספים ניתן למצוא באתר - http://druzecuisine.com/ מרק שעועית מהיר כתוספת לאורז לבן, מתכון דרוזי מסורתי קל להכנה שניתן לטבען, מתוך סודות המטבח הדרוזי.

נעים לעקוב אחרי

בריאות נגישה חדשות חדשות נגישות-נט נגישות כאן ישראל

משרד הבריאות מתחכם עם חובת הנגישות למוסדותיו

'נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות ב-משרד המשפטים'; "הארכת מועד תחולת חובת הנגישות למוסדות בריאות קיימים תוביל לעיכוב מיותר ב'הנגשה' 'אנשים עם מוגבלות' מהווים 20% מהאוכלוסייה במדינת ישראל, עם זאת, מערכת הבריאות המהווה מערכת חיונית ומרכזית אינה נגישה עבורם כיום". בדיון שהתקיים היום וועדת העבודה, הרווחה והבריאות, קיבלה את המלצת נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות.
אברמי טורם נציב שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות ברקע מוסד רפואי מותאם לנגישות 
אברמי טורם

ועדת העבודה, הרווחה והבריאות בכנסת, תדון היום (יום חמישי, כ"ה תשרי תשע"ט) בהצעת צו שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות (הארכת מועד תחולת חובת הנגישות למוסדות בריאות קיימים), התשע"ח-2018, המציעה להאריך את המועדים להנגשה של מבני שירותי הבריאות עד שנת 2021 באופן גורף וזאת מבלי לקבוע דרישה להנגשה הדרגתית של המבנים שתוודא, כי בכל שנה יונגשו חלק מן המבנים.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל אתר ’נגישות-נטב’פייסבוק' או ב’טוויטר'.

'נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות ב-משרד המשפטים' הביעה התנגדותה לצו זה, והיא סבורה, כי הדבר יוביל לעיכוב מיותר ב'הנגשה'. בהמשך נודע, כי בדיון שהתקיים היום וועדת העבודה, הרווחה והבריאות קיבלה את המלצת נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות.

נציב שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, מר אברמי טורם; "אנו מברכים על קבלת המלצתנו בוועדת העבודה, הרווחה והבריאות בראשות חבר כנסת אלי אלאלוף ועל ההחלטה לא לאשר את הצו של משרד הבריאות שביקש דחייה גורפת של מועדי ההנגשה עד שנת 2021.

נגישות היא תנאי הכרחי לקיום חיים שוויוניים של אנשים עם מוגבלות וזו צריכה להתבצע תוך קביעת סדרי עדיפויות מתאימים. אנו קוראים לסגן שר הבריאות לעבוד ולקדם את ההנגשה בהתאם לחוק. משרד הבריאות יצטרך לדווח לוועדה על ההתקדמות בתכנית הביצוע של ההנגשה הפיסית של מוסדות בריאות".

יצוין, כי 'אנשים עם מוגבלות' מהווים 20% מהאוכלוסייה במדינת ישראל, עם זאת, מערכת הבריאות, המהווה מערכת חיונית ומרכזית אינה נגישה עבורם כיום.

על פי 'תקנות הנגישות לשירותי בריאות' אשר הותקנו בשנת 2016, קיימת חובה להנגשה של מוסדות הבריאות עד 2018.

דוברת היחידות המקצועיות באגף דוברות הסברה ותקשורת של משרד המשפטים עורך דין שיר נוי פיינר, מסרה וציינה לאתר ’נגישות-נט' כי; "חוק ההסדרים, קבע, כי שר הבריאות, יוכל להאריך את מועדי ההנגשה במידה ויתקיימו מספר תנאים, ביניהם; פירוט מצב ההנגשה של כל מבנה, המועד הצפוי להנגשתו המלאה והפתרונות המוצעים להנגשה חלופית עד למועד ההנגשה המלאה.

למרות זאת, משרד הבריאות, הגיש ל-וועדת העבודה, הרווחה והבריאות בקשה לדחות את הנגשת כל המבנים של מערכת הבריאות באופן גורף עד שנת 2021, ללא ציון המידע המבוקש.

 "אם יידחו מועדי ההנגשה באופן גורף, ללא הדרגתיות וללא תקצוב ותכנון מתאימים, לא נוכל לוודא, כי מערכת הבריאות אכן תונגש…

משמעות ההצעה היא, שאנשים עם מוגבלות לא יזכו לקבל שירות רפואי מותאם ומונגש בשנים הקרובות ואף לא יוכלו לקבל מידע על נגישות חילופית במוסד הבריאות אליו הם מבקשים לגשת.

נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות פועלת בוועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת ומול משרד הבריאות במטרה להבטיח, כי הצו לדחיית מועדי הנגשה שהוגש לאישור הוועדה, יענה על דרישות החוק ויפרוש את ההנגשה באופן הדרגתי, כדי לתת לאנשים עם מוגבלות מענה.

נציב שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות מר אברמי טורם; "אין צורך להכביר במילים אודות חשיבותה של מערכת הבריאות לכל אזרחי המדינה ועל אחת כמה וכמה לאנשים עם מוגבלות.

"אני סבור" מזהיר מר טורם; "כי אם יידחו מועדי ההנגשה באופן גורף, ללא הדרגתיות וללא תקצוב ותכנון מתאימים, לא נוכל לוודא, כי מערכת הבריאות אכן תונגש וקיים חשש, כי נעמוד בשנת 2021 מול דרישה חוזרת של משרד הבריאות ומוסדותיו ל-דחייה נוספת.

אני מצפה, כי מערכת הבריאות ושר הבריאות בראשה, יובילו את המערכת הציבורית בהנגשת השירותים החיוניים לציבור ויעמדו בראש המחנה בעניין זה". סיכם נציב שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות.

 מצאתם טעות בכתבה, זה לא נגיש! לחצו כאן ספרו לנו ונעשה הכל כדי לתקן.
דילוג לתוכן