101 הזעקת עזרה מדא

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

טקס חילופי שרים

הטקס בהשתתפות השר הנכנס ח"כ עודד פורר, השר היוצא ח"כ אלון שוסטר, שר האוצר ח"כ אביגדור ליברמן ומנכ"ל המשרד ד"ר נחום איצקוביץ'.

פורום כאן נעים

המדריך לבחירת המלון המושלם

הקיץ כבר כאן, ואיתו גם כל הפירות המתוקים! אז כיצד נבחר את המלון המדוגם ביותר? מדריך שירות ההדרכה והמקצוע, נביל עומרי, עונה על כל השאלות!

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

טיפים לאחסון פירות וירקות

כמה פעמים כבר עשינו את אותה הטעות וקנינו ירקות ופירות בכמויות שיכולות להספיק גם לעוד שנה, אבל אז - באסה! נאלצנו לזרוק אותם. *לא עוד* משרד החקלאות פה כדי לעזור ולהאריך עוד יותר את חיי המדף שלהם! צפו בסדרה הקטעים וכנסו עכשיו:

101 הזעקת עזרה מדא

חדשות בריאות כנסת ישראל מבזקים חדשות ‘כאן ישראל’ קורונה | Covid-19

משרד הבריאות: יציאה מסגר קורונה כשלא יעבור את 7% מהנבדקים

פרופ' איתמר גרוטו, המשנה למנכל משרד הבריאות, ב-וועדת הקורונה, בכנסת; בעוד שכעת; 12% מן הנבדקים כיום 'מאוּמתים'. עד כה, נוספו 375 רופאים, 1280 אחיות, כ-1,500 מיטות חדשות הפועלות ב-61 מחלקות קורונה. יושב ראש הוועדה חברת הכנסת יפעת שאשא-ביטון: "אין טעם בסגר – אם יוצאים ממנו לאותו מקום. הובטחו סכומים ניכרים למערכת הבריאות – ונוודא, שהם אכן הועברו, ומה נעשה בהם".
0
0

ראש שירותי בריאות הציבור, משנה למנכל משרד הבריאות, נציג בוועד המנהל של ארגון הבריאות העולמי, פרופ’ איתמר גרוטו, הצהיר היום (יום שלישי, ד’ בתשרי התשפ”א) ב’וועדת הקורונה בכנסת’ כי התנאי ליציאה מן הסגר לעצירת מגיפת  קורונה | Covid-19, הוא הורדה של כ-50% מהנבדקים המאומתים.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

פרופ' איתמר גרוטו, ראש שירותי בריאות הציבור, משנה למנכל משרד הבריאות, מחלת הקורונה | Covid-19, ברקע: ישראל אדומה | עיבוד: שולי סונגו ©
פרופ’ איתמר גרוטו

בדיון, שיועד להיערכות מערכת הבריאות ל’יום שאחרי הסגר‘ אמר, יושבת ראש הוועדה המיוחדת לעניין נגיף הקורונה החדש ולבחינת היערכות המדינה למגפות ולרעידת אדמה בכנסת, חברת כנסת יפעת שאשא-ביטון (סיעת כולנו בליכוד), כי; “כדי להתמודד עם המגיפה חייבים לחזק משמעותית את מערכת הבריאות, ציוד, כוח אדם, תקנים ועוד, כי אין טעם בסגר – אם יוצאים ממנו לאותו מקום.

“הובטחו סכומים ניכרים למערכת הבריאות” – הוסיפה חברת כנסת שאשא-ביטון; “ואנחנו נוודא שהם אכן, הועברו, למי ומה נעשה בהם. הוועדה מבקשת ממשרד הבריאות נתונים;

  • כמה מיטות חדשות נוספו למערכת,
  • כמה פעילות בפועל במחלקות השונות,
  • מה מספר תקני כוח האדם שנוספו למערכת,
  • כמה רופאים ואחיות, נקלטו עד כה”.

חברת כנסת שאשא-ביטון, דרשה את הנתונים, בחלוּקה על פי בתי החולים השונים.

פרופ’ גרוטו, הדגיש בישיבה ‘וועדת הקורונה בכנסת’ את יעדי המאבק הנוכחי, כאשר כיום 12% מן הנבדקים, נמצאים חיוביים לקורונה, יעד היציאה מהסגר הוא לא-יותר מ-7% מאומתים מכלל הנדבקים, ובנוסף כאשר קצב ההדבקה, ירד מתחת ל-1. “לאחר הסגר – נחזור אל מודל הרמזור, אך הצעדים של אסטרטגיית היציאה יבוצעו אחת לשבועיים”.

“לגבי רגישות הבדיקות” הוסיף פרופ’ גרוטו, בהגדרה נבדק “חיובי גבולי“, כמי שכמות הנגיפים המצויה בגוף הנדבק היא גבולית – או בסוף המחלה כאשר נרשמת ירידה בכמות הנגיפים.

לדבריו, כאשר מספר החולים כה-גדול, אסור לנו להתפשר על הרמה, ולהקל בהגדרת ה”חיובי“. הוא הדגיש את פוטנציאל ההדבקה גובר ב-מקומות עבודה המוניים. סיכם המשנה למנכל משרד הבריאות, פרופ’ איתמר גרוטו.

ראש חטיבת הרפואה במשרד הבריאות דר’ ורד עזרא, הוסיפה את כמות המאושפזים ההולכת ועולה (1350 כיום), וביניהם 475 החולים קשה ולכן, החובה לפתוח מחלקות-קורונה נוספות בבתי החולים.

דר’ ורד עזרא, ציינה, כי נוספו עד כה כ-1500 מיטות חדשות, אך חלקם לא ישמשו מיטות קבועות בשנים הבאים, 34 מחלקות הוסבו למחלקות קורונה ו-18 הם מחלקות ייעודיות.

פרופ’ גרוטו; 12% מהנבדקים כיום מאומתים

מנהל מרכז השליטה במשרד הבריאות, מר אבי בן זקן, הדגיש את הצורך בחיזוק המערכת וציין את התכנון להקמת שני בתי חולים חדשים, בערים באר שבע ובקרית אתא.

לפי ראש מינהל הסיעוד במשרד הבריאות דר’ שושי גולדברג; “כיום מצויים בבידוד ו- 3,999 אנשי צוות, 2,500 אחיות נוספות נבחנו בסוף השבוע האחרון.

בימים הקרובים, יגיעו תוצאות המבחנים, ו-1,500 נוספות, נבחנות בימים אלו”.

לדברי מנהלת תחום בכיר קשרי ממשל ותכניות לאומית במשרד הבריאות הגב’ מירי כהן; “עד היום נוספו כ-1000 מיטות ייעודיות קורונה והוסבו כ-6000 (ה-1000 מתוכם) ואושרו עוד 4000 והם נמצאים בביצוע וסך הכל ב-בתי חולים הכללים, יהיו 10,000 מיטות מותאמות לקורונה, ברובם משמשים כמיטות גם ללא קורונה.

מטעם דוברות הכנסת מסר יגאל אמיתי אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ כי ב‘בתי חולים גריאטריים’ הוכשרו 1100 מיטות. נוספו 600 תקני רופאים ב-בתי החולים הכללים, בשתי הקצאות;

  • הקצאה ראשונה (מרץ 2020) 199 תקנים,
  • הקצאה שנייה (אוגוסט 2020) 401 תקנים, שחולקו לשתי פעימות – פעימה ראשונה 251, ופעימה שניה 150.

כ-375 תקני רופאים שאוישו או נמצאים בתהליכי קליטה מתקדמים, המהווים כ-83.5% מכלל התקנים שהוקצו לרופאים בהקצאה ראשונה ובפעימה הראשונה של ההקצאה השנייה (450 תקנים).

1550 תקני אחיות נוספו לבתי החולים הכלליים, מתוכם 1280 תקני אחיות אוישו או בתהליכי קליטה מתקדמים, המהווים כ –82.6% מכלל התקנים המוקצים.

לדברי כהן, מקדם משרד הבריאות אפשרות של מתן תמריצים לצוות הרפואי שעובד ב”קורונה“.

לפי רכז בריאות במשרד האוצר, מר דניאל פדון; “משרד הבריאות, טרם פנה לבקש תוספת תקציב עבור רופאים ו-כונניות נוספות.

לדברי יוליה מלינובסקי (סיעת ישראל ביתנו); “הוועדה פעלה בשוּם-שכל כשפתחה חדרי כושר, בריכות ומסעדות וסגרה אולמות אירועים, כי התפרצות מחלת קורונה, איננה במקומות אלו”.

חברת כנסת תמר זנדברג (סיעת מרצ) ביקשה לדעת; “מה יעד הנדבקים – ליציאה מן הסגר“.

יואל רזבוזוב (סיעת יש עתיד-תלם) הדגיש בדבריו את; “הצורך בתכנית חילופית ל‘תכנית הרמזור’ אם ציבורים מסוימים לא יסכימו לקבלה ולפעול על-פיה”.

חברת כנסת איילת שקד (סיעת ימינה) ביקשה ליישם את הלקח מהסגר הראשון, לפי משרד האוצר והוא השארת המגזר הפרטי – ללא קבלת קהל וכן את התרת פעילותם של הגנים.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל ("כאן נעים") בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 68, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ול-חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות ונכד; רפאל, אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן