איך להכין עוגת פירות יבשים | מתכון טבעוני | ללא גלוטן

יפית בן מרדכי, דיאטנית קלינית, מלמדת אתכם איך יש להכין עוגת פירות יבשים, בריאה, טבעונית, ללא גלוטן.

הפייקים סביב וירוס קורונה | מהצד השני עם גיא זהר

כאן 11 | חשבתם שוירוס קורונה ויראלי? חכו שתראו את הפייקים שרצים עליו | שירי מימון טענה שמעולם לא ראתה מישהו מצליח עם השיר "סטון קולד". האמנם?

פורום כאן נעים

צנים פקאן ופירות יבשים של דודו אוטמזגין

רעיון לט"ו בשבט: צנים פקאן ופירות יבשים של דודו אוטמזגין. ערוץ האוכל YES 28, HOT 38.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד”א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

מעצר חוליית גנבי עגלים בנגב

צוותי מג"ב שביצעו אכיפה באזור הדרום, על מנת לסכל גניבות חקלאיות, התחקו אחר חוליה שגנבה עגלים ממושב יכיני. בתום מרדף רגלי ורכוב, בסיוע היחידה האווירית, נעצרו החשודים, והעגלים הושבו לבעל המשק כשהם בריאים ושלמים.

נעים לעקוב אחרי

בריאות הציבור חדשות בריאות מזג אוויר

משרד הבריאות ו-מדא נערכים בים באוויר וביבשה לחום קיצוני

במדא ערוכים לקראת מזג האוויר החם שצפוי מחר (ד') וממליצים לציבור כיצד להישמר לאור הטמפרטורות הגבוהות הצפויות ברחבי הארץ עם הנחיות לציבור על מנת לצמצם פגיעות אפשריות ◄מגן דוד אדום, מזכירים לנהגים שלא משאירים ילדים ותינוקות ברכב אף לא לרגע, גם אם המזגן ברכב דולק ◄מדא במקרה אובך מומלץ להישאר בבית במזגן, ובכל מקרה, יש לנקוט אמצעי זהירות ולגלות ערנות מרבית.

משרד הבריאות, וארגון מגן דוד אדום (מדא) פרסמו היום אזהרה חמורה כי את ארץ ישראל, צפוי מחר (יום רביעי, י”ד  תמוז תשע”ט) לפקוד מזג אוויר חם עם טמפרטורות גבוהות במיוחד. בימי שרב וחום כבד שכאלה מורגשת עליה בפניות ל’קו החירום 101 של מגן דוד אדום’ מאנשים שמתלוננים על חולשה ותשישות, התעלפויות, התייבשויות ומכות חום, ובמד”א ערוכים לתת מענה לכל מקרה.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

מזג אוויר חם מאד עם טמפרטורות גבוהות במיוחד יפקוד את ישראל | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
מזג אוויר חם מאד

משרד הבריאות פרסם פוסט בדף הפייסבוק שלו בו נכתב; “אנו קוראים לציבור הרחב, לאוכלוסיית הקשישים ולחולים במחלות כרוניות בפרט, להקפיד להימנע ככל האפשר מחשיפה לחום ולשמש, להימנע ממאמץ גופני שאינו הכרחי, לשתות מים ולהימצא ככל האפשר במקומות ממוזגים”.

עוד נכתב בהודעת ‘משרד הבריאות‘ כי; “שימו לב!☀️ מחר (ד’) אנו צפויים ל’עומס חום קיצוני‘ מצפון ועד דרום הארץ. הטמפרטורות צפויות להיות גבוהות מ-40 מעלות באזורים רבים. להמלצות נוספות להתמודדות עם גל החום שמרו על עצמכם ועל הסובבים אתכם!”.

השירות המטאורולוגי הישראלי, עדכן היום, כי הלילה, יהיה בהיר וחם מאוד מחר; הטמפרטורות, יעלו במידה ניכרת וייעשה שרבי ברוב האזורים. ישררו עומסי חום כבדים עד קיצוניים. השרב, ישבר בהדרגה משעות הצהרים, הרוחות, יתחזקו, וייתכן אובך בעיקר בדרום הארץ.

תחזית מזג אוויר לימים הקרובים;

 • חמישי, 18/07, מעונן חלקית עד נאה. תחול ירידה ניכרת בטמפרטורות והן ישובו להיות רגילות לעונה. בשעות הבוקר, ייתכן טפטוף עד גשם קל בצפון הארץ.
 • שישי, 19/07, בהיר עד מעונן חלקית עם ירידה קלה של טמפרטורות.
 • שבת, 20/07, בהיר עד מעונן חלקית עם טמפרטורות רגילות בעונה.

התחזית מתעדכנת פעמיים ביממה; בבוקר ואחר הצהרים. עדכון אחרון פורסם בתאריך 16/07/2019 בשעה; 15:27. עדכונים נוספים, יתפרסמו בהתאם להתפתחויות מזג האוויר.

מדא; מתחילת עונת הקיץ, נשכחו 4 ילדים ברכבים נעולים ושרק בדרך נס, חולצו ללא פגע.

גם ב-מגן דוד אדום (מדא) ארגון ההצלה הלאומי של ישראל, נערכים לקראת החום הכבד, שישרור מחר (רביעי) בכל חלקי הארץ, והעלול לסכן חיי אדם, בדגש על; תינוקות, ילדים, קשישים ומוגבלים.

דובר מגן דוד אדום תת-מגן מר זכי הלר, מסר לפורטלכאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה, כי; ב’מדא‘ מבקשים להזכיר, כי מתחילת עונת הקיץ, נשכחו 4 ילדים ברכבים נעולים ושרק בדרך נס, חולצו ללא פגע. עשרות ילדים ופעוטות מתו בעשור האחרון, לאחר שנשכחו ברכבים נעולים.

מסוק פינוי של מדא הנערך באוויר ביבשה ובים ובכנרת | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
מסוק פינוי של מדא

מנכל מדא, מר אלי בין; “אני פונה אל הציבור להישמע להמלצות מגן דוד אדום ולעשות כל שביכולתו על מנת להימנע מפגיעות החום הכבד. יש לשים לב בעיקר לאוכלוסיות הפגיעות, בהן; קשישים, תינוקות, ילדים ומוגבלים, ולוודא שהם מוגנים מהחום ושותים את הכמות הנדרשת על מנת שלא להתייבש.

אני קורא לכל מי שמסיע ילדים בכל השנה בכלל, ובימי הקיץ החמים בפרט, לעשות כל דבר שרק ניתן על מנת לוודא שלא נשארו חלילה ילדים ותינוקות ברכב. בנוסף, אני מבקש מכל אחד ואחת להסתכל על רכבים חונים, כי מבט אחד יכול להציל חיים“. אמר מנכל מגן דוד אדום מר בין.

מגן דוד אדום – המלצות והנחיות לציבור, לשמירה על חיי אדם

 על מנת לצמצם למינימום את הפגיעות בנפש מפאת החום הכבד, מפרסם מדא את ההנחיות לציבור, לשמירה על חיי אדם;

 • הרבו בשתיית נוזלים; יש לשתות כמויות מספיקות של מים אף מעבר לתחושת הצימאון. מומלץ לשתות בין 8 ל-10 כוסות מים ביום. שתייה קרה עדיפה על פני שתייה חמה. עדיף לשתות מים ולא שתייה ממותקת.
 • יצאתם מהבית? יש להקפיד על מנוחה במקום מוצל וקריר. יש לוודא הגנה מפני השמש, בעיקר בקרב תינוקות וילדים – באמצעות כובע רחב שוליים, משקפי שמש, קרם הגנה ולבוש מתאים.
 • תינוקות ברכב; יש לעשות כל מה שניתן על מנת לוודא שלא נשארו ילדים ותינוקות ברכב סגור. הטמפרטורה ברכב סגור מזנקת בתוך דקות בודדות ועלולה לגרום למכת חום ואף למוות. אין להשאיר תינוקות וילדים ללא השגחה ברכב, ולו לרגע – גם אם משאירים ברכב חלונות פתוחים ומזגן פועל!!
 • פעילות ספורטיבית; יש להימנע לחלוטין מהתעמלות בחוץ במהלך שעות החום הכבד. אם מבצעים פעילות ספורטיבית בשעות הערב, כאשר יש הקלה בעומס החום, יש להקפיד על שתייה מרובה ועל הפחתת מאמץ.
 • יוצאים לים? יש להקפיד על מריחת הגוף בקרמים בעלי מקדמי הגנה גבוהים, להימנע מחשיפה ארוכה לשמש ומשהייה בחופים בשעות החום הכבד. עדיף לרחוץ בים בשעות הבוקר המוקדמות ובשעות אחהצ, אז הטמפרטורות נוחות יותר. בנוסף, יש לרחוץ רק בחופים מוכרזים, בשעות הפעילות שבהן יש מציל.
 • עובדים המצויים תחת השמש וחשופים לעומס חום כבד; יש להקפיד על לבוש בהיר, דק ומאוורר המאפשר לנדף את חום הגוף. יש להקפיד על הפסקות ארוכות יותר מהרגיל בצל או במקום ממוזג, ולהרבות בשתייה.
 • במקרה אובך, בשל זיהום האוויר החריג שנחשב מסוכן לבריאות, ממליץ מדא ל-קשישים, נשים בהריון, חולי לב, חולים במחלות ריאה (אסטמה, COPD או בעיות בכלי הנשימה) לשהות בבתים ממוזגים, עם חלונות מוגפים.
 • אם מופיעים סימני התייבשות – דוגמת; כאבי ראש, סחרחורות או חולשה, יש להפסיק מיידית כל פעילות גופנית, לשהות במקום מוצל וקריר, ולהרבות בשתייה מעבר לתחושת הצימאון.
  אם מופיעים סימני פגיעת חום – דוגמת; התעלפות, טשטוש בראיה, בלבול ועלייה בחום הגוף, יש להזעיק את מד”א באמצעות חיוג למוקד החירום בטלפון 101 או באמצעות יישומון “מד”א שלי“, ולהישמע להנחיות החובשים והפראמדיקים במוקד, עד להגעת הצוותים.
 • חשוב לתת תשומת לב מיוחדת לתינוקות, ילדים, קשישים ומוגבלים. הורים לתינוקות ופעוטות צריכים לשים לב להתנהגותם, ולוודא שהם לא מראים כל סימן להתייבשות או מכת חום. בנוסף, יש לוודא הימצאות שתייה בסמוך אליהם, ושהילדים נמצאים כל העת במקום מוצל. במדא, קוראים לאנשים שלהם קרובים קשישים או מוגבלים, לשמור איתם על קשר בתדירות גבוהה מהרגיל, על מנת לוודא שבקרבתם שתייה קרה וכי הם מצויים במקום מוצל וקריר ואינם מראים כל סימן להתייבשות או פגיעת מכת חום.

◄ אזהרה והצהרה
בשום אופן אין בהנחיות המפורטות אלו להקנות סמכויות טיפול או אבחון מעבר לידיעותיך בהגשת עזרה ראשונה. הנחיות אלו אינן באות להחליף טיפול רפואי מקצועי. בכל מקרה חירום רפואי יש להתקשר למדא בטלפון 101 או דרך יישומון “מד”א שלי”, ולהישמע להנחיות החובשים והפראמדיקים במוקד מד”א.

מידע על קורסי החייאה ועזרה ראשונה של מדא, ניתן לקבל באתר מדא ובמוקד ההדרכה של מדא בטלפון; 8101*
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן