101 הזעקת עזרה מדא

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

טקס חילופי שרים

הטקס בהשתתפות השר הנכנס ח"כ עודד פורר, השר היוצא ח"כ אלון שוסטר, שר האוצר ח"כ אביגדור ליברמן ומנכ"ל המשרד ד"ר נחום איצקוביץ'.

פורום כאן נעים

המדריך לבחירת המלון המושלם

הקיץ כבר כאן, ואיתו גם כל הפירות המתוקים! אז כיצד נבחר את המלון המדוגם ביותר? מדריך שירות ההדרכה והמקצוע, נביל עומרי, עונה על כל השאלות!

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

טיפים לאחסון פירות וירקות

כמה פעמים כבר עשינו את אותה הטעות וקנינו ירקות ופירות בכמויות שיכולות להספיק גם לעוד שנה, אבל אז - באסה! נאלצנו לזרוק אותם. *לא עוד* משרד החקלאות פה כדי לעזור ולהאריך עוד יותר את חיי המדף שלהם! צפו בסדרה הקטעים וכנסו עכשיו:

101 הזעקת עזרה מדא

בריאות הציבור חקלאות ימית חקלאות ישראל צרכנות

משרדי הבריאות והחקלאות: הותר שיווק דגים בישראל מהים התיכון

אין רמות מזהמים הניתנות לזיהוי או שנמצאו רמות מזהמים ברמה שאינה עולה על הסף המירבי המותר, הוחלט על ידי משרדי הבריאות והחקלאות, כי החל מרגע זה, ניתן יהיה לשווק דגים ובעלי חיים ימיים שנידוגו בים התיכון בישראל ◄ מטעם משרדי הבריאות והחקלאות, ימשיכו לפעול במשותף להמשך דיגום ובדיקות דגים שנידוגו בים התיכון, לצורך מעקב גם בהמשך.
0
0
שיווק דגים מהים התיכון בישראל | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
שיווק דגים מהים התיכון

משרד הבריאות ומשרד החקלאות ופיתוח הכפר, הודיעו הערב (יום שלישי, כ”ה באדר התשפ”א) במשותף, כי במדינת ישראל, הוּתר שיווק דגים מן הים התיכון בישראל.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

כזכור, נוכח הזיהום הסביבתי בחופי ובים התיכון, שהתרחש במחצית השנייה של חודש פברואר 2021, אשר התריעו על סכנה מ’צריכת דגים’ החליט ופרסם ידי משרד הבריאות, כי אין לשווק דגים ובעלי חיים ימיים, שנידוגו בים התיכון.

החל מרגע גילוי הזיהום ועד להודעה חדשה, חרף שלא התקבלו ממצאים המעידים על סכנה הנשקפת מצריכת הדגים, אך בהחלט נקטו במשנה זהירות מונעת.

הזהירות המונעת, נבעה, מחשש שחשיפה ל’זפת‘ עלולה להזיק לבריאות, דגימות דגים, נשלחו ל’מעבדות משרד החקלאות‘ על מנת לשלול נוכחות שאריות מזהמים שונים. הובטח, כי תוצאות הבדיקות צפויות להתקבל בימים הקרובים.

הערב (שלישי), לאחר סדרת בדיקות מעבדה שנעשו במעבדה של “חקר ימים ואגמים” לדגימות דגים שנלקחו מאזורים שונים בים התיכון, מהן, עלה, כי אין רמות מזהמים הניתנות לזיהוי או שנמצאו רמות מזהמים ברמה שאינה עולה על הסף המירבי המותר, הוחלט על ידי משרדי הבריאות והחקלאות, כי החל מרגע זה, ניתן יהיה לשווק דגים ובעלי חיים ימיים שנידוגו בים התיכון בישראל.

מטעם משרדי הבריאות והחקלאות, נמסר באמצעות מנהלת ניו-מדיה (ממ) אגף תקשורת, דוברות והסברה, הגב’ פאני קגנובסקי לאתר כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ כי ימשיכו לפעול במשותף להמשך דיגום ובדיקות דגים שנידוגו בים התיכון, לצורך מעקב גם בהמשך.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 67, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן