פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

חדשות כסף מדבר קהילה קורונה | Covid-19

משפחות נזקקות, 8 מלשח ו-6.5 מלשח למיגון צוותי מוסדות רווחה

ועדת העזבונות ותרומות המנוהלים על ידי האפוטרופוס הכללי במשרד המשפטים, הקצתה סך של 8,000,000 ₪ לסיוע למשפחות נזקקות להספקת תווי קניה לרכישת מזון באמצעות משרד הרווחה ◄ כן, החליטה הוועדה להקצות סך של 3,500,000 ₪  למימון ציוד מיגון וחיטוי לאנשי הצוות במוסדות רווחה ◄ משפחות נזקקות. כספים אלה מתווספים לסך 17 מיליון ₪ שהוקצו בשבוע שעבר למוסדות הרפואיים ברחבי הארץ על ידי הוועדה לחלוקת כספים לפי חוק תובענות ייצוגיות.
0
0

ועדת העזבונות’ ו’הוועדה לחלוקת כספים’ שנפסקו כ-סעד לפי חוק ‘תובענות ייצוגיות’ הודיעה היום (ראשון, ד’ בניסן התש”פ) כי בעקבות התפרצות ‘נגיף הקורונה’ החליטו וועדת העיזבונות וקרן התובענות הייצוגיות במשרד המשפטים על הקצאת 8 מיליון שקלים למשפחות נזקקות ו- 6.5 מיליון שקלים למיגון צוותים במוסדות הרווחה.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

כב' השופטת (בדימוס) שולמית דותן | רקע: איש מבוגר הנזקק לסיוע, אוכל מנת אוכל מהיר | עיבוד צילום ממחושב: שולי סונגו©
כב’ השופטת (דימוס) שולמית דותן

בימים אלה, עם התפשטות נגיף הקורונה ועליית התחלוּאה, החליטו וועדת העזבונות והוועדה לחלוקת כספים לפי חוק תובענות ייצוגיות בראשות כב’ השופטת (בדימוס) שולמית דותן, להקצות כספים כחלק מן המאמץ הלאומי לטובת סיוע ל-אוכלוסיות נזקקות ולמטרות מיגון וחיטוי מוסדות באמצעות משרד הרווחה ולבקשתו.

הוועדות, פעלו לאיגום משאבים על מנת לייצר ערך נוסף לסיוע במשבר הלאומי. עולה, כי ועדת העזבונות, הקצתה סך של 8,000,000 ₪ לסיוע למשפחות נזקקות להספקת תווי קניה לרכישת מזון באמצעות משרד הרווחה.

כמו כן, החליטה הוועדה להקצות סך של 3,500,000 ₪  למימון ציוד מיגון וחיטוי לאנשי הצוות במוסדות רווחה.

הוועדה לחלוקת כספים לפי חוק תובענות ייצוגיות, החליטה להקצות סל נוסף של 3 מיליון ₪ למשרד הרווחה לצורך מימון ציוד מיגון וחיטוי לאנשי הצוות במוסדות רווחה.

זאת בהתאם לפסק הדין של בית המשפט המחוזי מרכזת-צ 61580-11-15 ליוטרובניק ואח’ נגד דינמיקה – רשת חנויות תקשורת בעירבון מוגבל (כבוד השופטת הדס עובדיה).

דוברת היחידות המקצועיות של אגף דוברות הסברה ותקשורת, משרד המשפטים הגב’ כרמית אורפז-ימין, מסרה לאתר כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ כי כספים אלה מתווספים לסך של 17 מיליון שקלים שהוקצו בשבוע שעבר למוסדות הרפואיים ברחבי הארץ על ידי הוועדה לחלוקת כספים לפי חוק תובענות ייצוגיות.

ועדת העזבונות היא וועדה ציבורית לקביעת ייעודים של עיזבונות ותרומות לטובת המדינה אשר מנוהלים על ידי האפוטרופוס הכללי, במשרד המשפטים.

הוועדה לחלוקת כספים היא ועדה שהוקמה לפי תיקון לחוק תובענות ייצוגיות ומנוהלת על ידי האפוטרופוס הכללי ומקצה כספים בהתאם להחלטות בית המשפט בהליכים השונים.

מחלקת עזבונות לטובת המדינה

הענקת כספים או רכוש אחר למדינת ישראל נעשית בשלוש דרכים עיקריות;
1.    מתנה בחיים (תרומה).
2.    ירושה (עזבון) מכח צוואה.
3.    קרן נאמנות (הקדש) למטרות צדקה מכח שטר הקדש בחיים או צוואה.

מעבר לתועלת המעשית הצומחת למדינה מקבלת כספי מתנות וירושות, עצם עריכת צוואה מסמלת בעיני התורמים או המורישים ביטוי רגשי עמוק לקשר הישיר שלהם עם מדינת ישראל עוד בחייהם, אפילו לאחר הגיעם לאריכות ימים. הממשלה הסמיכה את האפוטרופוס הכללי לייצגה במימוש עזבונות לטובת המדינה ו/או מוסדות המדינה.

כמו כן, בהתאם להחלטת ממשלה כספי העזבונות והתרומות מיועדים למטרות ציבוריות שונות והם אינם חלק מכספי תקציב המדינה.

כספים אלה, מהווים תרומה נכבדה למגזרים החלשים בחברה הישראלית ולתמיכה בנושאים אשר אינם זוכים למימון מספק ב’תקציב המדינה‘.

◄ קרא בהרחבה על מחלקת עזבונות לטובת המדינה.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 67, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן