פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

מה לקנות; אבקת חלב רגילה 150 גר'. ביצים; 4. אבקת אפיה; כפית ותקבלו; לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

חדשות כאן ישראל צבא | משטרה | ביטחון

משמר הגבול: 14 קצינים חדשים הושבעו אמונים למשטרת ישראל

מלא מקום מפכל המשטרה, ניצב מוטי כהן; "למשטרת ישראל בכלל ולמשמר הגבול בפרט, תרומה מכרעת בשמירת החוסן הלאומי של מדינת ישראל" ◄ מפקד משמר הגבול, ניצב יעקב (קובי) שבתאי; "אתם בשורה חדשה ומרעננת לחיל שלנו. נבחרתם מתוך רבים, סיימתם מסע ארוך ותובעני אשר בסופו מצטרפים אתם ל-משפחת הקצונה של משמר הגבול. היעוד הזה, כנראה, בחר בכל אחד מכם ולא לחינם, הוא לבטח זיהה בכם את התכונות הנדרשות מקצין וממפקד ב'מגב' שעיקרן תחושת שליחות מדבקת, אומץ, תעוזה, אהבת האדם והארץ והברק בעיניים".
משמר הגבול: 14 קצינים חדשים הושבעו אמונים למשטרת ישראל | צילום: דוברות משטרה | עיבוד ממחושב: שולי סונגו©
קצינים חדשים הושבעו למשמר הגבול

י”ד (14) קציני משמר הגבול של משטרת ישראל נשבעו אתמול (חמישי, כ”ו בתשרי התש”פ) אמונים ל-משטרת ישראל בטקס מרגש בו הוענקו להם דרגות קצונה בנוכחות בני משפחה שהתקיים ב’מכללה הלאומית לשוטרים’ בעיר בית שמש, המרכזת את פעילות ההדרכה וההכשרה במשטרת ישראל. 

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

במעמד ממלא מקום המפקח הכללי של משטרת ישראל, ניצב מוטי כהן, מפקד משמר הגבול, ניצב יעקב (קובי) שבתאי, סגן ראש אגף משאבי אנוש, תת ניצב אמיר רצון, סגן ראש אגף ההדרכה, תת ניצב אמיר כהן, מפקד בסיס ההדרכה של משמר הגבול, תת ניצב יהודה יהושע, סגל הפיקוד של משמר הגבול, אורחים ובני משפחה, סיימו היום 14 צוערים ו-צוערות את ‘קורס הקצינים של מגב‘.

מרכז ההדרכה של משמר הגבול שהוקם בעיר בית שמש משרת את כל יחידות משטרת ישראל, משתרע על פני שטח של 230 דונם שבהם כ-42,000 מטרים רבועים בנוי וכן מתקני אימונים מתקדמים, מטווחים, מתקני ספורט ועוד.

קציני משמר הגבול של משטרת ישראל, פועלים ברחבי הארץ במגוון מתארים; פעילויות שיטור מורכבות, טיפול בהפרות סדר, חיזוק המשילות באזורים שונים בארץ ועד לחימה בטרור וסיכולו.

מטעם דוברות המשטרה (מגב) נמסר לאתר כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ כי במסגרת ‘קורס הכשרת הקצינים במשמר הגבול’ שנמשך כ-9 חודשים, עוברים הצוערים, הכנה לקורס קצינים, הכשרת קורס קציני חיל רגלים ב’בסיס הדרכה 1‘ ו-השלמה חילית ב‘בסיס ההדרכה של משמר הגבול’ בסיומה התקיים אתמול ‘טקס חשיפת הדרגות‘.

ממלא מקום מפכל המשטרה, ניצב כהן; “עם קבלת דרגות הקצונה עליכם לדעת; כי לפקד זהו לא רק אתגר מקצועי ומנהיגותי, אלא גם אתגר ערכי”.

מלא מקום מפכל המשטרה, ניצב מוטי כהן, אמר, כי; “למשטרת ישראל בכלל ולמשמר הגבול בפרט, תרומה מכרעת בשמירת החוסן הלאומי של מדינת ישראל.

ניצב מוטי כהן, ממלא מקום מפכל המשטרה ומפקד משמר הגבול, ניצב יעקב שבתאי, מעניקים דרגות קצונה בטקס ב'מכללה הלאומית לשוטרים' בבית שמש | צילום: דוברות משטרה | עיבוד ממחושב: שולי סונגו©
ניצב כהן, ניצב שבתאי מעניקים דרגת קצונה

אחד המאפיינים הבולטים של מגב, הוא המשפחתיות, משפחה אחת גדולה המאחדת בני דתות ועדות שונות, עולים חדשים לצד צברים, לוחמים לצד לוחמות.

מעמד זה, מהווה עבורכם, הקצינים החדשים, התחלה חדשה. תחילתו של מסלול ארוך אל עומק השרות הפיקודי במשטרת ישראל.

עם קבלת דרגות הקצונה עליכם לדעת; כי לפקד זהו לא רק אתגר מקצועי ומנהיגותי, אלא גם אתגר ערכי.

אני משוכנע, כי הכלים אותם רכשתם, יסייעו לכם לממש בהצלחה את אחריותכם. זיכרו, כי ‘מצוינות‘ היא דרך חיים והביאו גאווה למשפחותיכם וכבוד למשטרת ישראל“.

מפקד משמר הגבול, ניצב שבתאי; “על כתפיכם מונחות מעתה לא רק דרגות קצונה אלא אחריות כבדת משקל…”.

מפקד משמר הגבול, ניצב יעקב (קובי) שבתאי, אמר בנאומו; “אתם בשורה חדשה ומרעננת לחיל שלנו. נבחרתם מתוך רבים, סיימתם מסע ארוך ותובעני אשר בסופו מצטרפים אתם ל-משפחת הקצונה של משמר הגבול.

היעוד הזה, כנראה, בחר בכל אחד מכם ולא לחינם, הוא לבטח זיהה בכם את התכונות הנדרשות מקצין וממפקד ב’מגב‘ שעיקרן תחושת שליחות מדבקת, אומץ, תעוזה, אהבת האדם והארץ והברק בעיניים.

המציאות הישראלית בה אנו חיים לא משאירה לנו רגע דל ומזמנת עבורנו מדי יום אתגרים לא מועטים מבית ומחוץ, החל מהלחימה בטרור, בפשיעה, שמירה על סדר ציבורי, שמירה על הדמוקרטיה הישראלית והבטחת חוסנה של החברה בה אנו חיים.

בתוך המורכבות הזו, תדרשו גם אתם לגלות מנהיגות וגדלות נפש, לקבל החלטות אפקטיביות, ליצור איזון, לשדר איפוק, לייצר הרתעה ולהתאים את המענה לסוג ואופי המשימה המוטלת עליכם, שהרי על כתפיכם מונחות מעתה לא רק דרגות קצונה אלא אחריות כבדת משקל”.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן