חדשות בריאות כאן אשקלון כאן נוער פלילים

משטרת אשקלון חשפה 3 בתי עסק שמכרו גז קצפות לקטינים בעיר

שוטרי אשקלון, הצליחו תוך הפעלת מודיעין ממוקד, לרכוש השבוע באמצעות שוטרת סמויה ב- 3 בתי עסק בעיר; גז קצפות ב-מכלים קטנים וגדולים. המוכרנים, נצפוּ וצוּלמו כשהם מסבירים ל-שוטרת הסמויה, כיצד להשתמש במכלים השונים על ידי נִקֶרֶת ראש המֵיכָל והעברת הגז לבלונים שבאמצעותם ניתן לשאוף את הגז ◄המשרד לביטחון לאומי: במידה ונתקלים בילד ששואף חומרים נדיפים, להזעיק את מגן דוד אדום, אסור להבהיל או להלחיץ אותו.
0
0
סגן ניצב מאיר חכמון, מפקד משטרת אשקלון ברקע: מיכלי 'גז קצפות' שנתפסו בעסקים בעיר | צילום: משטרת ישראל | עיבוד: Photolab | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
סנ”צ מאיר חכמון

משטרת אשקלון במרחב לכיש של המחוז הדרומי בפיקודו של סגן ניצב (סנצ) מאיר חכמון, מפקד משטרת אשקלון, שמה דגש לעבירות המבוצעות בקרב קטינים ובתוך כך ל-צריכת סמים וחומרים מסוכנים בהם; ‘גז קצפות’ אותו הם רוכשים וצורכים קטינים בדרך של שאיפה ללא שיקול דעת ומבלי לדעת את הסכנות הטמונות בשימוש ב-גז.

רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

גז הקצפות‘ (חמצן דו חנקני), הוא גם סם מסיבות פופולרי, בשל תחושות של שלווה, רוגע ואופוריה שנוצרות עם שאיפתו. עם זאת, במינונים גבוהים הגז, נקשר להופעתן של הזיות חזקות.

הגז בדרך כלל נמכר למשתמש במכלי מתכת קטנים המכילים את הגז בצורתו הדחוּסה, ולעיתים המשתמשים שואפים אותו ישירות מ-מיכל המתכת, או באמצעות העברתו ל-בלונים.

בחלק מהמקרים, הסם מסופק במכלים גדולים (כפי שנרכשו כעת) ונשאף באמצעות מסיכה רפואית ועלול לגרום גם ל’נזק מוחי‘.

השימוש במכלי המתכת הדחוסים, משחרר את הגז בעוצמה, ועשוי לגרום לכוויות ב-אף, ב-פה וב-לוע.

שוטרי אשקלון, הצליחו תוך הפעלת מודיעין ממוקד, לרכוש השבוע באמצעות שוטרת סמויה ב- 3 בתי עסק בעיר; גז קצפות ב-מכלים קטנים וגדולים.

המוכרנים, נצפוּ וצוּלמו כשהם אף מסבירים ל-שוטרת הסמויה, כיצד יש להשתמש במכלים השונים על ידי נִקֶרֶת ראש המֵיכָל והעברת הגז לבלונים שבאמצעותם ניתן לשאוף את הגז.

כלל המוכרנים ובעלי 3 העסקים, נחקרו במשטרה בחשד ל’עבירות של טיפול רשלני ב-תרופות‘ או ב-חומר רעיל ושוחררו בתנאים מגבילים.

שלושת העסקים, נסגרו למשך מספר ימים זאת לאחר שימוע שנערך להם על ידי קצין משטרה במסגרת ‘הליך רישוי עסקים‘.

מטעם דוברות משטרת ישראל, נמסר לאתר כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ כי; המוכרים, נחקרו ושוחררו בתנאים מגבילים. העסקים, נסגרו למספר ימים לאחר השימוע.

גז הקצפות הוא סם מסוכן וחשוב להימנע משימוש בו.

האגף לאכיפה ולפיקוח במשרד הבריאות, מזהירים, כי; “השימוש ב”גז קצפות” מסכן את היקר לנו מכל – הילדים שלנו.

זהו מוצר שלכאורה, נראה “תמים” שמוביל “רק” לתחושת אופוריה, אך הוא עלול להוביל לתופעות לוואי קשות, חלקן מסכנות חיים.

הציבור נקרא לפקח ולהשגיח על הילדים ובני הנוער, ולהכיר את הסכנות שבמוצר “גז קצפות” תוך שיחות עם הילדים על הנושא”.

גז הקצפות‘ (חמצן דו חנקני) הוא גם סם מסיבות פופולרי, בשל תחושות של שלווה, רוגע ואופוריה שנוצרות עם שאיפתו. עם זאת, במינונים גבוהים הגז, נקשר להופעתן של הזיות חזקות.

הגז בדרך כלל נמכר למשתמש במכלי מתכת קטנים המכילים את הגז בצורתו הדחוסה, ולעיתים המשתמשים שואפים אותו ישירות ממיכל המתכת, או באמצעות העברתו לבלונים.

בחלק מהמקרים, הסם מסופק במכלים גדולים (כפי שנרכשו כעת בפתיח הידיעה) ונשאף באמצעות מסיכה רפואית ועלול לגרם לנזק מוחי. השימוש במכלי המתכת הדחוסים משחרר את הגז בעוצמה, ועלול לגרום לכוויות באף, בפה ובלוע.

חשוב שהקהילה, תהיה מודעת לסיכונים הכרוכים בשימוש בחומרים כאלה ושהעסקים, יישאו באחריות לטיפול הרשלני שלהם בסמים או בחומרים רעילים.

הסגירה הזמנית של העסקים המעורבים מלמדת על הרצינות שבה פונים רשויות החוק לנושא זה.

אם יש לך, חששות או מידע לגבי פעילויות דומות באזור שלך, אל תהסס לדווח עליהם לרשויות החוק.

הבטיחות והרווחה שלך, הם בראש סדר העדיפויות, ויחד נוכל לפעול ליצירת סביבה בטוחה יותר לכולם.

◄ אל מידע נוסף בנושא; גז קצפות – גז הצחוק, זה ממש לא צחוק!

מה ההורים יכולים לעשות נגד תופעת גז קצפות?

 • הורים יקרים – גם אם ילדיכם לא משתמש בחומרים נדיפים, מדובר בתופעה מוכרת. לאחרונה חלה עליה בדיווחים על שימוש בקרב בני נוער וייתכן ובנכם או בתכם נחשפו לכך. בררו עמם מה הם יודעים על החומרים האלה; שתפו אותם במידע אודות הסכנות והזכירו להם שהם חשובים, אהובים ויכולים לפנות אליכם במידת הצורך.
 • שאלו את ילדכם האם הם מכירים בני נוער שמשתמשים בגז צחוק, מריחים חומרים נדיפים או משתכרים מאלכוהול. חשוב שתביעו את עמדתכם בעניין.
 • ציינו שלהשתכר, להשתמש בחומרים נדיפים או להשתמש בסמים זו לא דרך ראויה להרגיש שייך או מקובל בעיני החברים. חזקו אותם על היכולת שלהם להתמודד עם לחץ חברתי ולסרב להגיע למצבים שעלולים לסכן אותם.
 • שוחחו עמם על העובדה שבגרות נמדדת על פי היכולת לקבל החלטות תוך הפעלת שיקול דעת ולא על פי היכול ליטול סיכונים מיותרים.
אחד ממיכלי 'גז קצפות' שנתפסו בעסקים בעיר אשקלון | צילום: משטרת ישראל | צילום: משטרת ישראל | עיבוד: Photolab | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
ממיכלי גז קצפות שנתפסו
 • עודדו את ילדכם לפנות אליכם בכל שאלה וענין, גם באמצע הלילה, במידה והם נמצאים במצוקה.
 • היו נוכחיים בחייהם, בקרו את מעשיהם במידת הצורך והקפידו להקשיב להם ברגישות ובסבלנות.
 • במידה וידוע לכם על שימוש של ילדיכם בכל סוג סם פנו לאיש מקצוע להתייעצות.
 • במידה ונתקלים בילד ששואף חומרים נדיפים יש להזעיק את מגן דוד אדום אסור להבהיל או להלחיץ אותו. יש להרגיעו ולעזור לו להתאושש, לאוורר את המקום (אם מדובר במקום סגור), למנוע חנק עד להגעת הסיוע הרפואי.
 • זכרו, לחברים ולהורים השפעה מכרעת על השימוש בחומרים נדיפים. ילד שגדל בסביבה בה שימוש זה מקובל או לחילופין קיימת עמדה חיובית לשימוש בחומרים אלו, עלול לעשות שימוש לרעה בחומרים אלו.

מתוך מצגת – אז חשבתם שבלון גז משמש רק למכשיר קצפת?

ניתן לפנות בכל שאלה אל;

 • הרשות הלאומית לביטחון קהילתי; קו המידע 1-700-500-508.
 • משרד הבריאות – המחלקה לטיפול בהתמכרויות; טלפון: 02-5080648.
 • קול הבריאות, טלפון; 5400*.
 • השרות לטיפול בהתמכרויות משרד הרווחה; טלפון; 02-5085813/4; 02-5085850.

המשרד לביטחון לאומי הרשות הלאומית לביטחון קהילתי.

0
0Tags

אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל ("כאן נעים") בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 70, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ול-חלי כהן-נעים, סבא מאושר ל-7 נכדים; רפאל, דוד, אוריאן, מילה שרה, אריאל, עלמה ו-אביגיל. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

ברכת ראש הממשלה נתניהו ליום העצמאות ה-75

הדלקת המשואות ופתיחת חגיגות יום העצמאות

דבר ראש הממשלה ביבי נתניהו

דילוג לתוכן