101 הזעקת עזרה מדא

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

טקס חילופי שרים

הטקס בהשתתפות השר הנכנס ח"כ עודד פורר, השר היוצא ח"כ אלון שוסטר, שר האוצר ח"כ אביגדור ליברמן ומנכ"ל המשרד ד"ר נחום איצקוביץ'.

פורום כאן נעים

המדריך לבחירת המלון המושלם

הקיץ כבר כאן, ואיתו גם כל הפירות המתוקים! אז כיצד נבחר את המלון המדוגם ביותר? מדריך שירות ההדרכה והמקצוע, נביל עומרי, עונה על כל השאלות!

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

טיפים לאחסון פירות וירקות

כמה פעמים כבר עשינו את אותה הטעות וקנינו ירקות ופירות בכמויות שיכולות להספיק גם לעוד שנה, אבל אז - באסה! נאלצנו לזרוק אותם. *לא עוד* משרד החקלאות פה כדי לעזור ולהאריך עוד יותר את חיי המדף שלהם! צפו בסדרה הקטעים וכנסו עכשיו:

101 הזעקת עזרה מדא

חדשות בריאות טבריה לב וכלי דם

מרכז לצנתורי מוח לתושבי הגליל המזרחי, ייפתח ב-1 באוגוסט בפוריה

מנהל המרכז הרפואי על שם ברוך פדה - פורִיה, דר' ארז און, אמר, כי; "אני שמח לחדש את המסורת שמטרתה להעמיק את הקשר של המרכז הרפואי עם הרשויות והקהילות בכל אזור הצפון. הערכים שלנו, כבוד הדדי, חמלה, אחווה עמדו למבחן בתקופה האחרונה. ואני גאה לומר שהצוות שלנו משמש דוגמא לעבודה משותפת, כבוד הדדי ואחווה ◄בתוכנית המרכז הרפואי על שם ברוך פדה, פורִיה, להקים יחידה חדשה להשתלת לב מלאכותי ב-2022.
0
0
דר' און, מנהל המרכז הרפואי פדה פוריה (במרכז עם חולצה תכלת), עם ראשי רשויות מהגליל והעמקים, בהודעה על פתיחת מרכז לצנתורי מוח לתושבי הגליל המזרחי | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
דר’ און, פדה פוריה

המרכז הרפואי על שם ברוך פדה, פּוֹרִיָּה שליד ליד טבריה, יהווה מרכז לצנתורי מוח לתושבי הגליל המזרחי, בדיוק בעוד חודשיים ב-1 באוגוסט 2021 – כך בישר אתמול (שני, כ’ בסיון התשפ”א) מנהל המרכז הרפואי דר’ ארז און, בכנס חגיגי של ראשי רשויות מן הגליל והעמקים.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראלכאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

כזכור, שבשנה שעברה בשל מגיפת הקורונה (Covid-19) בוּטל המפגש 15 ראשי רשויות מן הגליל והעמקים, החברים ב’אשכול כנרת עמקים‘ וב’אשכול הגליל המזרחי‘.

מנהל המרכז הרפואי על שם ברוך פדה פורִיה, דר’ ארז און, אמר, כי; “אני שמח לחדש את המסורת שמטרתה להעמיק את הקשר של המרכז הרפואי עם הרשויות והקהילות בכל אזור הצפון.

הערכים שלנו, כבוד הדדי, חמלה, אחווה עמדו למבחן בתקופה האחרונה. ואני גאה לומר שהצוות שלנו משמש דוגמא לעבודה משותפת, כבוד הדדי ואחווה.

בתקופה זו, באה לידי ביטוי ביתר שאת האחדות והעוצמה של משפחת פדה-פוריה“.

דר’ און, עדכן את המשתתפים ותאר את ההתקדמות המשמעותית שנעשתה בפרויקטים רבים של פיתוח ובינוי ברחבי המרכז הרפואי על שם ברוך פדה, פּוֹרִיָּה וביניהם;

  • שיפוץ בניין מרפאות חוץ.
  • הקמת מכון שמיעה חדש.
  • פתיחת מכון סי.טי חדש וממוגן, אשר יכלול שני מכשירי סי.טי מתקדמים ביותר.
  • התחלת העבודות להקמת מחלקת טיפול נמרץ חדשה ומשוכללת אשר תכלול 12 מיטות.

“אני שמח לבשר לכם שאנחנו מגשימים עוד חלום! ב-1.8.2021, נפתח את ‘המרכז החדש לצנתורי מוח’ אשר ייתן מענה מציל חיים לתושבי הגליל מזרחי!”. אמר דר’ ארז און.

דר’ עידו בירתי, הציג בחלק השני של הכנס את ‘מערך הלב וכלי דם’ שבראשו הוא עומד והוסיף;  “ב-5 השנים מאז הקמנו את ‘יחידת ניתוחי לב’ ביצענו יותר מ-1,000 ניתוחי לב פתוח!

בלי להתרברב, מדובר במספר ניתוחים מרשים גם בהשוואה לבתי חולים גדולים במרכז הארץ. אחוזי ההצלחה שלנו מאד גבוהים והם מרשימים ברמה הארצית וגם ברמה הבינלאומית.

התוכנית היא להקים יחידה חדשה להשתלת לב מלאכותי ב-2022, הוסיף וסיכם דר’ בירתי.

מנהל שירות ריאות דר’ נזאל סלאח, תאר את מגוון השירותים הקיימים בתחום הרֵאוֹת ובכלל זה מרפאה למחלימי קורונה, בדיקה ואבחון של מחלות רֵאָה שונות, אשפוז וטיפולים תומכי נשימה.

“לאחרונה, רכשנו ברונכסקופ מכשיר מתקדם וגמיש עם סיב אופטי, המאפשר אבחון הגורם לזיהומים של הריאות ומחלות דלקתיות לא זיהומיות של הריאות וטיפול ב‘סרטן הריאות’.

ראשי רשויות מהגליל והעמקים, בהודעה מטעם דר' ארז און  (עם חולצה תכלת) מנהל המרכז הרפואי פדה פוריה על פתיחת מרכז לצנתורי מוח לתושבי הגליל המזרחי | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
ראשי רשויות מהגליל והעמקים

בנוסף אנחנו יחד עם ‘יחידת ניתוחי ריאה’ שבראשה עומד דר’ בן אבי, מבצעים ניתוחי חזה והסרת גידולים סרטניים מן הריאות בגישות מתקדמות, שהודות להן ההחלמה של המטוּפלים מהירה יותר”.

דר’ ערן מאירוביץ’ מומחה ב-נוירוכירורגיה ו-מצנתר מוח, הסביר את המשמעות של הקמת ‘מרכז צנתורי מוח‘ בפדה-פּוֹרִיָּה; “תוך חודשיים נפתח את ‘המרכז לצנתורי מוח’ לתושבי הגליל המזרחי!

עד היום לא היה צנתורי מוח, אין בכל אזור הגליל המזרחי והעמקים, חולים עם שבץ מוחי חריף שנזקקו לצנתור מח, הועברו לערים נהריה או חיפה.

משמעות העיכוב היא שהסיכון ל’מוות‘ עולה ב- 5%, ואחוז החולים שיאבד יכולת תפקוד עצמאי, יעלה  ל- 15% עד 20%. אנחנו מדברים  על ירידה בתפקוד של עד 10%, בכל שעה שחולפת ללא טיפול.

המשימה שלקחנו על עצמנו היא להביא צנתורי מח אל הפֵּרִיפֶרְיָה וכך להציל חיי אדם ולמנוע נזק בלתי הפיך למֹחַ ונָכוּת“.

דוברת המרכז הרפואי פדה פוריה הגב’ הגב’ מיה צבן, מסרה לפורטל ’כאן ישראל | כאן נעים | kan-naim | אתר האינטרנט של כל המדינה’, כי יושב ראש אשכול רשויות כנרת-עמקים, וראש המועצה האזורית עמק המעיינות מר יורם קרין, סיכם את המפגש ואמר; “היה מרתק!

הבנו כמה חשוב לנו להתגייס וליצור חיבור הדוק בין המרכז הרפואי לקהילה, יש תפקיד מאד חשוב לרפואה מונעת וקידום בריאות.

לשם כך, חשוב להעלות את המודעות בקרב התושבים שלנו. המעורבות והסיוע שלנו, יאפשרו למרכז הרפואי להמשיך ולהתפתח ולהביא לכאן עוד רופאים טובים ושירותים רפואיים נוספים”.

יושב ראש אשכול גליל מזרחי וראש המועצה האזורית מבואות החרמון מר בני בן מובחר, הוסיף, כי; “אני מודה למנהל המרכז הרפואי פדה-פוריה על אירוח ראשי הרשויות מהצפון ועד עמק המעיינות, נפעמתי מהיוזמה וההובלה של דר’ און ומנהלי המחלקות מהטובים שהכרתי.

הבשורה הגדולה היא שיתוף הפעולה בין המרכזים הרפואיים בגליל ששואפים למצוינות ופועלים יחד, כדי להביא את הצפון לקדמת הרפואה“.

0
0דילוג לתוכן