101 הזעקת עזרה מדא

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

טקס חילופי שרים

הטקס בהשתתפות השר הנכנס ח"כ עודד פורר, השר היוצא ח"כ אלון שוסטר, שר האוצר ח"כ אביגדור ליברמן ומנכ"ל המשרד ד"ר נחום איצקוביץ'.

פורום כאן נעים

המדריך לבחירת המלון המושלם

הקיץ כבר כאן, ואיתו גם כל הפירות המתוקים! אז כיצד נבחר את המלון המדוגם ביותר? מדריך שירות ההדרכה והמקצוע, נביל עומרי, עונה על כל השאלות!

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

טיפים לאחסון פירות וירקות

כמה פעמים כבר עשינו את אותה הטעות וקנינו ירקות ופירות בכמויות שיכולות להספיק גם לעוד שנה, אבל אז - באסה! נאלצנו לזרוק אותם. *לא עוד* משרד החקלאות פה כדי לעזור ולהאריך עוד יותר את חיי המדף שלהם! צפו בסדרה הקטעים וכנסו עכשיו:

101 הזעקת עזרה מדא

הרשות הפלסטינית חקלאות ישראל צרכנות

מפקחי משרד החקלאות, מנעו שיווק כ-9,000 ביצים שלא ראויות למאכל

מפקחי  היחידה  המרכזית  לאכיפה  וחקירות  (פיצוח) במשרד החקלאות ופיתוח הכפר, מנעו בפעולות האכיפה לטובת בריאות הציבור בתוך 24 שעות את שיווקן והגעתן לצרכן של כ-9,000 ביצים שאינן ראויות למאכל ב-24 השעות האחרונות ◄ בשני המקרים סוכל ניסיון לשיווק כ-4,500 ביצים שמקורן בשטחי הרשות הפלסטינית ◄ הציבור נקרא להקפיד על רכישת ביצים בנקודות מכירה מוכרות ומסודרות, כשהן חתומות וארוזות כנדרש ◄ מראשית השנה ועד היום, נתפסו מעל 587,900 ביצים שיועדו לשיווק ועלולות להוות סכנה ממשית לבריאות הציבור.
0
0
קליגר רואי מנהל היחידה פיקוח על מוצרי הצומח והחי של משרד החקלאות ברקע הברחת 4500 ביצים במכונית שנתפסה | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
קליגר רואי, הברחת 4500 ביצים

מפקחי היחידה המרכזית לאכיפה וחקירות (פיצוח) של משרד החקלאות ופיתוח הכפר, מנעו את שיווקן והגעתן לצרכן של כ-9,000 ביצים אשר אינן ראויות למאכל ב-24 השעות האחרונות.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

במקרה הראשון, מפקחי יחידת האכיפה והביקורת (פיצוח) של משרד החקלאות בראשותו מר רואי קליגר במשרד החקלאות, סיכלו ניסיון לשיווק כ-4,500 ביצים שמקורן בשטחי הרשות הפלסטינית.

עולה, כי הכול החל במסגרת ביקורות שערכו המפקחים ב“מחסום המנהרות” באזור עוטף ירושלים, וזיהו רכב חשוד. כאשר עצרו המפקחים את הרכב, מצאו כ-4,500 ביצים אשר הוּבלו ללא כל קירור.

עוד התגלה, כי החותמות על הביצים זויפו, ונועדו “להכשיר” את הביצים ולא לעורר חשד בקרב הצרכנים העתידיים.

מחקירה ראשונית, עלה, כי המבריח, בשנות ה-30 לחייו, תושב מזרח ירושלים, ייעד למכור את הביצים בעיר בית שמש. נגד הנהג, נפתחו הליכים משפטיים וכלל הביצים, המהוות סכנה ממשית לצורכים אותן, הושמדו.

במקרה השני, מפקחי  היחידה  המרכזית  לאכיפה  וחקירות  (פיצוח) במשרד  החקלאות  ופיתוח  הכפר בשיתוף משמר הגבול (מגב) פעלו ב”דרך המנהרות“.

כאשר הבחינו ברכב פרטי חשוּד ועצרו אותו, גילו 150 תבניות ביצים, המסתכמות בכ-4,500 ביצים שמקורן בשטחי הרשות הפלסטינית, זאת ללא חותמות, שיועדו לשיווק באזור השפלה (במזרח; הרי יהודה, במערב; המעבר ההדרגתי למישור החוף, בצפון מזרח; שולי הר שומרון ואזור מעבר אפק-ראש העין, בצפון מערב; ראשון לציון, בדרום).

מפקחי משרד החקלאות; “מראשית השנה ועד היום, נתפסו מעל 587,900 ביצים שיועדו לשיווק ועלולות להוות סכנה ממשית לבריאות הציבור”.

גם הביצים הללו, הובאו ללא כל קירור. נגד בעל הרכב, בשנות ה-20 לחייו, תושב מזרח ירושלים. נפתחו הליכים משפטיים. לנוכח הסכנה הממשית ל‘בריאות הציבור’ כל הביצים שנמצאו הושמדו.

מנהלת ניו מדיה של משרד החקלאות ופיתוח הכפר, הגב’ יעל פרידנרייך, הוסיפה לאתר כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ כי מתחילת השנה ועד היום, סיכלו מפקחי משרד החקלאות ניסיונות להברחה ומכירה של למעלה מ-587,900 ביצים, המהוות סכנה ממשית לבריאות הציבור.

משרד החקלאות, כידוע אוסר על ‘שיווק ביצים ללא פיקוח וטרינרי’ כיוון שמדובר ב-מוצר מן החי, הרגיש מבחינה בריאותית, במיוחד כאשר לא מקפידים על שמירתו בטמפרטורה מתאימה ועל תנאי הובלה העומדים בדרישות השירותים הווטרינריים, בדומה למקרה המדובר.

ביצים שאינן מוחזקות בתנאים מתאימים ואינן עומדות בדרישות השירותים הווטרינריים במשרד החקלאות, מעלות את הסיכון לתחלואה, וקיים סיכון ממשי לבריאות הציבור.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 67, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן