"עושים כאן משהו חד פעמי"

"עושים כאן משהו חד פעמי": הפקת הענק שמשחזרת את מלחמת יום הכיפורים | כתבתה של שני נחשוני, מתוך חדשות 07.10.19.

האם יש ערך בבקשת סליחה? | גיא זהר

לכבוד יום כיפור, בדק כאן 11, מה מעמדה של סליחה בפוליטיקה הישראלית? האם פוליטיקאים מתנצלים - והאם יש מי שימחל להם?
מהצד השני עם: גיא זהר - 07.10.2019.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד"א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

חדשות בריאות

מנכל מדא לנהגי האמבולנס: החליפו צליל ה'סירנה' למניעת פניקה

מגן דוד אדום והמנכל רב מגן אלי בין, קשובים לעורף! והורו לצוותים, לנוכח הבהלה בקרב הציבור לשמע סירנות האמבולנסים של מדא; "החליפו את צליל הסירנות.. כדי למנוע פאניקה מיותרת, הנחיתי לשנות את סירנת האמבולנסים וכך הציבור יידע להבדיל באופן מוחלט בין אזעקה המחייבת הגעה למרחב מוגן, לבין סירנת אמבולנס ◄כנסו והאזינו.
אלי בין מנכל מגן דוד אדום שהורה על החלפת צליל הסירנה | רקע: אמבולנס של אזור חבל לכיש | עיבוד ממחושב: שולי סונגו©
אלי בין, מנכל מדא

סירנה – צפירה המשמשת כסימן זיהוי של רכבי כוחות ההצלה כמו אמבולנסים בדרכם לאזור ההצלה, נשמעות לא מעט בשגרה ובחירום. בעת הסלמה, כפי שחוו תושבי דרום ומרכז הארץ בעקבות ההסלמה עם ארגון הג'יהאד האסלאמי, שברצועת עזה, יכולות הסירנות גם לגרום לפניקה בקרב הציבור מאחר והן נשמעות דומות לאזעקות הנשמעות ברחבי הארץ.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה' בפייסבוק’ או ב’טוויטר’.

כדי למנוע "פאניקה" ולמנוע חשש מיותר בקרב הציבור לשמע האַזְעָקָה או ליתר דיוק; "סירנה" אות קולי חוזר בעל אופי מקוטע, עולה ויורד, צורמני וכדומה, המשמש להתראה על מצב חירום, הורה והנחה אתמול (שלישי, י"ד  בחשוון התש"פ) מנכל 'מגן דוד אדום' רב מגן אלי בין את נהגי האמבולנס של מדא, שקרא לנהגים ואנשי הצוות; "החליפו את צליל הסירנות".

דובר 'מגן דוד אדום' מר זכי הלר, מסר לאתר כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה' מר בין, הבהיר, כי; ״בימים אלה, יש לגלות רגישות מירבית לחששות הציבור בישראל".

אמבולנסים של מדא, יש כאלה שבהם קיימת האפשרות, להחליף את ה'סירנה' המוכרת בצליל שונה, שאינו דומה ל-אזעקות המתריעות בפני נפילת רקטות.

קובץ עם סירנת האמבולנסים החדשה של מדא, כפי שתישמע מעתה.

על מנת למנוע פניקה מיותרת, הנחיתי לשנות את סירנת האמבולנסים וכך הציבור יידע להבדיל באופן מוחלט בין אזעקה המחייבת הגעה למרחב מוגן, לבין סירנת אמבולנס.

מגן דוד אדום, המוכר גם בראשי התיבות מדא (שמו הרשמי הוא: מגן דוד אדום בישראל), הוא ארגון ההצלה הלאומי של ישראל המעניק עזרה ראשונה ופינוי נפגעים באמצעות אמבולנסים רגילים ("לבנים") ואמבולנס טיפול נמרץ (אטן).

תפקידים נוספים של מדא הם הגשת עזרה ראשונה לציבור הרחב, לימוד עזרה ראשונה והחייאה, מכירת ציוד עזרה ראשונה וניהול שירותי התרמת דם. עזרה לצהל בעת מלחמה.

מלבד סיוע בעזרה ראשונה ובהצלת חיים, פועל הארגון לסיוע הומניטרי. בחלוקת מצרכי מזון לקשישים ומשפחות נזקקות, מדא, ימשיך לפעול בכל דרך על מנת לסייע לציבור לשמור ככל הניתן, על שגרה״ – סיכם ואמר מנכל 'מגן דוד אדום' רב מגן אלי בין.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן