"מוזר, נחמד וטוב": 50 שנה להתנדבות בקיבוצים

התנועה הקיבוצית מציינת 50 שנה להגעת המתנדבים והמתנדבות – אותם צעירים שבאו מחו"ל לעזור בעבודה בקיבוצים ולחוות מקרוב חיים שיתופיים. כתבתו של רובי המרשלג, מתוך חדשות הערב 18.10.18.

פורום כאן נעים

הסטנדאפיסט נדב אבקסיס בהדלקת נרות בכנסת

הסטנדאפיסט נדב אבקסיס בהדלקת נרות חגיגית בטרקלין שאגאל במשכן הכנסת לפני שנתיים 26.12.16. שידורי ערוץ הכנסת - ערוץ 99.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – זוחלים

זוחלים - מדוע הנחשים ויתרו על הרגליים, ההבדל בין נשיפה לשיפה, מטבעונים עושים אהבה, ההצלחה הגדולה של הצפע, והחרדון הקדמון מהערבה. צלם ובמאי: משה אלפרט. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

ארץ נהדרת, ניר וגלי: הדלקת נרות

ארץ נהדרת, ניר וגלי: הדלקת נרות. חנוכה שמייח.

ד"ר אופיר ארצי על נזקי עור הפנים

ד"ר אופיר ארצי מומחה ברפואת עור ומין, המרכז המשולב לאסתטיקה, מחלקת עור על נזקי עור הפנים. "חיים בריא" עם פרופ' קרסו.

מפעל הפיס

מתכון סופגניות אפויות עם מלית ריבה פרווה

מתכון סופגניות אפויות עם מלית ריבה פרווה, צמחוני יותר בריא בקלי קלות

חוזליטו

חוסה חימנס פרננדס (1943), הידוע בשם הבמה חוזליטו (חוסליטו), זמר ספרדי שהתפרסם והצליח בשנות ה-50 וה-60. אחד מילדי הפלא המפורסמים והמצליחים בכל הזמנים. התפרסם בקול סופרן מיוחד במינו. הפופולריות שלו הייתה לא רק במדינות דוברות ספרדית, אלא גם במדינות צפון אירופה ובאגן הים התיכון.

נעים לעקוב אחרי

חדשות מסים

מנהל חברה חשוד בקבלת החזר בלו במרמה ביותר מ-3 מיליון ₪

לפי החשד חיידר חאג' יחיא מהעיר טייבה, מנהל חברה בתחום ההובלות ועבודות בניה, חשוד בקבלת החזר בלו במרמה בסך של יותר מ-3 מיליון ₪, קיזז חשבוניות מס פיקטיביות בסכום של כ-11 מיליון ₪ שאפשרו לו את קבלת ההחזר במרמה ◄ החשוד, גזל הן את קופת מס ערך מוסף והן את 'קופת הסדר הסולר' במסגרת 'חוק הבלו' ◄החשוד חאג' יחיא שוחרר בתנאים מגבילים ובקשתו להורות על איסור פרסום שמו נדחתה.
כב' השופטת דנה כהן-לקח | ברקע: חב' די מאנשפט בטייבה
כב' השופטת דנה כהן-לקח | רקע: חב' די מאנשפט בטייבה

רשות המסים התירה היום (שלישי, כ"ח חשון תשע"ט) לפרסום, כי מנהל חברת די מאנשפט בעירבון מוגבל (Die Mannschaft Ltd), בבעלות חיידר חאג' יחיא מהעיר טייבה, העוסקת בתחום ההובלות ועבודות בנייה, חשוד, כי קיבל במרמה ושלא כדין 'החזר בְּלוֹ' על סך של כ-3.25 מיליון ₪, הואיל וקיזז חשבוניות מס פיקטיביות בסכום של 10.9 מיליון שקלים, כך קבעה כב' השופטת דנה כהן-לקח מבית המשפט המחוזי בירושלים.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו לכאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה בפייסבוק’ או בטוויטר.

כידוע, בְּלוֹ הוא מס עקיף בסכום קבוע עבור כל יחידה (להבדיל ממס קנייה שנקבע כאחוז מהמחיר הסיטונאי של המוצר). הבלו, תורם להכנסות המדינה, אך מטרתו העיקרית היא צמצום הצריכה של המוצרים שעליהם הוא מוטל. הבלו, נגבה מהיצרן, והוא נכלל במחיר הטובין שהוא גובה מהספקים.

'החזר בלו' ניתן, בהתאם לתנאים ולקריטריונים שנקבעו, לעוסקים מורשים, בגין, הבלו ששולם על ידם על סולר לציוד ולרכבים ששימשו לייצור הכנסתם.

בשבוע שעבר, הגישה מחלקת חקירות 'מכס ומס ערך מוסף ירושלים' בקשה למעצר ולשחרור בערובה נגד חאג' יחיא, ובה צוין, כי בחקירה המתנהלת על ידם נגד ע.מ סארי סמארה ו-חברת מיסטר 1 אנרגיה בעירבון מוגבל, בחשד להוצאה ולקיזוז חשבוניות פיקטיביות ב-ענף הדלק בסך של יותר מ-130 מיליון ₪, עבור מסחר לכאורה בסולר, עלה שמו של חאג' יחיא.

█ החשוד, גזל הן את קופת מס ערך מוסף והן את 'קופת הסדר הסולר' במסגרת 'חוק הבלו'

יחידת דוברות והסברה של רשות המסים בישראל, מסרה ל'פורטל כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה', כי לפי החשד, הוא קיזז חשבוניות מס פיקטיביות שקיבל מע.מ סארי סמארה וחברת מיסטר 1 אנרגיה בעירבון מוגבל בהיקף של כ-10.9 מיליון ₪ ובעקבות כך, קיבל במרמה 'החזר בלו' על סך של כ-3.25 מיליון ₪.

כמצוין בבקשה, החשוד, גזל הן את קופת מס ערך מוסף והן את 'קופת הסדר הסולר' במסגרת 'חוק הבלו'.

בית משפט השלום בעיר ירושלים, כבוד השופט אלעד פרסקי, נעתר לבקשת 'מחלקת חקירות מכס ומערך מס מוסף ירושלים' ושחרר בתנאים מגבילים את החשוד חיידר חאג' יחיא ואף דחה את בקשתו להורות על איסור פרסום שמו.

לפיכך, ערר החשוד חאג' יחיא אל בית המשפט המחוזי בירושלים בבקשה להורות על איסור פרסום שמו, בקשה שנדחתה.

71182-10-18,

4429-11-18.

אל בקשת מעצר והחלטת בית משפט חיידר חאג' יחיא.
  • אודות הכותב

    כתב כאן ישראל

    כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

    דילוג לתוכן