בריאות הציבור חקלאות ישראל ירוק נעים מינויים במגזר הציבורי

מנהלת המכון הווטרינרי על שם קמרון: ד”ר מוניקה לשקוביץ-מזוז

ד"ר מוניקה לשקוביץ-מזוז היא האישה הראשונה בתפקיד מנהלת 'המכון הווטרינרי' ◄ ד"ר לשקוביץ-מזוז, בת 47, עובדת במשרד החקלאות מזה כ-23 שנים, היא אחראית על כ-85 עובדים, שמשמשים כזרוע האבחונית והמחקרית של השירותים הווטרינריים ◄ מנכל משרד החקלאות אורן לביא: "אני סמוך ובטוח, כי ד"ר לשקוביץ-מזוז, תנהל את המכון הווטרינרי באופן מיטבי, כפי שניהלה עד היום את כלל המשימות שעמדו לפתחה".
0
0
ד"ר מוניקה לשקוביץ-מזוז מנהלת המכון הווטרינרי על שם קמרון, ברקע: המכון הווטרינרי על שם קמרון | צילום משרד החקלאות | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
ד”ר מוניקה לשקוביץ-מזוז

ד”ר מוניקה לשקוביץ-מזוז עשתה היסטוריה כשנבחרה היום (יום שלישי, ד’ תשרי תשפ”ד) לאישה השלישית המכהנת בתפקיד בכיר בשירותים הווטרינרים של משרד החקלאות ופיתוח הכפר. מינויה למנהלת ‘המכון הווטרינרי על שם קמרון’ הוא הישג משמעותי. המראה על התקדמות לקראת שוויון מגדרי בתחום השירותים הווטרינרים.

 רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה בפייסבוק או בטוויטר.

ד”ר חן הניג וד”ר ריבה בן עזרא, סללו את הדרך ל-נשים בתפקידי מנהיגות במחלקה, ומינויה של ד”ר לשקוביץ-מזוז, מדגים עוד יותר את ההכרה הגוברת בתרומת הנשים בתחום.

אין ספק, מדובר בפיתוח מעודד עבור שואפת וטרינריות וצעד קדימה בקידום הגיוון וההכלה בניהול הווטרינרי.

מנכל משרד החקלאות, מר אורן לביא, אמר, כי; “ד”ר לשקוביץ-מזוז היא רופאה וטרינרית רבת פעלים ובעלת ניסיון ארוך שנים, אך חשוב לא פחות, היא ניחנה ברצינות, יסודיות ואהבה למקצוע.

תפקידה החדש, נושא אחריות מרובה לבריאות בעלי החיים ובריאות הציבור, לאור הבדיקות והמחקרים הרבים שמתבצעים מדי יום במכון הווטרינרי.

אני סמוך ובטוח, כי ד”ר לשקוביץ-מזוז, תנהל את המכון הווטרינרי באופן מיטבי, כפי שניהלה עד היום את כלל המשימות שעמדו לפתחה”.

לתפקידה החדש והבכיר ד”ר לשקוביץ-מזוז, תיכנס עם פרישתו לגמלאות של ד”ר בוריס יעקובסון, שעבד במשרד החקלאות במשך 43 שנים, מתוכן 18 שנים, כמנהל המכון הווטרינרי על שם קמרון, בחודש דצמבר הקרוב.

המכון הווטרינרי על שם קמרון, מהווה את הזרוע האבחונית והמחקרית של השירותים הווטרינריים, במשרד החקלאות.

מערכת האיכות של בדיקות האבחון במכון הווטרינרי, הוסמכה על ידי הרשות הלאומית להסמכת מעבדות לפי תקן ISO17025 ותקן ISO15189.

ד”ר לשקוביץ-מזוז, בת 47, עובדת במשרד החקלאות מזה כ-23 שנים. כילידת ברזיל, היא הוסמכה לראשונה כרופאה וטרינרית מטעם אוניברסיטת סאו פאולו (פורטוגזית; Universidade de São Paulo) הנחשבת אחד ממוסדות ההשכלה הגבוהה החשובים בברזיל ובאמריקה הלטינית.

בהמשך התמחתה ד”ר לשקוביץ-מזוז בתחום ה-פרזיטולוגיה ענף בביולוגיה, העוסק בחקר ה-טפילות והטפילים בדגש על בריאות הציבור.

הרקע החינוכי והמקצועי של ד”ר מוניקה לשקוביץ-מזוז, אכן מרשים. היא בעלת תואר דוקטור מהפקולטה לרפואה ותואר מוסמך במדיניות ציבורית (תוכנית מנהלים), שניהם מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים.

ד”ר לשקוביץ-מזוז מקדמת מחקר וידע ב’מחלות טפיליות‘ ושותפה לוועדות שונות בארץ ובעולם

דוברת משרד החקלאות ופיתוח הכפר הגב’ דפנה יוריסטה, מסרה באמצעות סטודנטית דורין אילישייב, לאתר כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינהכי כישורים אלה, מוכיחים ומעידים על מומחיותה הן בהיבטים רפואיים והן בהיבטים מדיניות הרלוונטיים לתחומה.

ד”ר לשקוביץ-מזוז, החלה את דרכה המקצועית במשרד החקלאות, שם עבדה בתור וטרינרית באגף פרזיטולוגיה במכון הווטרינרי.

ניסיון זה, אפשר לה לצבור ידע רב ערך ומיומנויות מעשיות בהתמודדות עם טפילים, תחום מכריע ברפואה הווטרינרית.

יתר על כן, הייתה לה הזדמנות לתרום ברמה בינלאומית. ד”ר לשקוביץ-מזוז, השתתפה במשלחת ל-אנגולה, שם הכשירה את עובדי השירות הווטרינרי כיצד לטפל בטפילים ביעילות.

בנוסף, היא שימשה כרכזת ויועצת של תוכנית התאומים (Twinning) של האיחוד האירופי, שמטרתה לשפר את יכולות האבחון הווטרינריות של ישראל.

חוויות אלו, מעידות על מחויבותה לחלוק את מומחיותה ולתרום לפיתוח שירותים וטרינרים מעבר לגבולות המדינה.

בסך הכל, הישגיה האקדמיים של ד”ר לשקוביץ-מזוז, הניסיון הרב בפרזיטולוגיה (“טפילולוגיה“) והמעורבות הבינלאומית מדגישים את כישוריה ומסירותה לתחום הרפואה הווטרינרית והמדיניות הציבורית.

לצד זאת, ד”ר לשקוביץ-מזוז מקדמת מחקר וידע בתחום התמחותה (ב’מחלות טפיליות‘) ושותפה לוועדות שונות בארץ ומחוצה לה, הנוגעות לבריאות בעלי חיים, בריאות הציבור, ניסויים בבעלי חיים, בטיחות ביולוגית ועוד.

בתפקידה כמנהלת המכון הווטרינרי על שם קמרון בשירותים הווטרינריים, תהיה ד”ר לשקוביץ-מזוז, אחראית על כ-85 עובדים, שמשמשים כזרוע האבחונית והמחקרית של השירותים הווטרינריים.

בתוך כך, נכללות כלל הבדיקות ל-אבחון מחלות בעלי חיים, כמו גם מחלות המשותפות לבני אדם, בדיקות לזיהוי הרעלות, בדיקות בטיחות מזון מן החי ומזון לבעלי חיים, ייצור תרכיבים לבעלי חיים, הדרכה בנושאים וטרינריים שונים וביצוע מחקרים יישומיים לרפואה וטרינרית.

כחלק מהמכון, פועלים הן מרכזים לאבחון מחלות ספציפיות, כדוגמת; כלבת ו-ברוצלוזיס (זיהום חיידקי הפוגע בבעלי חיים ועלול לעבור אל בני אדם).

אחד מאותם מרכזים, המעבדה הרֵפֵרַנְטִית לאבחון ברוצלוזיס, היא מעבדת יחוס בינלאומית המשמשת את הארגון העולמי למחלות מגפתיות (WOAH) וארגון החקלאות של האו”ם (FAO).

0
0Tags

אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל ("כאן נעים") בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 70, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ול-חלי כהן-נעים, סבא מאושר ל-7 נכדים; רפאל, דוד, אוריאן, מילה שרה, אריאל, עלמה ו-אביגיל. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

ברכת ראש הממשלה נתניהו ליום העצמאות ה-75

הדלקת המשואות ופתיחת חגיגות יום העצמאות

דבר ראש הממשלה ביבי נתניהו

דילוג לתוכן