הורים | parents חג פּוּרִים חדשות בריאות חינוך כאן ילדי ישראל כאן נוער נעים במשפחה | Family סרטן

מלחמה בסרטן אל אנשי ציבור: לא לתת סיגריות לילדים בפורים

האגודה מלחמה בסרטן: "אנשי הציבור בישראל, להימנע מחלוקת סיגריות לילדים באירועי פורים... כמעט בכל שעה מת אדם בישראל, זאת כתוצאה ממחלות שנגרמות מעישון אקטיבי או פסיבי. עישון, גורם למחלות; סרטן, מחלות לב, שבץ מוחי, סוכרת ומחלת ריאות חסימתית כרונית, הכוללת אמפיזמה ו-ברונכיטיס כרונית ◄ הגיל הצעיר פגיע מבחינה פיזיולוגית ופסיכולוגית להתחלת עישון מכיוון שה-מוח, עדיין נמצא בתהליך של התפתחות ותהליכי למידה.
0
0

“על אנשי ציבור מוטלת אחריות כבדה המחייבת אותם לפעול, ככל יכולתם למנוע את המשך ‘תופעת העישון החמורה בחג הפורים’. חיוני להבין, כי אפילו התנסות חד פעמית בסיגריות רגילות או סיגריות אלקטרוניות בקרב ילדים ובני נוער היא מדרון חלקלק ולמעשה שער כניסה מסוכן לעולם העישון הקבוע על כל נזקיו החמורים לבריאות…” כך מזהירה האגודה למלחמה בסרטן בראשות פרופ’ משה מיטלמן, לקראת חג הפורים התשפ”ד, את אנשי הציבור בישראל, להימנע מחלוקת סיגריות לילדים באירועי פורים.

רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

האגודה, מבהירה, כי הגיל הצעיר פגיע מבחינה פיזיולוגית ופסיכולוגית להתחלת עישון מכיוון שה-מוח, עדיין נמצא בתהליך של התפתחות ותהליכי למידה.

פרופ' משה מיטלמן מומחה לרפואה פנימית והמטולוגיה ו-יו"ר האגודה למלחמה בסרטן בהתנדבות: ברקע: ילדים מחופשים עם סיגריות, צילום: האגודה למלחמה בסרטן | צילום: 123rf-com | עיבוד: Photolab | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
פרופ’ משה מיטלמן

זאת הסיבה ש’התמכרות למוצרי עישון‘ כמו; סיגריות ו-סיגריות אלקטרוניות שהיא סוג של למידה של מנהג חדש, היא מהירה יותר וחזקה יותר בגיל הזה”.

באגודה למלחמה בסרטן, ממשיכים ומהירים, כי;  “בעשן הסיגריות, יש כ- 7,000 כימיקלים שונים, בהם כ- 350 חומרים רעילים אשר השפעתם ניכרת במערכות גוף שונות וכ- 70 מהם ידועים כ-חומרים מסרטנים.

בין החומרים; בנזן, פורמלין, קדמיום, בנזופירן, עטרן, כך שלמעשה לתת לילד סיגריה בפורים, זה כמו לחלק דוגמית של רעל עכברים…”.

“כמעט בכל שעה מת אדם במדינת ישראל, זאת כתוצאה ממחלות שנגרמות מעישון אקטיבי או פסיבי. עישון, גורם למחלות; סרטן, מחלות לב, שבץ מוחי, סוכרת ומחלת ריאות חסימתית כרונית (COPD) הכוללת אמפיזמה ו-ברונכיטיס כרונית.

@ask__dani

כמה טיפים שישנו לכם את החיים #לומדים_עם_טיקטוק

♬ original sound – Ask Dani

באגודה מציינים ומדגישים, כי; עישון גם מגביר את הסיכון ל; שחפת, מחלות עיניים, בעיות במערכת החיסון ול-דלקת מפרקים שגרונית.

עישון הוא גורם ידוע לאימפוטנציה אצל גברים ול-בעיות פוריות אצל נשים“.

באשר ל’סיגריות אלקטרוניות מזהירים באגודה; “בגלל המראה הצבעוני והריח המתוק, במקרים רבים הילדים, בני הנוער וגם ההורים לא מבינים שסיגריה אלקטרונית עלולה לגרום לנזקים בריאותיים משמעותיים ולתלות פיזית ונפשית.

לכן, אנו מדגישים, כי מדובר בהתמכרות למוצר עישון מסוכן לבריאות”. יצוין, כי האגודה למלחמה בסרטן, מקיימת לאורך כל ימות השנה, ברחבי הארץ, פעילות הסברה ענפה בנושא; מניעת עישון“.

יועצת תקשורת של האגודה למלחמה בסרטן הגב’ נאוה עינבר , מסרה ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ כי במסגרת זו, מפיצה האגודה ללא תשלום, מדבקות ועלוני הסברה על נזקי העישון ועל דרכי הגמילה מעישון.

עלוני ההסברה על נזקי העישון ועל דרכי הגמילה מעישון, מבוססים על מחקרים מדעיים, כמו גם עותקים של פסק הלכה בנושא העישון.

להזמנת הרצאה, יש לפנות למחלקת הסברה, מידע וקידום בריאות באמצעות אתר האינטרנט של האגודה מלחמה בסרטן בכתובת הבאה; www.cancer.org.il.

הסרטונים מובאים באדיבות האגודה למלחמה בסרטן.

0
0Tags

אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל ("כאן נעים") בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 70, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ול-חלי כהן-נעים, סבא מאושר ל-7 נכדים; רפאל, דוד, אוריאן, מילה שרה, אריאל, עלמה ו-אביגיל. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

ברכת ראש הממשלה נתניהו ליום העצמאות ה-75

הדלקת המשואות ופתיחת חגיגות יום העצמאות

דבר ראש הממשלה ביבי נתניהו

דילוג לתוכן