ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

לגלריית כאן נעים

פורום כאן נעים

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

מבזקים חדשות ‘כאן ישראל’ פרסום | יח"צ | דוברות | שיווק קהילה רפי אוליאל

מי הזיז הגבינה הצהובה של טרה, כמה מילים מחייבות על הפרסומת

אז לא, אנחנו לא סובלים מרגשי נחיתות, אנחנו לא מפריזים בתגובות שלנו, אנחנו פשוט לא מוכנים שיתייגו אותנו שוב ושוב כדבילים הקבועים של כל אוחז בעט, אנחנו מסרבים לקבל את התיוּג הקבוע הזה שאומר ש'סַפְרַדִּי' שווה - דביליוּת... ◄ אין כאן שום רגישות מיוחדת, סתם נמאס שקוראים לך; מפגר, חשוב לא לוותר בעניין הזה, חשוב לצעוק ולהסביר לכל מי שרק שותף לבדיחה הזאת, כי אנחנו לא מוכנים להשתתף במערכון שהוא קבוע על חשבוננו...
0
0
רפי אוליאל, כותב פוסטים ברשתות החברתיות על הפרסומת הגבינה הצהובה של חברת "טרה" ברקע: השחקנית שפי אלוני מתוך הקמפיין | צילום: ויקיפדיה | עיבוד: שולי סונגו ©
רפי אוליאל, שפי אלוני

הרשו לי כמה מילים מחייבות על הפרסומת של הגבינה הצהובה של “טרה” מותג של מחלבה שנוסדה בשנת 1942 בנחלת יצחק ומשנת 2004, נמצאת בבעלותה של החברה המרכזית לייצור משקאות קלים. המחלבה של “טרה” מייצרת ומשווקת מוצרי חלב. גם אני נחשפתי לפרסומת הבעייתית משהו של הגבינה הצהובה של חברת “טרה” המדוברת, חשוב לומר ההתנפלות על “השחקנית שפי אלוני” מיותרת ולא עניינית.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

צריך לזכור; הגברת אלוני, היא שחקנית מקצועית ו-קומיקאית מקצועית ובכך היא עושה עבודתה, נקוּדה.

האִיְּשׁוּ הוא בכלל אחר, הזרקור צריך להיות מופנה לכיוון הכותבים ועורכי הפרסומת, החברים האלה עשו לעצמם חיים קלים, לקחו “דמוּת פְרֶנְקִית” (כינוי מזלזל בסלנג למאפיין את בני עדות המזרח) של אמא מזרחית, הלבישו עליה ערימה של טמטוּם, גסות רוח מעורבבת עם בורוּת והרי לכם טייפקאסטינג (Typecasting), של (ליהוק) מושלם.

ועכשיו מה? קמה סערה זוטא, יכתבו כמה מילים בעד ונגד, וחברת הפרסום, תגזור עוד קופון על חשבון “הספרדים” (“מזרחים” כינוי בשימוש בשיח של ימינו לתאר יהודים מארצות המזרח התיכון וצפון אפריקה וצאצאיהם) ה…אוּמללים.

אבל העניין הזה הוא הרבה יותר עמוק מסתם פרסומת לא ראויה, יש כאן אג’נדה (Agenda) תכנית, יש כאן אמירה!

לא נעלמת מעיני האימא האשכנזייה המטוּפחת עם הקארה ונגיעת הפס לבן בקְווּצוֹת שערותיה הקדמיות, זו האימא של התודעה הסְטִיגְמָטִית ושאף אחד לא יספר לי סיפורים, כגון; לא הייתה כאן כוונה, או אתם “הספרדים” שכמובן אינם יודעים לקרוא תוויות מזון עם רגשי הנחיתות שלכם.

אז לא, אנחנו לא סובלים מרגשי נחיתות, אנחנו לא מפריזים בתגובות שלנו, אנחנו פשוט לא מוכנים שיתייגו אותנו שוב ושוב כדבילים הקבועים של כל אוחז בעט, אנחנו מסרבים לקבל את התיוּג הקבוע הזה שאומר ש’סַפְרַדִּי‘ שווה – דביליוּת

אין כאן שום רגישות מיוחדת, סתם נמאס שקוראים לך; מפגר, חשוב לא לוותר בעניין הזה, חשוב לצעוק ולהסביר לכל מי שרק שותף לבדיחה הזאת, כי אנחנו לא מוכנים להשתתף במערכון שהוא קבוע על חשבוננו, אני בכלל לא מבין איפה כאן הרגישוּת המוגזמת!

שיפי אלוניאולי הגיע הזמן להיפטר מהרגלים מגונים ועתיקים כמו “השד העדתי” ופשוט לחבק אחד את השני ולהתמקד בטוב!

שחקנית תאטרון הבימה המוכשרת שפי אלוני, אישה נשואה ואם לשתי בנות, מתגוררת כיום בקיבוץ מזרע, הגיבה בדף הפייסבוק שלה באלה המילים על ההמולה סביבה; לא נגענו;

“אני בדרך כלל לא מתבטאת על דברים, אבל הפעם מרגישה שחייבת… בשבוע האחרון, לצערי, עלתה ביקורת שטוענת, כי נבחרתי לפרסומת לגבינה צהובה בה אני משחקת, משיקולים לא מקצועיים, אלא מתוך כוונה לפגוע ולזלזל באוכלוסייה (שאליה אני משתייכת, כן?).

טענות על גזענות, אישה מזרחית, נחותה, בורה, פרחה… ועוד שלל ביטויים “מחמיאים“… חברים הלכתם רחוק מידי. כואב לי שמחפשים בכוח סימנים לדברים שלא היו ולא נבראו אפילו לא במחשבה…

ואגלה לכם סקופ קטן: באודישנים לפרסומת של טרה, גם אני וגם דקלה הדר, השחקנית הנפלאה והמוכשרת שלצידי, נבחנו לשתי הדמויות!

אני ישראלית גאה שהוריי עלו מעירק ופרס. בעלי ישראלי גאה שמשפחתו שרדה ועלתה מאירופה, והבנות שלנו ישראליות גאות, שכבר אין איך להגדיר אותן מבחינת “עדה“!

אנחנו בשנת 2021 בתוך אחד המשברים הגדולים של האנושות… אולי הגיע הזמן להיפטר מהרגלים מגונים ועתיקים, כמו “השד העדתי” ופשוט לחבק אחד את השני ולהתמקד בטוב!

יאאאלה מקווה לראותכם מהבמה בתאטרון הבימה בקרוב מאוד.❤️ שיפי“.

0
0אודות הכותב

רפי אוליאל

יליד ואיש שכונת גבעת אולגה שבעיר חדרה, בן 65. עובד באחת מסוכנויות הרכב בעיר. פובליציסט וכותב פוסטים ברשתות החברתיות. מספר סיפורים ומשורר וירטואלי ברשתות החברתיות אחרי הדף שלו בפייסבוק, עוקבים כ-5000 חברים, שם מפרסם דעותיו על ענייני השעה, שירים פרי עטו ובעיקר סיפורים קצרים, על האנשים המיוחדים שליוו את ילדותו
בשכונה היקרה לו 'גבעת אולגה'.

דילוג לתוכן