חג סוכות שמח

101 הזעקת עזרה מדא

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

טקס חילופי שרים

הטקס בהשתתפות השר הנכנס ח"כ עודד פורר, השר היוצא ח"כ אלון שוסטר, שר האוצר ח"כ אביגדור ליברמן ומנכ"ל המשרד ד"ר נחום איצקוביץ'.

פורום כאן נעים

המדריך לבחירת המלון המושלם

הקיץ כבר כאן, ואיתו גם כל הפירות המתוקים! אז כיצד נבחר את המלון המדוגם ביותר? מדריך שירות ההדרכה והמקצוע, נביל עומרי, עונה על כל השאלות!

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

טיפים לאחסון פירות וירקות

כמה פעמים כבר עשינו את אותה הטעות וקנינו ירקות ופירות בכמויות שיכולות להספיק גם לעוד שנה, אבל אז - באסה! נאלצנו לזרוק אותם. *לא עוד* משרד החקלאות פה כדי לעזור ולהאריך עוד יותר את חיי המדף שלהם! צפו בסדרה הקטעים וכנסו עכשיו:

101 הזעקת עזרה מדא

חקלאות ישראל צרכנות תשעה (ט') באב

מחסור רק בעופות טריים צפוי ב-9 הימים לפני תענית ט’ באב

מחסור בעופות טריים: הסיבה, היעדרות צפויה של עובדים במשחטות בשל הצום והסמיכות לחג הקורבן ◄ לאור הגברת פעילות המשחטות טרום צום ט' באב, יהיה מלאי מספיק של עופות טריים, כדי לכסות את הביקוש הצפוי בשבוע שלפני ט' באב (18.7.21) ◄ משרד החקלאות, ממליץ לצרכנים שמעוניינים בכך לרכוש עוף טרי בסוף השבוע של ה-16-15 ביולי. אספקת העוף הטרי, צפויה להתחדש ברשתות השיווק ב-25 ביולי.
0
0
עוף טרי, מחסור בעופות טריים (בלבד) צפוי בתשעת הימים לפני צום ט' באב | עיבוד צילום ממחושב: שולי סונגו©
עוף טרי

מחסור בעופות טריים; השנה תשפ”א, נוצר רצף מועדים; צום ט’ באב (18.7.21) ובצמידות אליו חג הקורבן המוסלמי (עיד אל-אדחא, מכונה גם; “החג הגדול” החל מ-19.7.21) העלולים ליצור מחסור בעופות טריים (בלבד) ברשתות השיווק. כך עולה ממעקב משרד החקלאות ופיתוח הכפר, אחר אספקת המזון הטרי בישראל.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה בפייסבוק או בטוויטר.

צום ט’ באב יום תענית מדרבנן ושיא תקופת האבלות של ימי בין המצרים. התענית הזו החמורה מבין ארבע התעניות על חורבן בית המקדש ומתאבלים בה על אסונות שונים שאירעו לעם היהודי לאורך הדורות, בדגש על אסונות שהתחוללו סמוך ליום ט’ באב.

בצום ט’ באב אין שחיטה במשחטות ההכשרות, וב-חג הקורבן אשר מתחיל ביום למחרת וחופשתו נמשכת עד לסוף אותו שבוע גם לא מתקיימת שחיטה ברוב המשחטות.

משרד החקלאות ופיתוח הכפר, הודיע היום (יום שני, ג’ אב תשפ”א) כי בכל שנה, ה-משחטות מצמצמות את השחיטה בתשעת הימים הקודמים ל’צום ט’ באב‘ בגלל שאנשים מן האוכלוסייה נמנעים מ’אכילת בשר‘ בתשעת הימים.

אך השנה, בשל צמידות צום ט’ באב ל’חופשת חג הקורבן‘ נערכות המשחטות לעבודה ב’תפוקה מקסימאלית’ בשבוע הקודם לצום.

יחד עם זאת, בגלל העובדה, כי במהלך כל השבוע שבין 18.7.21 ל-25.7.21, לא צפויה פעילות ב’משחטות‘ לאור ‘חופשת חג הקורבן‘ צפוי מחסור של עוף טרי בלבד בכל אותו שבוע.

אנשי משרד החקלאות ופיתוח הכפר, מבקשים לציין, כי ב-עופות קפואים על פי התחזית לא צפוי מחסור ואף קיימים עודפים לאור “חיי המדף הארוכים” של המוצר, לעומת עופות טריים, שחיי המדף שלהם עומדים על כחמישה ימים בלבד.

מנהלת אגף תקשורת, דוברות והסברה של משרד החקלאות ופיתוח הכפר הגב’ דפנה יוריסטה, מסרה לאתר ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ כי לאור הגברת פעילות המשחטות טרום צום ט’ באב, יהיה מלאי מספיק של עופות טריים, כדי לכסות את הביקוש הצפוי בשבוע שלפני ט’ באב (18.7.21).

זאת ועוד; משרד החקלאות, ממליץ לצרכנים שמעוניינים בכך לרכוש עוף טרי בסוף השבוע של ה-16-15 ביולי. אספקת העוף הטרי, צפויה להתחדש ברשתות השיווק ב-25 ביולי.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 67, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן