בין אלכוהול מוברח לדיווחים על קקי במגלשה

בין אלכוהול מוברח לדיווחים על קקי במגלשה – יום בחיי מנהל פארק מים - כאן חדשות | אלכוהול מוברח בתוך לחם, דיווח על קקי במגלשה ומכות עם כסאות פלסטיק. כתבתם של דורון סולומונס ואורן אהרוני.

"לא מאמין במזל בלוטו – זה מתמטיקה"

"לא מאמין במזל בלוטו - זה מתמטיקה": ריאיון עם סטפן מנדל, האיש שפיצח את שיטת הלוטו, אחרי הפרק אודותיו בתוכנית זמן אמת בכאן 11.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

סליחה על השאלה❓ עונה 2 | אוטיסטים

סליחה על השאלה❓ עונה שנייה לתכנית האהובה זוכת פרס האקדמיה 🏆 שעושה את העולם מקום יפה יותר! הצצה כנה ואינטימית לחייהן של קבוצות שמתמודדות עם סטיגמות חברתיות באמצעות שאלות שנשאלו על ידי הצופים. ערוץ כאן 11.

זן נדיר – גורים

גורים - חזרזירים בפי'גמות, שפני סלע משחקים תופסת, פעוטון של יעלים, ותיעוד מיוחד של גורי זאב, מרגע ההמלטה במאורה ועד אימוני הציד שלהם. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

מציאת גופת מנהיג הילידים באמזונס – סערה בברזיל

מציאת גופתו של מנהיג הילידים באמזונס מעוררת סערה בברזיל. כאן חדשות | חדשות הלילה עם יאיר ויינרב.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

צבא | ביטחון

מחבל חדר הלילה מגבול עזה – פצע קצין ושני לוחמי צהל וחוסל

במהלך הלילה, לוחמי צהל, זיהו חשוד מתקרב לגדר המערכת בדרום רצועת עזה. במהלך האירוע, הותקפה על ידי טנק של צהל, עמדת צבא הטרור של חמאס, נחסמו מספר צירים וכוחות תגבור נוספים אבטחו במקביל את הישובים הסמוכים. הלוחמים שנפצעו בדרגות שונות ◄ הרמטכל רב-אלוף כוכבי; "רמת המוכנות מאוד גבוהה למערכה אפשרית ברצועת עזה. אנחנו לא נותנים לרגיעה הזאת לבלבל אותנו ולהטעות אותנו. נמשיך בתהליך ההתכוננות מתוך הנחה שברצועה יכול לפרוץ עימות בכל יום".

מחבל שחדר הלילה (חמישי, כ"ט בתמוז התשע"ט) מגבול רצועת עזה, פתח בירי שגרם לפציעת קצין ושני לוחמי צהל וחוסל. המחבל חדר עם מדי חמאס, חמוש חמוש ברובה סער קלשניקוב וברימוני -יד, אך היה יחידני בפעולתו ללא כל סיוע. המחבל מתברר, איש הזרוע הצבאית (האני אבו סלאח, אשר על פי דיווח של העיתונאי גל ברגר מ"כאן 11" מציין כי אחיו של אבו סלאח, נהרג מאש צהל בהפגנות הגדר במאי שנה שעברה). דובר צהל דיווח כי הלוחמים שנפצעו בינוני וקל, פונו לקבלת טיפול רפואי בבית חולים בדרום הארץ. הודעה נמסרה למשפחתם.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

לוחמי צהל בפעילות בשטח על הגבול | צילום: דובר צהל | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
לוחמי צהל בפעילות

הרקע לתקרית הירי החמורה בגבול עם רצועת עזה, אירעה סמוך לשעה 02:45 בעקבות זיהוי במערכות הגדר, כי בוצעה חדירה אל שטח ישראל. כוחות שהיו בכוננות, הוקפצו לאזור והוכרזה דריכות מלאה לאורך הגבול.

המחבל פתח באש לעבר לוחמי צהל שהגיעו אל זירת האירוע. אחר כך, הסתתר בקרבת הגדר, ככל הנראה, כמה עשרות מטרים ממנה – באזור שבין כיסופים ל-חאן יונס.

לוחמי צהל, פתחו בסריקות כעבור זמן קצר פחות משעה מן החדירה לשטח ישראל ובסיוע פצצות תאורה שהאירו את האזור כולו המחבל איש החמאס, אותר נורה וחוסל.

האני אבו סלאח המחבל שנהרג הלילה בגבול עזה הוא מהזרוע הצבאית של חמאס | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
האני אבו סלאח המחבל

"האירוע מסתיים כשהוא נהרג במרחב הסוללות", אומר דובר צהל, תאל רונן מנליס והוסיף: "אין נפגעים לכוח צהל הנוסף שהגיע לטפל באירוע".

במהלך האירוע, הותקפה על ידי טנק של צהל, עמדת צבא הטרור של חמאס, נחסמו מספר צירים וכוחות תגבור נוספים אבטחו במקביל את הישובים הסמוכים לגדר.

לוחמי צהל שנפצעו בדרגות שונות, פונו לקבלת טיפול רפואי בבית חולים בדרום הארץ. הודעה נמסרה למשפחתם.

האירוע יתוחקר במלואו.

הרמטכל רב-אלוף כוכבי; "אנחנו לא נותנים לרגיעה הזאת לבלבל אותנו ולהטעות אותנו…"

בתוך כך, הודיע דובר צהל, כי תרגיל אוגדתי (תראוג) מרכזי רב זרועי רחב במיוחד למוכנות צהל ל-מערכת ברצועת עזה שהתקיים בימים האחרונים (לאחר 5 שנים, עברו מאז שתרגיל אופרטיבי בסדר גודל כזה נראה בצהל).

בתרגיל אומנו הכוחות בתפיסה ובטכניקות החדשות להתמודדות עם האיומים בגזרת עזה, כחלק מהצבת המוכנות בראש סדר העדיפויות המטכלי.

"אני מתרשם שחלה פה עליית מדרגה משמעותית" – אמר הרמטכל רב-אלוף אביב כוכבי אשר ביקר בתרגיל האוגדתי שבחן תרחישי ענק שלא נראו בצהל מ-2014.

"רמת המוכנות מאוד גבוהה למערכה אפשרית ברצועת עזה. אנחנו לא נותנים לרגיעה הזאת לבלבל אותנו ולהטעות אותנו. נמשיך בתהליך ההתכוננות מתוך הנחה שברצועה, יכול לפרוץ עימות בכל יום"  – אמר הרמטכל רב-אלוף כוכבי.

כחלק מהתרגיל, התאמנו הכוחות המשתתפים על שיתוף הפעולה ביניהם במגוון תרחישים עצימים ומגוונים שכללו בין היתר – חדירת כוחות עוינים מן הים, פינוי פצועים מוסק ואף כניסה קרקעית אל רצועת עזה.
דילוג לתוכן