חדשות כאן ישראל מלחמת חרבות ברזל עיתונות | תקשורת המונים

מועצת התקשורת מגנה: איגוד IFJ שמאשים בטבח 100 עיתונאים פלסטינים

איגוד העיתונאים IFJ, הכריז על 26 בפברואר כ"יום למען העיתונאים הפלשתינאים" במה שהוא מכנה; "טבח של 100 עיתונאים פלשתינאים" במהלך "חרבות ברזל". מבלי להתעלם משלילת תיאורי התעמולה בהכרזת ה-IFJ, עמדת המועצה בהגנה על עיתונאים, צלמים, אנשי צוות: לאפשר להם ככל הניתן לעשות את עבודתם גם בתנאי לוחמה תוך מתן הגנה מלאה ובלבד שמדובר בעיתונות מקצועית היוצאת לשטח ולא בפעילי טרור המתחזים לעיתונאים.
0
0
נשיא מועצת העיתונות כב' השופט העליון בדימוס חנן מלצר | ברקע: עיתונאי חמאס בטבח מסומן בחץ, עם מחבלי חמאס ב-7 באוקטובר 2023 | עיבוד: Photolab | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
חנן מלצר

מועצת התקשורת והעיתונות בישראל, בראשות נשיאה, כב’ השופט העליון בדימוס חנן מלצר, הודיעה היום (יום רביעי, י”ב באדר א’ התשפ”ד) כי היא מגנה את מתקפת התעמולה האנטי ישראלית של הפדרציה הבינלאומית של ‘איגודי העיתונאים IFJ’ שהכריז על 26 בפברואר כ”יום למען העיתונאים הפלשתינאים” וזאת כתגובה למה שהפדרציה, באצבע מאשימה, מכנה; “טבח של 100 עיתונאים פלשתינאים” במהלך מלחמת “חרבות ברזל”.

רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

מטרתו של ארגון ה-IFJ, היא לקדם פעולה בינלאומית להגנה על חופש העיתונות וצדק חברתי באמצעות איגודים מקצועיים חזקים, חופשיים ועצמאיים של עיתונאים.

ה-IFJ פועל לחיזוק הסולידריות בין עיתונאים ולהבטחת כיבוד זכויותיהם וחירויותיהם. הוא שחקן מפתח בקידום חופש העיתונות, בטיחות העיתונאים ופלורליזם תקשורתי ברחבי העולם.

כידוע האיגוד הפלשתינאי חבר בפדרציה. במהלך השנים, פרשו איגודי עיתונאים בישראל חברי אגודות העיתונאים ירושלים ו-תל אביב מן הארגון בשל הטיה אנטי ישראלית מתמשכת ומחריפה שהגיעה לשיא לאחר מתקפת הטרור של ארגון הטרור החמאס ב-7 באוקטובר.

האיגוד הבינלאומי המייצג איגודים מקצועיים ואיגודים של עיתונאי, האמור להגן על עיתונאים גם בשטחי לוחמה וזאת הוא עושה לכאורה, תוך החלפה של עובדות בתעמולה.

לטענת מועצת התקשורת והעיתונות בישראל, מנשר התעמולה האחרון של הפדרציה, מוכיח, כי אכן זאת אינה זירה שראוי לקחת חלק בפעילותה ובמנשריה.

מבלי להתעלם משלילת תיאורי התעמולה בהכרזת ה-IFJ, עמדת מועצת התקשורת והעיתונות בישראל, באשר להגנה על עיתונאים, צלמים, אנשי צוות הנה חד-משמעית;

“יש לאפשר להם ככל הניתן לעשות את עבודתם גם ב-תנאי לוחמה, תוך מתן הגנה מלאה ובלבד שמדובר ב-עיתונות מקצועית היוצאת לשטח ולא ב’פעילי טרור המתחזים לעיתונאים‘”.

האיגוד הבינלאומי IFJ, הידוע גם בתור הפדרציה הבינלאומית של עיתונאים, הוא ארגון עולמי המייצג איגודים מקצועיים ואיגודים של עיתונאים שמטרתו לקדם פעולה בינלאומית להגנה על חופש העיתונות וצדק חברתי באמצעות איגודים מקצועיים חזקים, חופשיים ועצמאיים של עיתונאים.

אגודת העיתונאים ירושלים, קראה לפדרציה הבינלאומית של איגודי העיתונאים, IFJ, לחדול מלהיות כלי תעמולה של ארגון הטרור חמאס ושל האיגוד הפלסטיני, תוך יצירת מסע גינויים לישראל והצגתה כמי שרודפת, כביכול, עיתונאים בשטח הלוחמה ב-עזה.

בהודעה אחר הודעה בשיתוף האיגוד הפלסטיני, הפדרציה, מטילה, כפי שמשתמע מן ההודעות, אחריות על ישראל למותם, לפציעתם או להיעלמותם כביכול של 33 כתבים ועובדי תקשורת פלסטינים, בעת שסיקרו את המצב בעזה, תוך קריאה לחקירה של נסיבות הפגיעה בהם והכל תוך הפניית אצבע מאשימה לעבר ישראל.

מצער מאד שארגון בינלאומי של נשות ואנשי תקשורת מתעלם מן הכלל העיתונאי הבסיסי של הימנעות מוחלטת מהפיכת התקשורת ל-כרוז תעמולה של צד, בקרב הניטש מול ארגון הטרור חמאס, שעל היעדר טוהר הנשק שלו, בלשון המעטה, אין צורך להוסיף”. סיכמו אנשי מועצת התקשורת והעיתונות בישראל.

█  بيان صادر عن مجلس الصحافة والاعلام الإسرائيلي

إن اتحاد نقابات الصحفيين الدولي اعلن عن ال 26 من شباط -فبراير الحالي ” اليوم العالمي من اجل الصحفيين الفلسطينيين ” كرد على ما يدعي هذا الاتحاد بانه مجزرة اسقطت 100 صحفي فلسطيني في قطاع غزة خلال الحرب التي نشبت منذ ال 7 من أكتوبر.

يشار الى ان نقابة الصحفيين الفلسطينيين هي عضو في الاتحاد الدولي بينما انسحبت منه النقابات الإسرائيلية بسبب انحيازه السافر ضد إسرائيل والذي ازداد حدة منذ الاعتداء الإرهابي في ال 7 من أكتوبر.

ان مجلس الصحافة والاعلام الإسرائيلي يندد بشدة بهذه الحملة الدعائية ضد إسرائيل التي اطلقها الاتحاد الدولي مستبدلا كما يبدو الحقائق بالدعاية الرخيصة بدلا من القيام بمهمته وهي الدفاع عن الصحفيين حتى في ساحات القتال.

ان نقابتي الصحفيين الإسرائيليين في اورشليم – القدس وتل ابيب قد انسحبتا قبل عدة سنوات من هذا التنظيم الدولي احتجاجا على موافقه المناوئة لإسرائيل والدعاية الأخيرة التي ينشرها الاتحاد تبرهن صحة القرار بالانسحاب منه وعدم المشاركة في نشاطاته وبياناته.

ومع ان مجلس الصحافة والاعلام الإسرائيلي يشجب الدعاية الكاذبة التي يروجها اتحاد نقابات الصحفيين الدولي IFJ بخصوص استهداف الصحفيين الفلسطينيين، يؤكد المجلس موقفه القاطع الذي ينادي بضرورة حماية الصحفيين وافراد الطواقم الإعلامية والسماح لهم بأداء مهامهم حتى في ساحات القتال بشرط ان يكون هؤلاء صحفيين مهنيين يعملون في الميدان وليس نشطاء إرهابيين يتظاهرون كصحفيين.

0
0Tags

אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל ("כאן נעים") בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 70, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ול-חלי כהן-נעים, סבא מאושר ל-7 נכדים; רפאל, דוד, אוריאן, מילה שרה, אריאל, עלמה ו-אביגיל. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

ברכת ראש הממשלה נתניהו ליום העצמאות ה-75

הדלקת המשואות ופתיחת חגיגות יום העצמאות

דבר ראש הממשלה ביבי נתניהו

דילוג לתוכן