חדשות ירושלים עיתונות | תקשורת המונים פלילים

מועצת העיתונות תובעת חקירת שוטרים על הכאת עיתונאי

מועצת העיתונות והתקשורת; מביעה זעזוע והלם לנוכח האלימות המשטרתית הקשה שהופעלה כנגד העיתונאי איתמר כהן בעת שמילא את תפקידו בסיקור הפיגוע בשער שכם בירושלים; "לצערנו, אנו עדים לכך שמקרי אלימות משטרתית כנגד עיתונאים חוזרים ונשנים למרות הוראות הפיקוד העליון של המשטרה שגובשו יחד עם נשיא מועצת העיתונות והתקשורת בישראל * כב' השופט העליון בדימוס חנן מלצר, דורש פגישה דחופה עם המפכ"ל".
0
0
איתמר כהן, מייסד קבוצת 'חדשות כל העולם', עורך ראשי ומנכ"ל באתר ואפליקציית 'ניוז 360'. ברקע: הפציעות שנגרמו מאלימות שוטרים | עיבוד: Photolab | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
איתמר כהן

מועצת העיתונות והתקשורת בישראל ונשיאה, כב’ השופט העליון בדימוס חנן מלצר, דורשים מן המשטרה ומהמחלקה לחקירות שוטרים (מח”ש) לחקור מייד את השוטרים המעורבים בהכאת העיתונאי איתמר כהן, בירושלים, על ידי שוטרי משמר הגבול ולנקוט כנגדם את הצעדים המתבקשים, כולל השעיה עד לבירור המקרה וכן ליישם של חקיקה מיידית בנושא.

רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

איתמר כהן, המציג עצמו כעיתונאי ומייסד קבוצת ‘חדשות כל העולם‘ עורך ראשי ומנכ”ל באתר ואפליקציית ‘ניוז 360‘ הותקף על ידי שוטרי משמר הגבול (מג”ב) בעיר העתיקה בירושלים בעת שבא לסקר אירוע ניסיון הפיגוע שהתרחש שם לפני זמן קצר, אתמול.

כהן, סיפר, כי הוא הגיע לסקור את הפיגוע סמוך לשער שכם בירושלים, בתוך דקות נכנסו לזירת הפיגוע, שוטרי מג”ב והרחיקו אותו מהמקום.

למרות שהוא הצהיר, כי הוא מדווח, השוטרים הצליפו והתקיפו אותו עד זוב דם מעל 8 פעמים. לאחר שהתאושש מהכאבים, כהן, נפצע שוב כשהשוטר התקיף אותו בידיו ואף שבר לו אותם.

אתר ואפליקציית 'ניוז 360' של איתמר כהן, לוגו | עיבוד: Photolab | עיבוד צילום: שולי סונגו ©עם פרסום המקרה, הודיעה היום (יום שני, ג’ באדר א’ התשפ”ד) מועצת העיתונות והתקשורת בישראל, כי היא מביעה זעזוע והלם לנוכח האלימות המשטרתית הקשה שהופעלה כנגד העיתונאי איתמר כהן בעת שמילא את תפקידו בסיקור הפיגוע ב”שער שכם” בירושלים.

המועצה ונשיאה, כב’ השופט העליון בדימוס חנן מלצר, דורשים מן המשטרה ומהמחלקה לחקירות שוטרים (מח”ש) לחקור מיד את השוטרים המעורבים ולנקוט כנגדם את הצעדים המתבקשים כולל השעיה עד לבירור המקרה.

“לצערנו, אנו עדים לכך שמקרי אלימות משטרתית כנגד עיתונאים – חוזרים ונשנים למרות הוראות הפיקוד העליון של המשטרה שגובשו יחד עם נשיא מועצת העיתונות והתקשורת בישראל.

על משטרת ישראל ומפקדה לפעול באופן מידי, כדי להגביר את המודעות בקרב דרגי השטח להוראות אלו ולהתייחס בכל חומר הדין לאלו המפרים אותן.

אי לכך, מועצת העיתונות והתקשורת בישראל, פונה אל מפכ”ל המשטרה רב ניצב קובי שבתאי לקבוע מועד לפגישה דחופה עם נשיא המועצה, כדי לדון בדרכים למנוע הישנות מקרי האלימות המשטרתית החמורה נגד עיתונאים.

חנן מלצר, שופט בית המשפט העליון (בדימוס) נשיא מועצת העיתונות והתקשורת בישראל | עיבוד איור: שולי סונגו ©
חנן מלצר

מועצת העיתונות והתקשורת, מציינת עוד, כי היא דורשת מהמשטרה לפעול בקרב דרגי השטח, כדי להגביר את מודעותם להוראות הפיקוד העליון ולהתייחס בכל חומר הדין לאלו המפרים אותן.

המועצה פונה גם אל מפכ”ל המשטרה רב ניצב קובי שבתאי ומבקשת לקבוע מועד לפגישה דחופה עם נשיא המועצה, כדי לדון בדרכים למנוע הישנות מקרי האלימות המשטרתית החמורה נגד עיתונאים.

 דובר מגב; שוטר, פעל ככל הנראה, תוך הפעלת כוח בצורה שאינה הולמת את ערכי הארגון

מטעם דוברות משטרת ישראל נמסר על ידי סהר ביטון, דובר משמר הגבול לאתר ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה, כי; אתמול בשעות הערב, הגיע מחבל בסמוך לעמדת בידוק משטרתית בעיר העתיקה, שלף סכין וניסה לדקור את הלוחמים אשר הגיבו בירי ונטרלו את המחבל.

משטרת ישראל - משמר הגבול לוגו | עיבוד איור: שולי סונגו ©בהמשך לאירוע, פעלו במקום לוחמי מג״ב ושוטרי מחוז ירושלים לבידוד הזירה ודרשו מהנוכחים במקום לפנות את המרחב בכדי לאפשר את עבודת כוחות הבטחון וההצלה כנהוג באירועים אלו.

במהלך הפינוי, איתמר כהן, המציג עצמו כעיתונאי, לא נשמע ל-הוראת השוטרים אשר שבו וחזרו מספר פעמים לפנות את המתחם ולהגיע לאזור המוגדר לכך.

אחד מהשוטרים, פעל ככל הנראה, תוך הפעלת כוח בצורה שאינה הולמת את ערכי הארגון ועל כן, הורה מפקד משמר הגבול על השעייתו עד לסיום בירור פרטי האירוע“.

0
0Tags

אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל ("כאן נעים") בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 70, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ול-חלי כהן-נעים, סבא מאושר ל-7 נכדים; רפאל, דוד, אוריאן, מילה שרה, אריאל, עלמה ו-אביגיל. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

ברכת ראש הממשלה נתניהו ליום העצמאות ה-75

הדלקת המשואות ופתיחת חגיגות יום העצמאות

דבר ראש הממשלה ביבי נתניהו

דילוג לתוכן