"עושים כאן משהו חד פעמי"

"עושים כאן משהו חד פעמי": הפקת הענק שמשחזרת את מלחמת יום הכיפורים | כתבתה של שני נחשוני, מתוך חדשות 07.10.19.

האם יש ערך בבקשת סליחה? | גיא זהר

לכבוד יום כיפור, בדק כאן 11, מה מעמדה של סליחה בפוליטיקה הישראלית? האם פוליטיקאים מתנצלים - והאם יש מי שימחל להם?
מהצד השני עם: גיא זהר - 07.10.2019.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד"א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

חדשות כאן ישראל עיתונות | תקשורת המונים רדיו | טלוויזיה

מועצת העיתונות מגנה שתילת נשק בבית תושב עיסאוויה בסדרה ב'כאן'

מועצת העיתונות והתקשורת בישראל, רואה בחומרה רבה את שתילת הנשק בביתו של תושב עיסאוויה בירושלים כחלק מצילומי הסדרה 'מחוז ירושלים'  ששודרה בערוץ "כאן 11" ◄ חברת ההפקות קודה תקשורת; מדובר בשילוב קטע אילוסטרציה שנועדו לשמור על ביטחון המשתתפים ◄'משטרת ישראל' פרסמה התנצלות, כבר אתמול.

מועצת העיתונות והתקשורת בישראל בראשות הנשיאה הגב' דליה דוֹרְנֶר, כב' שופטת בית המשפט העליון בדימוס, הודיעה היום (רביעי, ו' באב תשע"ט) בגילוי דעת, כי היא רואה בחומרה רבה את שתילת הנשק בביתו של סאמר סלימאן, תושב עיסאוויה בירושלים כחלק מצילומי הסדרה "מחוז ירושלים" מין המשך לסדרה "הכחולים" ועוסקת בשוטרי המחוז אשר שודרה בתאגיד השידור "כאן 11".

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה' ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

דליה דוֹרְנֶר, מועצת העיתונות והתקשורת בישראל | ברקע: משרדי קודה | צילום: Boaz Fremder | עיבוד צילום ממחושב: שולי סונגו©
דליה דוֹרְנֶר | משרדי קודה

כזכור, בחיפוש שנערך בנובמבר 2018 בביתו של האזרח סלימאן, לא נמצא כל נשק, אולם בפרק הסדרה הטלוויזיונית "מחוז ירושלים ששודרה בתאגיד השידור "כאן 11" הציגו השוטרים רובה M-16, גילה סלימאן, כי החיפוש מתועד בסדרה, אחרי שתושבים וקרובי משפחה, פנו אליו. הסיפור, נחשף אתמול וכל פרקי הסדרה המדוברת, הוסר מן הרשת.

הסדרה, בהפקת חברת "קודה" בבעלות איש תקשורת והעיתונאי רם לנדס (63) הציגה לפני הצופים תמונת מצב "אותנטית" של פעילות משטרת ירושלים בהשתתפות שוטרים וקציני משטרה שצולמו בפעילותם בשטח.

החשיפה של עיתון "הארץ"  לפיה היה בה גם מרכיב של ביוּם ו-שתילת נשק, פוגמת קשות באמינות העשייה העיתונאית הטובה, שהציגה לפני הציבור את שליחותם של שוטרים ושוטרות בתנאי שטח קשים.

סאמר סלימאן, תושב עיסאוויה, אישר כי בדעתו להגיש תביעה על עוגמת הנפש וכן הגיש תלונה במחלקה לחקירות שוטרים (מחש) היא מחלקה בפרקליטות המדינה של מדינת ישראל, שתפקידה לחקור האשמות בדבר ביצוען של עבירות פליליות על ידי אנשי משטרת ישראל.

דובר מועצת העיתונות והתקשורת בישראל מר אמיר רוזנבליט מסר והבהיר לפורטל כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה' כי; "עיתונות דוקומנטרית מקצועית, אינה יכולה להרשות לעצמה

ביוּם והעצמה מלאכותית וכל שילוב כזה בתכנים המובאים לציבור שומט את הקרקע מתחת ליעד שהציבה לעצמה".

בתוך כך, נודע, כי 'משטרת ישראל' פרסמה אתמול (שלישי) התנצלות; "אנו מתנצלים על כל פגיעה שנגרמה לאזרח כתוצאה משידור הקטע. המקרה, נמצא בבדיקה ויופקו הלקחים הנדרשים בהתאם".

סאמר סלימאן, תושב עיסאוויה, ירושלים | צילום מסך ערוץ 11 | עיבוד צילום ממחושב: שולי סונגו©
סאמר סלימאן

חברת 'קודה תקשורת' מפיקת סדרת הטלוויזיה "מחוז ירושלים" בתאגיד השידור "כאן 11" הגיבה לטענות, הבהירה; 'קודה תקשורת' מקפידה על מהימנות הפקותיה והדבר בא לידי ביטוי גם בדרך בה הופקה הסדרה 'מחוז ירושלים'.

רוב מוחלט של המתועד בסדרה, מייצג במדויק את פעילות שוטרי ירושלים. שוטרים שמחרפים את נפשם במטרה לשמור על ביטחון תושבי העיר.

במסגרת כך, במהלך צילום הפרק הרלוונטי המתעד פשיטה של המשטרה בעקבות מידע מודיעיני ממוקד על חשש לשימוש ב-נשק חם, שולב גם צילום אילוסטרציה, הכולל מציאת נשק באופן דומה לזה אשר נמצא על ידי המשטרה במקרים דומים רבים ואחרים".

בכל מקרה, אנחנו לוקחים אחריות ובודקים לעומק את נסיבות העניין כדי להפיק את הלקחים הן בהיבט האישי וגם בהיבט המערכתי". סיכמה הודעת חברת 'קודה תקשורת'.

תאגיד השידור "כאן 11" מסר; "התלונה, נבדקת מול החברה המפיקה את התכנית "קודה תקשורת". כל בתי ההפקה העובדים עם התאגיד, בהם; 'קודה' חתומים על חוזה המחייב עמידה ב-כללי האתיקה, על פי כל דין. אם יימצא, כי יש שמץ של אמת בטענות החמורות, המקרה, יטופל בהתאם".

______

גילוי נאות; כותב שורות אלו, חבר נשיאות ומועצת העיתונות בישראל.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן