חדשות כאן ישראל כנסת ישראל עיתונות | תקשורת המונים

מועצת העיתונות, מברכת את צגה מלקו על השבעתה כחברת כנסת

צגה, שירתה שנים רבות כחברת נשיאות המועצה ◄ מלקו היא חברת הכנסת ונציגה שלישית של בני העדה האתיופית בכנסת המכהנת ◄ חברי מועצת העיתונות והתקשורת ונשיא המועצה המשנה לנשיאת בית המשפט העליון לשעבר, כבוד השופט בדימוס חנן מלצר; "אנו סמוכים ובטוחים שחברת כנסת מלקו, תגלה בתפקידה את אותה המחויבות ל'חופש העיתונות' כפי שגילתה כחברת נשיאות".
0
0
 חברת כנסת צגה מלקו ברקע: לוגו מועצת העיתונות והתקשורת | עיבוד: photolab | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
חברת כנסת צגה מלקו

מועצת העיתונות והתקשורת, מברכת את חברת הכנסת החדשה צגה (צגנש) מלקו (סיעת הליכוד) עם כניסתה לתפקיד, בעקבות התפטרותו של השר אופיר אקוניס את מכתב התפטרותו מהכנסת במסגרת ‘החוק הנורווגי’ (כזכור, מלקו, שוריינה במקום 37 ברשימת הליכוד לכנסת ה-25, על-ידי יושב ראש התנועה, וראש הממשלה בנימין נתניהו).

 רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה בפייסבוק או בטוויטר.

מלקו, היא פעילה חברתית ואשת תקשורת ותיקה ששנים הגישה תוכניות רדיו בשפה האמהרית (አማርኛ | אַמַרִנְיַה) ב”רשות השידור” ובאחרונה ב’רדיו כאן רקע‘ של תאגיד השידור הציבורי “כאן“.

מלקו היא חברת הכנסת ונציגה שלישית של בני העדה האתיופית בכנסת המכהנת (לצד חברי הכנסת פנינה תמנו שטה מ’המחנה הממלכתי’ ומשה סולומון מטעם ‘הציונות הדתית‘.

צגה מלקו, שירתה שנים רבות כחברת נשיאות המועצה מטעם ‘אגודת העיתונאים-ירושלים‘ וכחברה בהרכב הדיינים של בית הדין לאתיקה של מועצת העיתונות והתקשורת.

חברי מועצת העיתונות והתקשורת, סמוכים ובטוחים שחברת הכנסת מלקו, תגלה בתפקידה זה את אותה המחויבות לחופש העיתונות ולחיזוק מעמד העיתונאי, כפי שגילתה כחברת נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת.

מטעם דוברות מועצת העיתונות בישראל, הנמסר לאתר כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה, כי חברי מועצת העיתונות ונשיא המועצה המשנה לנשיאת בית המשפט העליון לשעבר, כבוד השופט בדימוס חנן מלצר; “מאחלים לחברת הכנסת צגה מלקו, הצלחה רבה במילוי תפקידה כנבחרת ציבור“.

 חברת כנסת צגה מלקו ביומה הראשון בכנסת ישראל, צילום מסך מועצת העיתונות | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
צגה מלקו בכנסת

מי זו מועצת העיתונות בישראל

מועצת העיתונות בישראל (ע”ר) 580491223, היא גוף וולונטרי, שהוקם בשנת 1963 במשותף על ידי העיתונות (מוצאים לאור, עורכים ועיתונאים ונציגי ציבור) וגופים מקבילים בעולם.

בחודש מאי, 2011, נרשמה המועצה כעמותה. המועצה מופקדת על שמירת הערכים של עיתונות חופשית וטובה, ובמסגרת זו היא קובעת את כללי האתיקה, החלים על כלי התקשורת ואוכפת את הכללים האלה.

 מבנה המועצה

במועצה, חברים נציגי ציבור (40%), עיתונאים (30%) ועורכים ומוצאים לאור (30%).

◄ אתיקה

מליאת מועצת העיתונות היא הקובעת את תקנון האתיקה. החלטות עקרוניות בתחום האתיקה העיתונאית נידונות בכל מוסדות המועצה; במליאה, בנשיאות ובוועדות מיוחדות, המוקמות לצורך בחינת נושאים שונים.

תלונות על עבירות בתחום האתיקה העיתונאית מתבררות בבתי הדין לאתיקה.

◄ הגנה על חופש העיתונות

מועצת העיתונות מופקדת – מטעם הגורמים המיוצגים בה – על שמירת הערכים של עיתונות חופשית, בהם; חופש המידע, חופש הביטוי וחופש הבעת הדעה. נציגי המועצה מגינים על חופש העיתונות בהופעות בכנסת ובמאבק על דעת הקהל.

בין השאר, המועצה נלחמת לביטול יוזמות חקיקה המבקשות להטיל הגבלות על חופש הביטוי; נאבקת בפעולות של גופים שלטוניים נגד עיתונאים וכלי תקשורת; ופועלת נגד מונופולים וקרטלים בתקשורת הישראלית.

* הכותב, הנו חבר מועצת העיתונות והתקשורת.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל ("כאן נעים") בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 70, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ול-חלי כהן-נעים, סבא מאושר ל-7 נכדים; רפאל, דוד, אוריאן, מילה שרה, אריאל, עלמה ו-אביגיל. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

ברכת ראש הממשלה נתניהו ליום העצמאות ה-75

הדלקת המשואות ופתיחת חגיגות יום העצמאות

דבר ראש הממשלה ביבי נתניהו

דילוג לתוכן