חדשות כאן ישראל עיתונות | תקשורת המונים

מועצת העיתונות והתקשורת, מצטרפים; מעריב, ג’רוזלם פוסט, וואלה!

כמו כן, מצטרפים חדשים, הודיעו על הצטרפותם אל מועצת העיתונות והתקשורת בישראל; תחנות הרדיו האזורי; FM 103 ("רדיו ללא הפסקה"), "אקו 99" ו"צפון ללא הפסקה" ◄ חנן מלצר, שופט בית המשפט העליון (בדימ') נשיא מועצת העיתונות והתקשורת בישראל; "נמשיך לשלב ידיים - מוציאים לאור, שלוחים-נבחרים של ארגונים ואגודות עיתונאים ונציגי ציבור, כדי לשמור על חופש העיתונות ולהטמיע את תקנון האתיקה של מועצת העיתונות והתקשורת ואת אכיפתו.
0
0
חנן מלצר, שופט בית המשפט העליון (בדימוס) נשיא מועצת העיתונות והתקשורת בישראל | עיבוד איור: שולי סונגו ©
חנן מלצר

מועצת העיתונות והתקשורת בישראל, הודיעה היום (שלישי, כ”ו בכסלו התשפ”ב) כי היא גאה על הצטרפותם של לגופי תקשורת הכוללת את העיתונים: “מעריב” ו”ג’רוזלם פוסט”, ואת אתר החדשות: “וואלה!”.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראלכאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

כמו כן, מצטרפים חדשים, הודיעו על הצטרפותם אל מועצת העיתונות והתקשורת בישראל (להלן גם; “המועצה“) בישראל; תחנות הרדיו האזורי; FM 103 (“רדיו ללא הפסקה“), “אקו 99” ו”צפון ללא הפסקה“.

מועצת העיתונות והתקשורת, מקדמת את כניסתם למסגרתה בברכה וקוראת לגופי תקשורת נוספים, שעדיין אינם חברים במועצה, להצטרף לשורותיה.

המשנה לנשיאת בית המשפט העליון לשעבר, כב’ השופט (בדימ’) חנן מלצר, נשיא מועצת העיתונות והתקשורת בישראל, הוסיף בהקשר זה, כי; “נמשיך לשלב ידיים – מוציאים לאור, שלוחים-נבחרים של ארגונים ואגודות עיתונאים ונציגי ציבור, כדי לשמור על חופש העיתונות ולהטמיע את תקנון האתיקה של מועצת העיתונות והתקשורת ואת אכיפתו.

הדבר ייעשה לשם מילוי הצורך בכלי תקשורת אמינים, מקצועיים ואתיים וכדי לשרת את זכות הציבור לדעת ולהביא לקהל בישראל את תמונת המציאות, כפי שהיא”. אמר נשיא מועצת העיתונות והתקשורת בישראל.

מועצת העיתונות והתקשורת

מועצת העיתונות בישראל (עמותה רשומה) 580491223, היא גוף וולונטרי, שהוקם בשנת 1963 במשותף על ידי העיתונות (מוצאים לאור, עורכים ועיתונאים) ונציגי ציבור – כמו גופים מקבילים בעולם.

בחודש מאי, 2011, נרשמה המועצה כעמותה. המועצה מופקדת על שמירת הערכים של עיתונות חופשית וטובה, ובמסגרת זו היא קובעת את כללי האתיקה, החלים על כלי התקשורת ואוכפת את הכללים האלה.

מבנה המועצה;

במועצת העיתונות, חברים נציגי ציבור (40%), עיתונאים (30%) ועורכים ומוציאים לאור (30%).

◄ אתיקה;

מליאת מועצת העיתונות היא הקובעת את תקנון האתיקה. החלטות עקרוניות בתחום האתיקה העיתונאית נידונות בכל מוסדות המועצה; במליאה, בנשיאות ובוועדות מיוחדות, המוקמות לצורך בחינת נושאים שונים.

תלונות על עבירות בתחום האתיקה העיתונאית מתבררות בבתי הדין לאתיקה.

◄ הגנה על חופש העיתונות;

מועצת העיתונות מופקדת – מטעם הגורמים המיוצגים בה – על שמירת הערכים של עיתונות חופשית, בהם חופש המידע, חופש הביטוי וחופש הבעת הדעה.

נציגי המועצה מגנים על חופש העיתונות בהופעות בכנסת ובמאבק על דעת הקהל.

בין השאר, המועצה נלחמת לביטול יוזמות חקיקה המבקשות להטיל הגבלות על חופש הביטוי; נאבקת בפעולות של גופים שלטוניים נגד עיתונאים וכלי תקשורת; ופועלת נגד מונופולים וקרטלים בתקשורת הישראלית.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל ("כאן נעים") בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 70, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ול-חלי כהן-נעים, סבא מאושר ל-7 נכדים; רפאל, דוד, אוריאן, מילה שרה, אריאל, עלמה ו-אביגיל. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

ברכת ראש הממשלה נתניהו ליום העצמאות ה-75

הדלקת המשואות ופתיחת חגיגות יום העצמאות

דבר ראש הממשלה ביבי נתניהו

דילוג לתוכן