"עושים כאן משהו חד פעמי"

"עושים כאן משהו חד פעמי": הפקת הענק שמשחזרת את מלחמת יום הכיפורים | כתבתה של שני נחשוני, מתוך חדשות 07.10.19.

האם יש ערך בבקשת סליחה? | גיא זהר

לכבוד יום כיפור, בדק כאן 11, מה מעמדה של סליחה בפוליטיקה הישראלית? האם פוליטיקאים מתנצלים - והאם יש מי שימחל להם?
מהצד השני עם: גיא זהר - 07.10.2019.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד"א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

חדשות כאן ישראל מאזני הצדק עיתונות | תקשורת המונים

מועצת העיתונות והתקשורת אבלה על מותו של מאיר שמגר זכרו לברכה

נשיא בית המשפט העליון בדימוס, ו'חתן פרס ישראל' על מפעל חיים מאיר שמגר זכרו לברכה הלך לעולמו בגיל 94, אתמול (שישי), היה ממעצבי חופש הביטוי וההגנה על העיתונות בישראל. הדגיש את חשיבות 'חופש הביטוי' ב-הבעת ביקורת על רשויות השלטון, לרבות על נושאי משרות ברשויות אלה; "אם יחשוש האזרח, כי כל אי דיוק עובדתי, ככל שיראה פעוט וקל ערך, עלול לסבכו בהליכים משפטיים, הוא לא יהין למחות והביקורת תוחנק בעודה באיבה". (ד"נ 9/77 בפסקה 5 לפסק דינו).
מאיר שמגר נשיא בית המשפט העליון בדימוס, ו'חתן פרס ישראל' על מפעל חיים הלך לעולמו בגיל 94 | צילום הטלוויזיה החינוכית | עיבוד ממחושב: שולי סונגו©
מאיר שמגר

שופטת בית המשפט העליון (בדימוס), הגב' דליה דורנר, נשיאת מועצת העיתונות וחברי המליאה, אבלים על פטירתו של נשיא בית המשפט העליון (בדימוס), מאיר שמגר זיכרונו לברכה  (יום שישי י"ט תשרי תש"פ), ממעצבי חופש הביטוי והגנת העיתונות בישראל.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה' ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

נשיא בית המשפט העליון לשעבר ו'חתן פרס ישראל על מפעל חיים' (1996) מאיר שמגר שהלך לעולמו בגיל 94 (13 באוגוסט 192518 באוקטובר 2019) היה משפטן ישראלי, שכיהן בין היתר כפרקליט הצבאי הראשי בשנים 1961–1968 וכיועץ המשפטי לממשלה בשנים; 1968–1975.

בשנת 1975, מונה לשופט בבית המשפט העליון ובשנים; 1983–1995 כיהן כנשיא בית המשפט העליון.

ביום שלישי, כ"ג בתשרי התש"פ, 22 באוקטובר 2019, יוצב ארונו של נשיא בית המשפט העליון (בדימוס) מאיר שמגר ברחבת המבואה של בית המשפט העליון בעיר ירושלים והציבור יוכל לעבור על פני הארון בין השעות; 10:30 עד 13:00.

טקס האשכבה יתקיים ברחבת המבואה בבית המשפט העליון בשעה 14:00 ובסיומו תתקיים הלוויה בבית העלמין בגבעת שאול בחוּג המשפחה.

ביקורי תנחומים בבית משפחת שמגר, יתקיימו ברחוב אופיר 20, בעיר תל-אביב, בין השעות; 10:00-14:00 ובין 16:00-21:00.

דליה דורנר, שופטת בית המשפט העליון (בדימוס), נשיאת מועצת העיתונות | עיבוד ממחושב: שולי סונגו©
דליה דורנר

דובר מועצת העיתונות והתקשורת בישראל מר אמיר רוזנבליט, מסר לאתרכאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה' כי בין פסקי הדין הרבים שבהם ניצב איתן על משמר הדמוקרטיה הישראלית, היה גם פסק הדין שהכיר בזכותו של עיתונאי שלא לחשוף את מקורות המידע שלו על ידי חיסיון יחסי, הנתון לשיקול דעת בית המשפט (ב"ש 298/86 בן ציון ציטרין נ' בית הדין המשמעתי של לשכת עורכי הדין במחוז תל-אביב).

בעצם ההכרה הרשמית בקיומה של הזכות לחיסיון ניתנה הגנה רבה יותר למקורותיהם של העיתונאים.

במספר פסקי דין, ביטא שמגר, עמדה נחרצת בזכות חופש הביטוי. סבר שמגר, כי 'הזכות לחופש הביטוי' צריכה לגבור על הוראות 'חוק איסור לשון הרע' גם אם הדעה שהובעה מסתברת לאחר מכן, כלא מדויקת או שגויה ובלבד שנאמרה בתום לב.

בפרט הדגיש את חשיבות 'חופש הביטוי' ב-הבעת ביקורת על רשויות השלטון, לרבות על נושאי משרות ברשויות אלה, בציינו, כי; "אם יחשוש האזרח, כי כל אי דיוק עובדתי, ככל שיראה פעוט וקל ערך, עלול לסבכו בהליכים משפטיים, הוא לא יהין למחות והביקורת תוחנק בעודה באיבה". (ד"נ 9/77 בפסקה 5 לפסק דינו).

יהי זכרו ברוך לעד.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן