מדא גייס את מירי בוהדנה למאמצים של מדא בנושא הקורונה

"מזה כשנתיים מגן דוד אדום הוא משפחה עבורי ומקום שבמסגרתו אני זוכה לתת מעצמי למען אחרים" - סיפרה מירי בוהדנה; "נגיף הקורונה, יצר בהלה רבה בעולם וגם בארץ והרבה דברים בנושא אינם ברורים, מה שיכול להלחיץ עוד יותר. לכן, שמחתי מאוד לשתף פעולה עם מדא, גם בנושא הזה, וליצור סרטון ביחד עם דר' סטרוגו, שמטרתו להעלות מודעות לפעולות שונות שחשוב לעשות, כדי למנוע הדבקה, לתת תשובות ולהרגיע את הציבור" .

אורלי לוי לא ידעה | מהצד השני עם גיא זהר

כאן 11 | אומנם עמיר פרץ הצהיר שוב ושוב שהוא רוצה ממשלה בתמיכת הרשימה המשותפת, אבל אורלי לוי אבקסיס פשוט לא ידעה | להשוות קורונה לשפעת זה אולי מרגיע - אבל לא נכון.

פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

מה לקנות; אבקת חלב רגילה 150 גר'. ביצים; 4. אבקת אפיה; כפית ותקבלו; לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

חדשות כאן ישראל מאזני הצדק עיתונות | תקשורת המונים

מועצת העיתונות והתקשורת אבלה על מותו של מאיר שמגר זכרו לברכה

נשיא בית המשפט העליון בדימוס, ו'חתן פרס ישראל' על מפעל חיים מאיר שמגר זכרו לברכה הלך לעולמו בגיל 94, אתמול (שישי), היה ממעצבי חופש הביטוי וההגנה על העיתונות בישראל. הדגיש את חשיבות 'חופש הביטוי' ב-הבעת ביקורת על רשויות השלטון, לרבות על נושאי משרות ברשויות אלה; "אם יחשוש האזרח, כי כל אי דיוק עובדתי, ככל שיראה פעוט וקל ערך, עלול לסבכו בהליכים משפטיים, הוא לא יהין למחות והביקורת תוחנק בעודה באיבה". (ד"נ 9/77 בפסקה 5 לפסק דינו).
מאיר שמגר נשיא בית המשפט העליון בדימוס, ו'חתן פרס ישראל' על מפעל חיים הלך לעולמו בגיל 94 | צילום הטלוויזיה החינוכית | עיבוד ממחושב: שולי סונגו©
מאיר שמגר

שופטת בית המשפט העליון (בדימוס), הגב’ דליה דורנר, נשיאת מועצת העיתונות וחברי המליאה, אבלים על פטירתו של נשיא בית המשפט העליון (בדימוס), מאיר שמגר זיכרונו לברכה  (יום שישי י”ט תשרי תש”פ), ממעצבי חופש הביטוי והגנת העיתונות בישראל.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

נשיא בית המשפט העליון לשעבר ו‘חתן פרס ישראל על מפעל חיים (1996) מאיר שמגר שהלך לעולמו בגיל 94 (13 באוגוסט 192518 באוקטובר 2019) היה משפטן ישראלי, שכיהן בין היתר כפרקליט הצבאי הראשי בשנים 1961–1968 וכיועץ המשפטי לממשלה בשנים; 1968–1975.

בשנת 1975, מונה לשופט בבית המשפט העליון ובשנים; 1983–1995 כיהן כנשיא בית המשפט העליון.

ביום שלישי, כ”ג בתשרי התש”פ, 22 באוקטובר 2019, יוצב ארונו של נשיא בית המשפט העליון (בדימוס) מאיר שמגר ברחבת המבואה של בית המשפט העליון בעיר ירושלים והציבור יוכל לעבור על פני הארון בין השעות; 10:30 עד 13:00.

טקס האשכבה יתקיים ברחבת המבואה בבית המשפט העליון בשעה 14:00 ובסיומו תתקיים הלוויה בבית העלמין בגבעת שאול בחוּג המשפחה.

ביקורי תנחומים בבית משפחת שמגר, יתקיימו ברחוב אופיר 20, בעיר תל-אביב, בין השעות; 10:00-14:00 ובין 16:00-21:00.

דליה דורנר, שופטת בית המשפט העליון (בדימוס), נשיאת מועצת העיתונות | עיבוד ממחושב: שולי סונגו©
דליה דורנר

דובר מועצת העיתונות והתקשורת בישראל מר אמיר רוזנבליט, מסר לאתרכאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ כי בין פסקי הדין הרבים שבהם ניצב איתן על משמר הדמוקרטיה הישראלית, היה גם פסק הדין שהכיר בזכותו של עיתונאי שלא לחשוף את מקורות המידע שלו על ידי חיסיון יחסי, הנתון לשיקול דעת בית המשפט (ב”ש 298/86 בן ציון ציטרין נ’ בית הדין המשמעתי של לשכת עורכי הדין במחוז תל-אביב).

בעצם ההכרה הרשמית בקיומה של הזכות לחיסיון ניתנה הגנה רבה יותר למקורותיהם של העיתונאים.

במספר פסקי דין, ביטא שמגר, עמדה נחרצת בזכות חופש הביטוי. סבר שמגר, כי ‘הזכות לחופש הביטוי‘ צריכה לגבור על הוראות ‘חוק איסור לשון הרע‘ גם אם הדעה שהובעה מסתברת לאחר מכן, כלא מדויקת או שגויה ובלבד שנאמרה בתום לב.

בפרט הדגיש את חשיבות ‘חופש הביטוי’ ב-הבעת ביקורת על רשויות השלטון, לרבות על נושאי משרות ברשויות אלה, בציינו, כי; “אם יחשוש האזרח, כי כל אי דיוק עובדתי, ככל שיראה פעוט וקל ערך, עלול לסבכו בהליכים משפטיים, הוא לא יהין למחות והביקורת תוחנק בעודה באיבה”. (ד”נ 9/77 בפסקה 5 לפסק דינו).

יהי זכרו ברוך לעד.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן