מבזקי כאן ישראל

פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

מה לקנות; אבקת חלב רגילה 150 גר'. ביצים; 4. אבקת אפיה; כפית ותקבלו; לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

דת | יהדות עיתונות | תקשורת המונים רדיו | טלוויזיה

מועצת העיתונות התערבה תאגיד ‘כאן’ יתנצל בפני הרבנות הראשית

מועצת העיתונות והתקשורת בישראל, החלה להצמיח שיניים. בעקבות שידור כתבת תחקיר בנושא תעודת כשרות בעסקים, במסעדות ובמשחטות במסגרת תכנית הטלוויזיה "שטח הפקר" קבע בית הדין לאתיקה, כי הוא מחייב את תאגיד השידור הציבורי "כאן" (ערוץ 11), לפרסם התנצלות, בשידור דיגיטלי, בפני 'הרבנות הראשית לישראל' בעקבות שידור כתבת תחקיר במסגרת התכנית "שטח הפקר" אשר עסקה, בין היתר, בתעודת כשרות בעסקים, במסעדות ובמשחטות ◄ נכון לעכשיו, תאגיד השידור 'כאן' לא מצא לנכון לפרסם את נוסח ההתנצלות.
0
0

 ‘הרבנות הראשית’ התלוננה בפני ‘בית הדין לאתיקה של מועצת העיתונות’ כנגד ‘תאגיד השידור הציבורי’ כי בתאריך (כ״ח בתשרי ה׳תשע״ח, יום רביעי, 18.10.2017) שודרה הכתבה בנושא; תעודת כשרות בעסקים, במסעדות ובמשחטות ולא התאפשרה לה זכות תגוּבה ראויה, על אי דיוקים בתכנית ועל עוול שנגרם לאלפי ה’משגיחים במערך הכשרות’.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

כב' השופטת בדימוס דליה דוֹרְנֶר נשיאת מועצת העיתונות והתקשורת בישראל | רקע: לוגו 'שטח הפקר' בערוץ 'כאן' | עיבוד ממחושב: שולי סונגו©
כב’ השופטת בדימוס דליה דוֹרְנֶר

בהרכב השופט (בדימוס) אשר גולדין (יו”ר), גברת אלינוער רבין וגברת דורית שריד, נידון הנושא בבית הדין לאתיקה של מועצת העיתונות והתקשורת בישראל.

בית הדין של מועצת העיתונות, הגיע למסקנה, כי ‘התאגיד’ אכן, הפר סעיפים בתקנון האתיקה של מועצת העיתונות.

בית הדין, קבע, עוד כי לא ניתנה לנציג הרבנות הראשית ההזדמנות לצפות בסרטון שנעשה ב-משחטה בצפון הארץ, זמן מספיק לפני השידור, כדי לאפשר לו להגיב.

הראיון עם מנכל הרבנות שהובא בתכנית נעשה חודשיים לפני שידור התכנית ועסק בליקויים ב-כשרות בבתי אוכל ולא בעניין כשרות הבשר.

דובר מועצת העיתונות והתקשורת בישראל מר אמיר רוזנבליט, מסר לאתר כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ כי “בעקבות החלטת בין הדין מיום 24.9.2019, הועבר לתאגיד נוסח של התנצלות,, תוך הנחיה, כי זו תפורסם לא יאוחר מיום 24.10.2019.

יצוין, כי נכון לעכשיו, תאגיד השידור ‘כאן’ לא מצא לנכון לפרסם את נוסח ההתנצלות.

תאגיד השידור הישראלי הסטטוטורי, תחת המותג “כאן” בעברית ובאנגלית ו”מַכַּאן” בערבית, שהוקם בשנת 2015, מכוח חוק השידור הציבורי הישראלי.

תאגיד השידור “כאן” החל לשדר, בטלוויזיה וברדיו, ב-15 במאי 2017, לשם החלפתה של ‘רשות השידור’ שהחוק, הורה על סגירתה.

התאגיד הגדיר את פעילותו הראשונית כשלב “הרצה“. שלב זה, בו ציינו בכל השידורים, ברדיו ובטלוויזיה, “כאן – בהרצה“, הסתיים רשמית בשעה 22:00 ב-12 במאי 2018, עת החל שידור שלב הגמר של תחרות האירוויזיון.

ב-2018 זכתה ישראל בתחרות האירוויזיון, ועל כן תאגיד השידור הפיק את אירוויזיון 2019. בעקבות הזכייה הוחלט בממשלה לבטל את פיצול התאגיד, שהטיל בספק את אישור חברותו של התאגיד באיגוד השידור האירופי, הגוף האחראי על האירוויזיון.

מנכל התאגיד כיום הוא מר אלדד קובלנץ ויושב ראש הדירקטוריון כיום הוא מר גיל עומר.

אל החלטה סופית של בית הדין לאתיקה מועצת העיתונות מיום 24.9.19.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 67, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן