101 הזעקת עזרה מדא

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

טקס חילופי שרים

הטקס בהשתתפות השר הנכנס ח"כ עודד פורר, השר היוצא ח"כ אלון שוסטר, שר האוצר ח"כ אביגדור ליברמן ומנכ"ל המשרד ד"ר נחום איצקוביץ'.

פורום כאן נעים

המדריך לבחירת המלון המושלם

הקיץ כבר כאן, ואיתו גם כל הפירות המתוקים! אז כיצד נבחר את המלון המדוגם ביותר? מדריך שירות ההדרכה והמקצוע, נביל עומרי, עונה על כל השאלות!

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

טיפים לאחסון פירות וירקות

כמה פעמים כבר עשינו את אותה הטעות וקנינו ירקות ופירות בכמויות שיכולות להספיק גם לעוד שנה, אבל אז - באסה! נאלצנו לזרוק אותם. *לא עוד* משרד החקלאות פה כדי לעזור ולהאריך עוד יותר את חיי המדף שלהם! צפו בסדרה הקטעים וכנסו עכשיו:

101 הזעקת עזרה מדא

דת | יהדות עיתונות | תקשורת המונים רדיו | טלוויזיה

מועצת העיתונות התערבה תאגיד ‘כאן’ יתנצל בפני הרבנות הראשית

מועצת העיתונות והתקשורת בישראל, החלה להצמיח שיניים. בעקבות שידור כתבת תחקיר בנושא תעודת כשרות בעסקים, במסעדות ובמשחטות במסגרת תכנית הטלוויזיה "שטח הפקר" קבע בית הדין לאתיקה, כי הוא מחייב את תאגיד השידור הציבורי "כאן" (ערוץ 11), לפרסם התנצלות, בשידור דיגיטלי, בפני 'הרבנות הראשית לישראל' בעקבות שידור כתבת תחקיר במסגרת התכנית "שטח הפקר" אשר עסקה, בין היתר, בתעודת כשרות בעסקים, במסעדות ובמשחטות ◄ נכון לעכשיו, תאגיד השידור 'כאן' לא מצא לנכון לפרסם את נוסח ההתנצלות.
0
0

 ‘הרבנות הראשית’ התלוננה בפני ‘בית הדין לאתיקה של מועצת העיתונות’ כנגד ‘תאגיד השידור הציבורי’ כי בתאריך (כ״ח בתשרי ה׳תשע״ח, יום רביעי, 18.10.2017) שודרה הכתבה בנושא; תעודת כשרות בעסקים, במסעדות ובמשחטות ולא התאפשרה לה זכות תגוּבה ראויה, על אי דיוקים בתכנית ועל עוול שנגרם לאלפי ה’משגיחים במערך הכשרות’.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

כב' השופטת בדימוס דליה דוֹרְנֶר נשיאת מועצת העיתונות והתקשורת בישראל | רקע: לוגו 'שטח הפקר' בערוץ 'כאן' | עיבוד ממחושב: שולי סונגו©
כב’ השופטת בדימוס דליה דוֹרְנֶר

בהרכב השופט (בדימוס) אשר גולדין (יו”ר), גברת אלינוער רבין וגברת דורית שריד, נידון הנושא בבית הדין לאתיקה של מועצת העיתונות והתקשורת בישראל.

בית הדין של מועצת העיתונות, הגיע למסקנה, כי ‘התאגיד’ אכן, הפר סעיפים בתקנון האתיקה של מועצת העיתונות.

בית הדין, קבע, עוד כי לא ניתנה לנציג הרבנות הראשית ההזדמנות לצפות בסרטון שנעשה ב-משחטה בצפון הארץ, זמן מספיק לפני השידור, כדי לאפשר לו להגיב.

הראיון עם מנכל הרבנות שהובא בתכנית נעשה חודשיים לפני שידור התכנית ועסק בליקויים ב-כשרות בבתי אוכל ולא בעניין כשרות הבשר.

דובר מועצת העיתונות והתקשורת בישראל מר אמיר רוזנבליט, מסר לאתר כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ כי “בעקבות החלטת בין הדין מיום 24.9.2019, הועבר לתאגיד נוסח של התנצלות,, תוך הנחיה, כי זו תפורסם לא יאוחר מיום 24.10.2019.

יצוין, כי נכון לעכשיו, תאגיד השידור ‘כאן’ לא מצא לנכון לפרסם את נוסח ההתנצלות.

תאגיד השידור הישראלי הסטטוטורי, תחת המותג “כאן” בעברית ובאנגלית ו”מַכַּאן” בערבית, שהוקם בשנת 2015, מכוח חוק השידור הציבורי הישראלי.

תאגיד השידור “כאן” החל לשדר, בטלוויזיה וברדיו, ב-15 במאי 2017, לשם החלפתה של ‘רשות השידור’ שהחוק, הורה על סגירתה.

התאגיד הגדיר את פעילותו הראשונית כשלב “הרצה“. שלב זה, בו ציינו בכל השידורים, ברדיו ובטלוויזיה, “כאן – בהרצה“, הסתיים רשמית בשעה 22:00 ב-12 במאי 2018, עת החל שידור שלב הגמר של תחרות האירוויזיון.

ב-2018 זכתה ישראל בתחרות האירוויזיון, ועל כן תאגיד השידור הפיק את אירוויזיון 2019. בעקבות הזכייה הוחלט בממשלה לבטל את פיצול התאגיד, שהטיל בספק את אישור חברותו של התאגיד באיגוד השידור האירופי, הגוף האחראי על האירוויזיון.

מנכל התאגיד כיום הוא מר אלדד קובלנץ ויושב ראש הדירקטוריון כיום הוא מר גיל עומר.

אל החלטה סופית של בית הדין לאתיקה מועצת העיתונות מיום 24.9.19.

0
0דילוג לתוכן