חדשות כאן ישראל מאזני הצדק עיתונות | תקשורת המונים

מועצת העיתונות: אין להתנכל לצוות ערוץ 14 גם בסערת המחאה

מועצת העיתונות והתקשורת: "לאפשר לכל עיתונאי למלא את תפקידו בביטחה, כראוי למדינה דמוקרטית: "אין לפגוע ביכולת כתבי שטח לסקר הפגנות – גם בעצם הימים הסוערים האלה, גם אם הצוות המסקר הוא מערוץ 14 או מכל ערוץ אחר... ◄ זכותו וחובתו המלאה של צוות סיקור מ'ערוץ 14' לתעד מן השטח וקרוב לכל פעילות - בלי שיהפוך יעד להתנכלות המצריכה אבטחת משטרה גם אם הקו המוביל של הערוץ, איננו לרוחה של תנועת המחאה".
0
0
כב' שופט בית המשפט העליון בדימוס חנן מלצר, נשיא מועצת העיתונות והתקשורת בישראל ברקע: אולפן שידור ערוץ 14 | צילום: אתר ערוץ 14 | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
כב’ השופט בדימוס חנן מלצר

מועצת העיתונות והתקשורת בישראל, הודיעה היום (יום חמישי, ט”ז באדר התשפ”ג) כי היא מגנה בכל פה תקיפה של עיתונאים מ’ערוץ 14′ על ידי מפגינים תוך הפרעה להם במילוי תפקידם בסיקור של המחאה כנגד הרפורמה המשפטית.

 רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה בפייסבוק או בטוויטר.

מועצת העיתונות והתקשורת, בראשות כב’ שופט בית המשפט העליון בדימוס חנן מלצר, קוראת למוחים לאפשר לכל עיתונאי למלא את תפקידו בביטחה, כראוי למדינה דמוקרטית.

“אין לפגוע ביכולת כתבי שטח לסקר הפגנות – גם בעצם הימים הסוערים האלה, גם אם הצוות המסקר הוא מערוץ 14 או מכל ערוץ אחר”.

מועצת העיתונות והתקשורת בישראל, מציינת בהודעתה; “זכותו וחובתו המלאה של צוות סיקור מ’ערוץ 14‘ לתעד מן השטח וקרוב לכל פעילות – בלי שיהפוך יעד להתנכלות המצריכה אבטחת משטרה גם אם הקו המוביל של הערוץ, איננו לרוחה של תנועת המחאה“.

מטעם דוברות מועצת העיתונות בישראל, הנמסר לאתר כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה, כי בנוסף “על המשטרה לאבטח צמוד את צוותי הסיקור בשטח, העושים את שליחותם ההופכת קשה עוד יותר במצב השסע הנוכחי”. נכתב בהודעת מועצת העיתונות והתקשורת.

הודעת מועצת העיתונות והתקשורת, יצאה כאמור, לאחר דיווח, כי כתבי ערוץ 14, נזקקו לאבטחת משטרה בסיקור המחאה כנגד הרפורמה המשפטית.

מי זו מועצת העיתונות בישראל

מועצת העיתונות בישראל (ע”ר) 580491223, היא גוף וולונטרי, שהוקם בשנת 1963 במשותף על ידי העיתונות (מוצאים לאור, עורכים ועיתונאים ונציגי ציבור) וגופים מקבילים בעולם.

בחודש מאי, 2011, נרשמה המועצה כעמותה. המועצה מופקדת על שמירת הערכים של עיתונות חופשית וטובה, ובמסגרת זו היא קובעת את כללי האתיקה, החלים על כלי התקשורת ואוכפת את הכללים האלה.

 מבנה המועצה

במועצה, חברים נציגי ציבור (40%), עיתונאים (30%) ועורכים ומוצאים לאור (30%).

◄ אתיקה

מליאת מועצת העיתונות היא הקובעת את תקנון האתיקה. החלטות עקרוניות בתחום האתיקה העיתונאית נידונות בכל מוסדות המועצה; במליאה, בנשיאות ובוועדות מיוחדות, המוקמות לצורך בחינת נושאים שונים.

תלונות על עבירות בתחום האתיקה העיתונאית מתבררות בבתי הדין לאתיקה.

◄ הגנה על חופש העיתונות

מועצת העיתונות מופקדת – מטעם הגורמים המיוצגים בה – על שמירת הערכים של עיתונות חופשית, בהם; חופש המידע, חופש הביטוי וחופש הבעת הדעה. נציגי המועצה מגינים על חופש העיתונות בהופעות בכנסת ובמאבק על דעת הקהל.

בין השאר, המועצה נלחמת לביטול יוזמות חקיקה המבקשות להטיל הגבלות על חופש הביטוי; נאבקת בפעולות של גופים שלטוניים נגד עיתונאים וכלי תקשורת; ופועלת נגד מונופולים וקרטלים בתקשורת הישראלית.

* הכותב, הנו חבר מועצת העיתונות והתקשורת.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל ("כאן נעים") בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 70, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ול-חלי כהן-נעים, סבא מאושר ל-7 נכדים; רפאל, דוד, אוריאן, מילה שרה, אריאל, עלמה ו-אביגיל. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

ברכת ראש הממשלה נתניהו ליום העצמאות ה-75

הדלקת המשואות ופתיחת חגיגות יום העצמאות

דבר ראש הממשלה ביבי נתניהו

דילוג לתוכן