איך להכין עוגת פירות יבשים | מתכון טבעוני | ללא גלוטן

יפית בן מרדכי, דיאטנית קלינית, מלמדת אתכם איך יש להכין עוגת פירות יבשים, בריאה, טבעונית, ללא גלוטן.

הפייקים סביב וירוס קורונה | מהצד השני עם גיא זהר

כאן 11 | חשבתם שוירוס קורונה ויראלי? חכו שתראו את הפייקים שרצים עליו | שירי מימון טענה שמעולם לא ראתה מישהו מצליח עם השיר "סטון קולד". האמנם?

פורום כאן נעים

צנים פקאן ופירות יבשים של דודו אוטמזגין

רעיון לט"ו בשבט: צנים פקאן ופירות יבשים של דודו אוטמזגין. ערוץ האוכל YES 28, HOT 38.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד”א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

מעצר חוליית גנבי עגלים בנגב

צוותי מג"ב שביצעו אכיפה באזור הדרום, על מנת לסכל גניבות חקלאיות, התחקו אחר חוליה שגנבה עגלים ממושב יכיני. בתום מרדף רגלי ורכוב, בסיוע היחידה האווירית, נעצרו החשודים, והעגלים הושבו לבעל המשק כשהם בריאים ושלמים.

נעים לעקוב אחרי

חינוך ירושלים קהילה

מוסדות חינוך חרדיים מסרבים לקבל ילדים ממוצא אתיופי ללימודים

כך עולה מעתירה מנהלית של הסיוע המשפטי נגד ארבעה תלמודי תורה, עיריית ירושלים, ומשרד החינוך: "לצערנו, זו לא הפעם הראשונה שבה הסיוע המשפטי נתקל בפניות בגין הפליה בכלל, ובגין הפליה נגד יוצאי אתיופיה בפרט ולא רק בעת הזו. הסיוע המשפטי, ימשיך לייצג בהליכים משפטיים שנועדו להילחם בתופעות פסולות של גזענות ואפליה בחברה הישראלית ואנו קוראים לכל מי שנתקל בהפליה על רקע גזעני לא להסס ולפנות אלינו כדי למגר את התופעות הללו".
תלמידי בית ספר יסודי של בני העדה האתיופית | צילום: הדמיה | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
תלמידים בבני העדה האתיופית

אל בית המשפט המחוזי בעיר ירושלים, הוגשה אתמול (שני, י”ג בתמוז התשע”ט) על ידי ‘הסיוע המשפטי’ ב-משרד המשפטים, עתירה מינהלית ובקשה למתן צו ביניים נגד משרד החינוך, עיריית ירושלים וארבעה תלמודי תורה חרדיים, זאת בטענה ל’הפליה ברישום תלמידים מהעדה האתיופית’ המקיימים אורח חיים חרדי, לתלמודי תורה חרדיים.

 ■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

העתירה הוגשה בשם שתי אימהות לילדים מהקהילה החרדית האתיופית בירושלים, שביקשו לרשום את ילדיהן ל‘תלמודי תורה חרדיים‘ הסמוכים למקום מגוריהם, אך נתקלו בסירוב, זאת מבלי שבקשותיהן, נבחנו לגופם של הילדים ומבלי שנציגי מוסדות החינוך, כלל נפגשו עם הילדים.

העתירה, הוגשה נגד 4 מוסדות החינוך אליהם ניסו העותרות לרשום את ילדיהן ובנוסף כנגד משרד החינוך ועיריית ירושלים, שחרף הסמכויות הנרחבות שעומדות לרשותן, על מנת לפקח על התנהלותם של המשיבים, לשון העתירה, לא מנעו ממוסדות החינוך לנקוט התנהלות פסולה ששורשיה בשיקולים מפלים, וכי הניסיונות שנעשו על-ידיהם למציאת פתרון לנושא היו לא מספקים ורפים.

מתוך העתירה; “סירוב המשיבים לקבל את ילדיהן של העותרות למסגרת החינוכית נעשה על רקע מוצאם – השתייכות לעדה האתיופית…

 הסירוב מהווה אפליה פסולה, ההחלטה לדחות את מועמדות בניהן של העותרות, יהודים ממוצא אתיופי, (ניתנה) בניגוד לדין ולהנחיות ברורות של משרד החינוך… המשיבים לא סיפקו ולו שביב של הסבר להחלטתם זו, שריח רע של אפליה על בסיס גזע נודף ממנה”.

בהמשך נכתב בעתירה, כי; “מצב זה הוא בלתי מתקבל על הדעת, עננת האפליה המרחפת מעל החלטותיהם של המשיבים דורשת התערבות מידית של משיבים 1-2 (עיריית ירושלים ומשרד החינוך), אך בפועל, אלה נמנעו מהפעלת סמכויותיהם לשם הבטחת מימוש עיקרון השוויון בקבלה למוסד חינוכי, ולא הסירו את החשש מקיומם של שיקולים מפלים במדיניות הקבלה למוסדות אלו”.

“ילדי העותרות אינם רשומים למוסד חינוך לשנת הלימודים תשפ ולהם ולמשפחותיהם, נגרמו השפלה ופגיעה בכבודם כבני אדם שווי זכויות”. 

לדברי העותרות, כאמור, הבסיס האמתי לדחיית הילדים הוא הפליה על רקע גזעי-עדתי.

נכון להיום, בעתירה, מצוין, כי ילדי העותרות אינם רשומים למוסד חינוך לשנת הלימודים תשפ ולהם ולמשפחותיהם, נגרמו השפלה ופגיעה בכבודם כבני אדם שווי זכויות.

דובר היחידות המקצועיות ב-אגף דוברות הסברה ותקשורת של משרד המשפטים, מר יובל גורן, מסר לפורטל כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה’ כי בעתירה, התבקש בית המשפט לשים קץ להפליה, ולהורות על רישום ילדיהן של העותרות לאחד מהמוסדות שמפעילים המשיבים (מוסדות החינוך, משרד החינוך, עיריית ירושלים).

במקביל לעתירה הגישו עורכי הדין בקשה למתן צו ביניים, שיורה לתלמודי התורה נגדם הוגשה העתירה לקלוט את הילדים, מאחר ושנת הלימודים ב-מגזר החרדי, נפתחת באמצע אוגוסט ונכון להיום, הילדים אינם רשומים למוסד.

העתירה הוגשה על ידי עורכי הדין יפעת שרפלר, אלרן שפירא בר-אור ו-דן לגרמן בשם; הסיוע המשפטי במשרד המשפטים.

עורכת דין מירב שיבק, הממונה הארצית על התחום האזרחי בסיוע המשפטי; “לצערנו, זו לא הפעם הראשונה שבה הסיוע המשפטי, נתקל בפניות בגין הפליה בכלל, ובגין הפליה נגד יוצאי אתיופיה בפרט, ולא רק בעת הזו.

הסיוע המשפטי ימשיך לייצג בהליכים משפטיים שנועדו להילחם בתופעות פסולות של גזענות ואפליה בחברה הישראלית, ואנו קוראים לכל מי שנתקל בהפליה על רקע גזעני לא להסס ולפנות אלינו כדי למגר את התופעות הללו”. סיכמה הממונה הארצית על התחום האזרחי בסיוע המשפטי, עורכת דין שיבק.

אל עתירה מנהלית נגד מוסדות חינוך חרדים.
דילוג לתוכן