חקלאות אקולוגית ירוק נעים ירושלים צרכנות ירוקה

מדפסת התוויות Epson מסייעת למכור דבש לחג מגגות ירושלים

מתכוננים לטבילת התפוח: פרויקט המיזם הירושלמי 'סינסילה' מכשיר נשים מקומיות לגידול דבורים בבית, על הגג, ואף למכור את הדבש שנאסף. חברת ,Epson התגייסה לסייע ותרמה מדפסת תוויות משוכללת לקידום מאמצי המכירה והשיווק. סיפור מתוק לקראת ראש השנה והחגים שבפתח השנה החדשה ◄ מנהל פיתוח עסקי ב-Epson ישראל מר דניאל בן מויאל; "אנחנו גאים לתרום לפרויקט שמשלב ערכים חברתיים ואקולוגיים בצורה כל כך ברורה".
0
0
דניאל בן מויאל מנהל פיתוח עסקי ב-Epson ישראל ברקע מדפסת, מדבקות וצנצנות דבש | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
דניאל בן מויאל, Epson

מדפסת התוויות Epson מסייעת למכור דבש לחג שנאסף מגגות ירושלים זאת במסגרת פרויקט סינסילה, היוזמה המתוקה של נשים ירושלמיות והסביבה, שמגדלות דבורים ומייצרות דבש למכירה אשר זכתה באחרונה לתהודה ברשת, לאחר שהנשים יצאו לקמפיין גיוס למיזם.

 רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

את הקריאה שמעו בחברת Epson ישראל, שהתגייסה אף היא לסייע ותרמה מדפסת מתקדמת, המאפשרת הדפסה של תוויות איכותיות לצנצנות הדבש שמייצרות הנשים המשתתפות בפרויקט.

הסיבה, אומרים בחברה; זהו מיזם שמתחבר לערכים הקהילתיים ומוטו הקיימות של Epson. פרויקט סינסילה שפועל כחלק מעמותת מוסללה, לקח את הרעיון שבמרחב צפוף כמו; מזרח ירושלים, יש פוטנציאל עצום ולא ממומש במרחב הגגות.

במקביל, הכירו מקימי המרכז בסכנה בה נמצאת אוכלוסיית הדבורים העולמית, ובצורך הגובר לשמר אותן ולסייע להן לשגשג, כדי לתמוך בסביבה הטבעית שלנו.

הקורס הראשון לגידול דבורים בגישה ה’ביו-דינאמית‘ נערך בהנחיית יוסי אוד והוא הוביל ליצירתה של  רשת ‘מגדלות דבורים‘ הפרושה על פני גגות, מרפסות וחצרות של המשתתפות.

קהילת מגדלות הדבורים, לא זו בלבד שתורמת להפיכת העיר לירוקה יותר, היא גם כלי אפקטיבי להעצמה כלכלית, כאשר משתתפות הקורס מתאגדות תחת קואפרטיב ״נשות הדבש״ ויחד הן מובילות את מכירת הדבש הופכות בעצמן ליזמיות לכל דבר.

מאז הקמתו הכשיר הפרויקט כ- 100 נשים ממזרח ירושלים לטפח כוורות ומשרד הכלכלה, יחד עם עוד 3 קרנות נוספות הצטרף למהלך בכדי לממן ולהכשיר עוד 500 נשים שיצטרפו ליוזמה בשנים הבאות.

האדריכל טארק נאסר; “אנחנו זקוקים לתקווה, אבל בשילוב עם מעשים. פרויקט סינסילה, עוזר להעניק תקווה, וזה מחולל שינוי”.

בתוך שנתיים, הפך את הקומה העליונה ושתי המרפסות הגדולות של הספרייה העירונית בשכונת ואדי ג’וז שבמזרח ירושלים ל’בית ספר לדבוראותגינון גגות ו-חקלאות עירונית.

דניאל בן מויאל מנהל פיתוח עסקי ב-Epson ישראל; “אנחנו גאים לתרום לפרויקט שמשלב ערכים חברתיים ואקולוגיים בצורה כל כך ברורה”.

על פי החזון של האדריכל נאסר; “מדובר כבר בשנה הראשונה של המיזם על ליקוט עצמי של מעל 3-4 טונות דבש שיימכר בצנצנות ממותגות של סינסילה“.

מטעם סוכנות יחסי הציבור ‘דוניצה תקשורת’ של מר נחום דוניצה המתמחה בעולם יחסי הציבור לחברות בתחום הטכנולוגיה, נמסר לפורטל כאן ישראל | כאן נעים אתר החדשות המקומיות של כל המדינה, כי; כאן נכנסה ‘חברת Epson ישראל‘ לתמונה, שתרמה ‘מדפסת TM-C 3500‘ המאפשרת הדפסה של תוויות איכותיות למארזי הדבש שמייצרות הנשים.

אחת מנשות הדבש דבוראיות של סינסילה במזרח ירושלים במרפסת על גג בניין מגורים | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
מנשות הדבש, סינסילה

מדובר במדפסת מדבקות צבעונית שולחנית וחסכונית, להפקת מדבקות במקום ולפי דרישה בנפחים קטנים, עם פליטות חום נמוכות, דיו חסכוני ועמיד ובכמות מוגבלת – למניעת בזבוז אנרגיה וחומרים.

לדברי מנהל פיתוח עסקי ב-Epson ישראל מר דניאל בן מויאל; “אנחנו גאים לתרום לפרויקט שמשלב ערכים חברתיים ואקולוגיים בצורה כל כך ברורה.

בהדפסת התוויות In-House ועל פי הצורך הנשים שולטות במאת האחוזים בשינויים הנדרשים בכל מארז נתון. קל לנהל את התהליך, מגודל התווית ועד הצבע שלה וכמובן עיצובה הכללי.

הדפסת תוויות במדפסות ייעודיות שמדפיסות בצבע ובטכנולוגיית הזרקת דיו מאפשרת דיוק אסתטי רב וההדפסה  על פי דרישה עוזרת באוטומציה של התהליך כולו ומצמצמת אפשרות לטעויות אנוש״.

האדריכל טארק נאסר, סיכם; “המדפסות של Epson, הולכות לאפשר לנו להגדיל את הפרויקט באופן בר-קיימא ולשקף את איכות המוצר של הנשים המעורבות בפרויקט, ובכך לאפשר להן לשקף את הגאווה שלהן במוצר עצמו.

מדובר בתרומה רבת ערך שתאפשר לנו לקחת את הפרויקט לשלב הבא. זהו מודל חדש של חדשנות בת-קיימא“.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל ("כאן נעים") בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 70, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ול-חלי כהן-נעים, סבא מאושר ל-7 נכדים; רפאל, דוד, אוריאן, מילה שרה, אריאל, עלמה ו-אביגיל. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

ברכת ראש הממשלה נתניהו ליום העצמאות ה-75

הדלקת המשואות ופתיחת חגיגות יום העצמאות

דבר ראש הממשלה ביבי נתניהו

דילוג לתוכן