קמפיין: אנשים. לא סמלים

עמותת נגישות ישראל - Access Israel, יוצאת בקמפיין מקורי רחב היקף / ארצי של עמותת נגישות ישראל יחד עם משרד הפרסום ליאו ברנט, למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא. בין לילה, אלפי תמרורי חניות נכים ב-15 ערים, ובעשרות רבות של חניונים ומרכזי קניות בפריסה ארצית, הוחלפו בתמונות של 50 אנשים אמיתיים עם מוגבלות, המספרים את סיפוריהם האישיים.

נאומו של בצלאל סמוטריץ' מכנס התנועה לאיכות השלטון

במשך עשרות שנים המתח הרצוי בין הרשויות השונות לא התקיים. יותר נכון לומר – הוא התקיים אבל בכיוון אחד בלבד. הרשות השופטת איתגרה פעם אחר פעם את שתי חברותיה, ואולם היא עצמה לא אותגרה לרגע. אסור היה לגעת בה.

פורום כאן נעים

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים?

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים? העיתונאי אלי לוי חדשות ערוץ 10 מביא את הסיפור ושיחה עם מנהלת מחלקת ילדים במרכז הרפואי הלל יפה דר' עדי קליין.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – טורפים

טורפים - טורפי העל של ישראל כפי שנלכדו בעדשה של משה אלפרט במשך שלושים שנה: מסעודתו של הנמר האחרון בעין-גדי ועד המרדף אחרי זאבי הגולן. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

סטטיק ובן-אל תבורי עם הלהיט החדש

סטטיק ובן-אל תבורי, הצמד המוזיקלי הישראלי עם הקליפ-להיט הראשון החדש בשפה האנגלית. זו הגרסה האמריקאית ל"סלסולים" שיצאה לעולם 12.12.18.

מפעל הפיס

נגישות השירות למגבלה תקשורתית (גמגום)

אנדריי קגן, אדם מגמגם אשר עובד בעמותת נגישות ישראל, מספר על עצמו ונותן המלצות לאופן בו יש לתקשר עם אדם מגמגם.

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי, שניתן לטבען, רוטב לאורז [ 40 דק' בישול] מתכונים נוספים ניתן למצוא באתר - http://druzecuisine.com/ מרק שעועית מהיר כתוספת לאורז לבן, מתכון דרוזי מסורתי קל להכנה שניתן לטבען, מתוך סודות המטבח הדרוזי.

נעים לעקוב אחרי

בריאות הציבור חדשות בריאות

מדא ציין יום תורם הדם הבינלאומי לעידוד תרומות דם

היום (חמישי, 14.06.2018) מציינים בישראל וברחבי העולם את יום התורם הדם הבינלאומי ◄ על פי נתוני מגן דוד אדום, נתרמו בשנת 2017 כ-257 אלף מנות דם, וכ-80% מהם נתרמו על ידי גברים וכ-20% מנשים ◄ מנכ"ל מדא, מר אלי בין; "תרומת דם הינה זכות וחובה אזרחית המשותפת לכל אזרחי ישראל וכיום הציבור מכלל המגזרים נענה למטרת הצלת החיים החשובה הזו - כולם מבינים היטב את החשיבות שבתרומה. אני רוצה להודות למאות אלפי האנשים שמגיע לתרום דם בהתנדבות לטובת כלל תושבי מדינת ישראל".

'יום תורם הדם הבינלאומי לעידוד המודעות לתרומות הדם' מצוין היום (חמישי, א' תמוז תשע"חבישראל וברחבי העולם. תאריך זה, חל ביום הולדתו של דוקטור קרל לנדשטיינר, רופא וביולוג אוסטרי, שגילה בשנת 1900 את קיום 'סוגי הדם' המאפשרים כיום מתן 'עירויי דם' למטופלים הזקוקים לטיפול זה להצלת חייהם.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו לכאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה בפייסבוק’ או בטוויטר.

מגן דוד אדום בישראל, הינו ארגון ההצלה הלאומי של מדינת ישראל ל'שירותי רפואה דחופה טרום אשפוזית' ול'שירותי הדם' והגוף האחראי בישראל על פי חוק לניהול מאגר הדם הנדרש למערכת הבריאות ולכלל הציבור, לרבות התרמת מנות הדם, בדיקתן, הכנת מרכיבי הדם השונים, אחסנתן ואספקתן.

יום תורם הדם הבינלאומי
יום תורם הדם הבינלאומי

ארגון מגן דוד אדום מתרים מאות אלפי מנות דם מלא ומרכיבי דם בשיטת הפרזיס, מעבד אותן למרכיבים ומבצע את כל הבדיקות הנדרשות במעבדות ייעודיות.

המאגר, משרת את כלל גופי המדינה ומדא, היא זו המספקת את מנות הדם במקרי הצורך לכל בתי חולים בארץ ולצהל, בשגרה ובמצבי חירום.

על פי נתוני מגן דוד אדום (מדא) בישראל, כפי שמסר דובר מדא, מר זכי הלר, מסר לכאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה, כי נתרמו בשנת 2017 כ-257 אלף מנות דם וכ-80% מהם נתרמו על ידי גברים וכ-20% מ-נשים.

עוד עולה מן הנתונים, כי 75% מקרב התורמים בשנה החולפת היו בגילאי 17 עד 40. בנוסף, 74% מהתרומות הגיעו מקרב הציבור הרחב וכ-26% הגיעו מצבא ההגנה לישראל (צהל).

מעבדת שירותי הדם של מדא | צילום דוברות מדא
מעבדת שירותי הדם של מדא

סמנכל שירותי הדם במדא, פרופ' אילת שנער; "ביום הולדתו של דר' קרל לנדשטיינר, אנחנו מודים לכל תורמי ותורמות הדם המתנדבים בארץ, בשם החולים שאת חייהם סייעו לנו להציל.

היעד שלנו, על מנת לשמור על מלאי הדם במדינת ישראל הוא הוא להתרים כ-1000 מנות ביום ובשנת 2017, ראינו מגמה של עלייה במספר התורמים שהגיעו לעמדות ההתרמה של שירותי הדם של מדא ותרמו דם.

משרד הבריאות בקיץ שעבר, שינה את הנהלים ואפשרו לקהילת יוצאי אתיופיה וגברים מהקהילה הגאה לתרום דם, דבר המתבטא במספרים יפים.

יתרה מזאת, שדרוג הבדיקות הנערכות למנות הדם לזיהוי מחלות העלולות לעבור בעירוי, מאפשר לשלב בין שמירה על בטיחותן הגבוהה של מנות ומרכיבי הדם, ובין הרצון לתרום ולסייע בהצלת חיים".

ניידת להתרמת דם | צילום: דוברות מדא
ניידת להתרמת דם

מנכ"ל מדא, מר אלי בין; "תרומת דם הינה זכות וחובה אזרחית המשותפת לכל אזרחי ישראל וכיום הציבור מכלל המגזרים נענה למטרת הצלת החיים החשובה הזו – כולם מבינים היטב את החשיבות שבתרומה.

אני רוצה להודות למאות אלפי האנשים שמגיע לתרום דם בהתנדבות לטובת כלל תושבי מדינת ישראל".

מידע על עמדות התרמות דם ניתן למצוא באתר האינטרנט של מדא בכתובת; http://www.mdais.org/dam ביישומון (אפליקציה) 'מדא שלי' בסמארטפון ובטלפון; 03-5300400 בו ניתן לקבל גם מידע על סוג הדם באמצעות מענה קולי אוטומטי וממוחשב שמזהה ומבין דיבור.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 65, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר לשלוש נכדות אוריאן, מילה שרה ו-אריאל. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שניה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן