ההפתעה המרגשת של סגן י׳ | חיל-האוויר הישראלי

לזה הוא לא ציפה! סגן י׳ חשב שהוא מצטלם לסרטון רגיל לקראת סיום קורס-טיס 179, אבל... לנו היו תכניות אחרות!

למי הצביעה גאולה אבן-סער ב-2006? | גיא זהר

כאן 11 | גאולה אבן-סער טענה שכל חייה הצביעה ליכוד, אבל מאמר מ-2006 טען אחרת. יש פער - וסגרנו אותו | אופירה אסייג, טענה שבסין וביפן אין תאונות דרכים. בדקנו. ועוד פערים קטנים | איך גם נתניהו וגם גדעון סער משתמשים באותו סקר להוכיח את הובלתם?

פורום כאן נעים

“למה אתה גונב?”: מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד”א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

מעצר חוליית גנבי עגלים בנגב

צוותי מג"ב שביצעו אכיפה באזור הדרום, על מנת לסכל גניבות חקלאיות, התחקו אחר חוליה שגנבה עגלים ממושב יכיני. בתום מרדף רגלי ורכוב, בסיוע היחידה האווירית, נעצרו החשודים, והעגלים הושבו לבעל המשק כשהם בריאים ושלמים.

נעים לעקוב אחרי

דת | יהדות חדשות בריאות סוכות | Sucot

מדא, יאבטח רפואית אירוע ברכת הכוהנים המסורתי בכותל המערבי

מנהל מרחב ירושלים במגן דוד אדום, תמג (תת מגן) שלמה פטרובר; "צוותים גדולים של מדא, ערוכים, כבכל שנה, לאבטח רפואית את רבבות המגיעים לברכת הכוהנים בכותל המערבי בירושלים. החובשים והפראמדיקים שלנו נמצאים בהיערכות מיוחדת באזורים נוספים ברחבי העיר ומוכנים לכל מקרה, בו יזדקקו ל'סיוע רפואי. אני קורא לציבור שיגיע לאירוע ברכת הכוהנים להימנע עד כמה שניתן מצפיפות ולהרבות בשתיית מים. בכל צורך רפואי, להזעיק את מדא בטלפון 101 או באמצעות יישומון מדא שלי".
תת מגן שלמה פטרובר מנהל מרחב ירושלים במדא, הכותל המערבי בירושלים | צילום: דוברות מדא | עיבוד ממחושב: שולי סונגו©
שלמה פטרובר

בִּרְכַּת הכֹּהֲנִים המסורתית בכותל המערבי בירושלים, תתקיים מחר (רביעי, י”ז תשרי ב דחוה’מ, ה’תש”פ, חול המועד סוכות) משעות הבוקר המוקדמות, יפרשו כוחות גדולים של מגן דוד אדום, ברחבת הכותל ובעיר העתיקה בירושלים, הכוללים; אמבולנסים, ניידות טיפול נמרץ, אופנועי מדא, טרקטורונים, רכבי בימבולנס, ו’אוהל מרפאה’ עם חובשים ופראמדיקים, כל זאת כדי לאבטח רפואית את רבבות המתפללים המגיעים מכל רחבי הארץ ל’ברכת הכוהנים’ המסורתית.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

במדא, ארגון ההצלה הלאומי של ישראל, קוראים לציבור להצטייד בשתייה, להימנע ככל האפשר מצפיפות ודוחק ולהישמע להנחיות כוחות הביטחון.

בכל צורך רפואי, ניתן לפנות לחובשים והפראמדיקים של מדא בשטח. מומלץ גם להוריד את יישומון “מדא שלי“, באמצעותו ניתן לחייג 101 בלחיצת כפתור, כאשר החובשים והפראמדיקים מקבלים את מיקומו המדויק של הנפגע, ויכולים להגיע אליו במהירות.

מנהל מרחב ירושלים במדא, תמג (תת מגן) שלמה פטרובר; “צוותים גדולים של מגן דוד אדום, ערוכים, כבכל שנה, לאבטח רפואית את רבבות המגיעים לברכת הכוהנים בכותל המערבי בירושלים.

החובשים והפראמדיקים שלנו נמצאים בהיערכות מיוחדת באזורים נוספים ברחבי העיר ומוכנים לכל מקרה, בו יזדקקו ל’סיוע רפואי‘”.

פטרובר, הוסיף, כי; “אני קורא לציבור שיגיע לאירוע ברכת הכוהנים להימנע עד כמה שניתן מצפיפות ולהרבות בשתיית מים. בכל צורך רפואי, יש להזעיק את מדא בטלפון 101 או באמצעות יישומון מד”א שלי“.

בִּרְכַּת הכֹּהֲנִים היא ברכה המופיעה בתורה בספר ‘במדבר‘ במסגרת ציווי על הכהנים לברך את בני ישראל. הברכה, על פי ויקיפדיה, מורכבת משלושה פסוקים. על כן, אף נקראת גם; “ברכה משולשת“.

כיום, במהלך חזרת שליח ציבור (שץ) היא חלק מן התפילה היהודית, בו שליח הציבור חוזר על תפילת העמידה, לאחר שכל יחיד מתפלל בלחש.

דובר מדא, תת-מגן זכי הלר, מסר לאתר כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ כי גם לאחר “ברכת הכוהנים” ולכל אורך וחול המועד סוכות, ימשיכו כוחות מדא לאבטח רפואית את המתפללים בכותל המערבי ויהיו פרושים ברחבה ובשטח העיר העתיקה של ירושלים.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן