מדא גייס את מירי בוהדנה למאמצים של מדא בנושא הקורונה

"מזה כשנתיים מגן דוד אדום הוא משפחה עבורי ומקום שבמסגרתו אני זוכה לתת מעצמי למען אחרים" - סיפרה מירי בוהדנה; "נגיף הקורונה, יצר בהלה רבה בעולם וגם בארץ והרבה דברים בנושא אינם ברורים, מה שיכול להלחיץ עוד יותר. לכן, שמחתי מאוד לשתף פעולה עם מדא, גם בנושא הזה, וליצור סרטון ביחד עם דר' סטרוגו, שמטרתו להעלות מודעות לפעולות שונות שחשוב לעשות, כדי למנוע הדבקה, לתת תשובות ולהרגיע את הציבור" .

אורלי לוי לא ידעה | מהצד השני עם גיא זהר

כאן 11 | אומנם עמיר פרץ הצהיר שוב ושוב שהוא רוצה ממשלה בתמיכת הרשימה המשותפת, אבל אורלי לוי אבקסיס פשוט לא ידעה | להשוות קורונה לשפעת זה אולי מרגיע - אבל לא נכון.

פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

מה לקנות; אבקת חלב רגילה 150 גר'. ביצים; 4. אבקת אפיה; כפית ותקבלו; לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

בריאות הציבור חדשות סילבסטר

מדא בהיערכות מיוחדת לחגיגות ולפתיחת שנת 2019

לקראת הסילבסטר (31.12) ותחילת קיומן חגיגות הסילבסטר, החל מהערב (שבת) ופתיחת השנה החדשה הפעם שנת 2019, צוותי מגן דוד אדום, יהיו פרוסים ברחבי הארץ בהיערכות מיוחדת על מנת להעניק מענה רפואי מהיר ויעיל במידת הצורך. במדא, קוראים לציבור להישמע להנחיות כוחות הביטחון ולגלות ערנות. בכל צורך רפואי, יש להתקשר למדא בקו החירום 101 או דרך אפליקציית 'מד"א שלי' ולהישמע להנחיות החובשים והפאראמדיקים במוקד, עד להגעת כוחות מדא למקום.

כמו בכל שנה לקראת ליל הסילבסטר (31.12) ותחילת קיומן חגיגות הסילבסטר, פתיחת השנה החדשה הפעם שנת 2019, יתוגבר ארגון ההצלה הלאומי של ישראל את תחנות מגן דוד אדום, על ידי חובשים, פאראמדיקים ובכונני מדא הרכובים על אופנועים, בימבולנסים וברכבם הפרטי המצוידים בציוד רפואי.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

צוותי מדא המספקים שירותי עזרה ראשונה, פינוי נפגעים באמצעות אמבולנסים, תודרכו לקראת הימים הקרובים מהערב, (שישי, כ בטבת התשע”ט) עד יום שני, ה-31 בדצמבר 2018 בהנחיות בטיחות מיוחדות בנהיגת חירום

בימבולנס של מדא | צילום: דוברות מדא | עיבוד צילום: שולי סונגו
בימבולנס של מדא

ההוראות לצוותי מדא, כוללות בין השאר, מתן דגש מיוחד על בטיחות הולכי הרגל ורוכבי האופניים שבדרך.

סילבסטר או ליל סילבסטר הוא שם נפוץ ללילה שבו מתחלפת השנה על פי הלוח הגרגוריאני, הלילה שתחילתו ב⁻31 בדצמבר והמשכו ב⁻1 בינואר, נהוגות להתקיים חגיגות במדינות רבות בעולם, ללא קשר לדתם של ההמונים בכלל זה גם במדינות שאינן נוצריות.

צוותי מגן דוד אדום, מוזעקים בליל סילבסטר, לטפל במקרים בהם; צריכת יתר של אלכוהול, תאונות דרכים ופצועים מאלימות ואירועים נוספים.

מנכל מגן דוד אדום, מר אלי בין; “כבכל שנה כוחות מדא, ערוכים מראש בהערכות מיוחדת ובכוחות מתוגברים בליל השנה האזרחית החדשה על מנת לתת מענה רפואי יעיל ומהיר לכל אירוע בכל מקום ברחבי הארץ, השנה, צוותי מדא, ערוכים לקראת האירועים שיחלו בסוף השבוע.

רוכבי יחידת האופנועים מדא
רוכבי יחידת האופנועים מדא

אני קורא לציבור המבלים לנהוג באחריות ולהימנע מצריכה מופרזת של אלכוהול על מנת לשמור על ביטחונם האישי ולהתחיל באופן חיובי את שנת 2019. אנחנו מאחלים לכולם שנה אזרחית טובה ובריאה“.

מגן דוד אדום, מזכיר לקראת האירועים הרבים הצפויים בסילבסטר ברחבי המדינה את דגשי הבטיחות הרלוונטיים, אשר נועדו לשמור על שלומם וביטחונם של החוגגים;

הימנעו מצריכה מופרזת של אלכוהול! צריכת אלכוהול מופרזת, עלולה לגרום ל-הרעלה ואף –מוות במקרים מסוימים.

במדא, מציינים, כי מחקרים מוכיחים, כי ‘אלכוהול’ הנו גורם הנוטה להביא לאדם השותה אותו להפעיל אלימות כלפי סביבתו.

נהיגה, רכיבה על אופניים או על כל כלי ממונע אחר תחת השפעת אלכוהול, הינה אסורה ומסכנת חיים של הנוהג ואנשים סביבתו.

 מדא; סיכונים הפיזיולוגיים, הכרוכים בשתיית אלכוהול

במדא, מזכירים, כי הסיכונים הפיזיולוגיים, הכרוכים בשתיית אלכוהול, כוללים;

 • השתטות,
 • בלבול,
 • אובדן זיכרון,
 • שיקול דעת לקוי, פגיעה חמורה בקואורדינציה,
 • עייפות מוגברת,
 • במקרים חמורים, עלול המשתכר, להיכנס למצב של תרדמת ואף לדום נשימה ומוות.

במצב חירום, יש לפעול על פי ההנחיות הבאות;

יש להרחיק את הנפגע ממקום מסוכן, כגון; כביש, מרפסת, מכונות חשמליות, כלי רכב וכו’.

אם הנפגע מחוסר הכרה ואינו נושם, התחילו מיד בפעולות החייאה והזעיקו את כוחות מדא באמצעות חיוג ל’מוקד החירום 101‘ או באמצעות אפליקציית ‘מדא שלי’ והחובש במוקד, ידע לאתר את מיקום המתקשר.

במידה והנפגע מקיא, הטו אותו על צדו. אין לתת לנפגע לשתות מכיוון שבשל אובדן הרפלקסים, הוא עלול לשאוף כל נוזל אל ריאותיו ולהיחנק.

אופנוע 650 סנטימטר מעוקב של ארגון מגן דוד אדום | צילום: שחר חזקלביץ, תיעוד מבצעי מדא
אופנוע 650 סמק של מדא

 מדא; סיכונים חמורים בעת צריכת אלכוהול ולאחריו

 • אל תשאירו בקבוקי משקה ללא השגחה! להימנע מהשארת כוסות או בקבוקי משקה פתוחים ללא השגחה במסיבות, שמא, יוכנסו בהם חומרים כימיים, דוגמת; סמים מסוגים שונים, כדורי מרץ ועוד.
 • שילוב בין שתיית אלכוהול לנהיגה – אסור ומסוכן בהחלט! רגע לפני היציאה למסיבות הסילבסטר, יש להקפיד למנות אדם שישמש כנהג תורן, כך שמי שיהיה על ההגה, לא ישתה כלל ולא יסכן את חייהם של הנוסעים.
 • במידה ולא נקבע על נהג תורן או שהנהג התורן גם הוא שתה, רצוי למען ביטחון כולם להשאיר הרכב בחניה ולנסוע הביתה בתחבורה ציבורית או במונית.
 • הימנעו מלצרוך סמים על כל סוגם; די בפעם אחת בכדי להיפגע ממנת יתר של סם. ההשפעות שטמונות בצריכת סמים לרוב אינדיבידואליות ומזיקות לכל אחד באופן אחר. חשוב לא לקחת סיכון ולוודא את חזרתכם הביתה בריאים ושלמים.
 • הימנעו מכניסה לאולמות צפופים במיוחד; צעירים המתכננים לבלות במסיבות רבות משתתפים, מתבקשים לבדוק בעת כניסתם לאירוע את התפוסה המרבית שמאפשר האולם ולהימנע מלהידחק למקומות בהם התפוסה עולה על המותר, מחשש לפגיעה כתוצאה מדוחק וצפיפות.
 • הורים לילדים? שימו לב; במדא, מחדדים גם את ההנחיות להורים, ומבקשים מהם לשים לב שילדים מתחת לגיל 18 אינם צורכים אלכוהול בליל הסילבסטר.
 • כדאי להשלים שעות שינה; היום שלאחר חגיגות הסילבסטר המתמשכות אל תוך הלילה הוא בדרך כלל יום עבודה מן המניין וישנו אפקט משמעותי של עייפות כבדה. מחסור בשעות שינה פוגע ברעננות, בתפקוד ובריכוז בנהיגה.

דובר מדא, מר זכי הלר, מסר לכאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה, כי במהלך ליל סילבסטר האחרון, טיפלו  דוד אדום, ב- 51 בני נוער ומבוגרים לאחר שצרכו אלכוהול.

במדא, קוראים לציבור להישמע להנחיות כוחות הביטחון ולגלות ערנות. בכל צורך רפואי, יש להתקשר למדא בקו החירום 101 או דרך אפליקציית ‘מד”א שלי’ ולהישמע להנחיות החובשים והפאראמדיקים במוקד, עד להגעת כוחות מדא למקום.

 
דילוג לתוכן