קמפיין: אנשים. לא סמלים

עמותת נגישות ישראל - Access Israel, יוצאת בקמפיין מקורי רחב היקף / ארצי של עמותת נגישות ישראל יחד עם משרד הפרסום ליאו ברנט, למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא. בין לילה, אלפי תמרורי חניות נכים ב-15 ערים, ובעשרות רבות של חניונים ומרכזי קניות בפריסה ארצית, הוחלפו בתמונות של 50 אנשים אמיתיים עם מוגבלות, המספרים את סיפוריהם האישיים.

נאומו של בצלאל סמוטריץ' מכנס התנועה לאיכות השלטון

במשך עשרות שנים המתח הרצוי בין הרשויות השונות לא התקיים. יותר נכון לומר – הוא התקיים אבל בכיוון אחד בלבד. הרשות השופטת איתגרה פעם אחר פעם את שתי חברותיה, ואולם היא עצמה לא אותגרה לרגע. אסור היה לגעת בה.

פורום כאן נעים

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים?

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים? העיתונאי אלי לוי חדשות ערוץ 10 מביא את הסיפור ושיחה עם מנהלת מחלקת ילדים במרכז הרפואי הלל יפה דר' עדי קליין.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – טורפים

טורפים - טורפי העל של ישראל כפי שנלכדו בעדשה של משה אלפרט במשך שלושים שנה: מסעודתו של הנמר האחרון בעין-גדי ועד המרדף אחרי זאבי הגולן. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

סטטיק ובן-אל תבורי עם הלהיט החדש

סטטיק ובן-אל תבורי, הצמד המוזיקלי הישראלי עם הקליפ-להיט הראשון החדש בשפה האנגלית. זו הגרסה האמריקאית ל"סלסולים" שיצאה לעולם 12.12.18.

מפעל הפיס

נגישות השירות למגבלה תקשורתית (גמגום)

אנדריי קגן, אדם מגמגם אשר עובד בעמותת נגישות ישראל, מספר על עצמו ונותן המלצות לאופן בו יש לתקשר עם אדם מגמגם.

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי, שניתן לטבען, רוטב לאורז [ 40 דק' בישול] מתכונים נוספים ניתן למצוא באתר - http://druzecuisine.com/ מרק שעועית מהיר כתוספת לאורז לבן, מתכון דרוזי מסורתי קל להכנה שניתן לטבען, מתוך סודות המטבח הדרוזי.

נעים לעקוב אחרי

אילת חדשות בריאות

מגן דוד אדום בים ביבשה וכעת גם באוויר בתרגיל מוטס לאילת

כחלק מתרגיל אירוע רב נפגעים באילת, צוותי מדא ממרכז הארץ הוטסו לעיר אילת בתרגיל שהתקיים השבוע תרגלו משטרת ישראל, מכבי האש, מדא וצהל תרחיש של אירוע טרור באילת, בו מוחזקים בני ערובה ◄ מנכ"ל מד"א, אלי בין: "התרגיל שהתקיים השבוע אפשר לתרגל את ההערכות על מנת לתת מענה רפואי מהיר ואיכותי גם באזורים מרוחקים גאוגרפית".
תרגיל מוטס של מגן דוד אדום | צילום: שחר חזקלביץ | תיעוד מבצעי מדא | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
תרגיל מוטס של מגן דוד אדום | צילום: שחר חזקלביץ | תיעוד מבצעי מדא | עיבוד צילום: שולי סונגו ©

תרגיל ב'גזרת אילת' במסגרתו תורגלו כלל כוחות החירום בישראל ב'תרחיש של אירוע טרור' בעיר. נערך השבוע (שני, 30.10) התקיים בתרגיל המשותף, שהובל על ידי משטרת ישראל ובהשתתפות צהל, כוחות הכיבוי ו'מגן דוד אדום' תרגלו כלל המשתתפים העברה מוטסת של כוחות סיוע ממרכז הארץ לאילת המרוחקת, בעת אירוע רב נפגעים.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

במסגרת התרגיל המשותף תרגלו כלל המשתתפים תרחיש של אירוע טרור המתרחש בעיר אילת, במהלכו מחזיקים מחבלים ב-בני ערובה. אל זירת האירוע הגיעו כוחות החירום בעיר ובהם כוחות משטרת ישראל, כיבוי אש ומגן דוד אדום, שהזדקקו לסיוע נוסף, שהגיע ממרכז הארץ באמצעות מסוקי חיל האוויר.

דובר מדא, מר זכי הלר, מסר לכאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה, כי; כחלק מן הסיוע המוטס, חובשים ופראמדיקים של מדא, הוטסו ממרכז הארץ בעודם מצוידים במנות דם ו'ציוד רפואי מתקדם' במטרה לתגבר את כוחות מדא בעיר אילת.

זאת לצד צוותי כיבוי אש ושוטרי משטרת ישראל, שהוטסו אף הם על מנת לתגבר את הכוחות בעיר הדרומית ביותר בארץ.

במהלך התרגיל המתמשך תורגל חילוץ פצועים, ואילו מגן דוד אדום, תרגל מתן סיוע רפואי לכ-40 פצועים מדומים שנמצאו במקום, תחילה באמצעות כוח רפואי ראשוני שנמצא בעיר אילת ובהמשך באמצעות 'הכוח המוטס' שהגיע אל העיר הדרומית ביותר במדינת ישראל, ממרכז הארץ. כמו כן, תרגלו הכוחות פינוי פצועים אל בית חולים מדומה שנבנה במקום וכן פינוי אל בתי החולים השונים ברחבי הארץ.

 "המשתתפים אשר פעלו ללא רבב ואנו מגדירים את התרגיל כמוצלח…"

סגן הפאראמדיק הראשי בארגון מדא מר שמעון אלקובי, אשר פיקד על הכוח הרפואי בתרגיל, סיפר; "התרגיל שקיימנו השבוע הוא חלק משגרת התרגילים שאנו מבצעים במדא על מנת לשמור על רמת כשירות ומוכנות גבוהה שתאפשר לנו להתמודד עם כל תרחיש אפשרי, בדגש על 'אירוע רב נפגעים' שמטבעו מצריך כוח סיוע גדול.

מגן דוד אדום בים ביבשה וכעת גם באוויר בתרגיל מוטס לאילת | צילום: שחר חזקלביץ | תיעוד מבצעי מדא | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
מגן דוד אדום בים ביבשה וכעת גם באוויר בתרגיל מוטס לאילת | צילום: שחר חזקלביץ | תיעוד מבצעי מדא | עיבוד צילום: שולי סונגו ©

החשיבות הרבה של התרגול נגזרת מהמרחק הגאוגרפי של אילת ביחס למרכז הארץ והצורך להתגבר על מכשול זה ולתת מענה רפואי מהיר ואיכותי, דבר שמתאפשר הודות לשיתוף פעולה בין 'צוותי מדא' השונים ברחבי הארץ.

למרות שהצוותים שתורגלו לא עובדים יחד בימי שגרה, הם שתפו פעולה בצורה מקצועית ויוצאת מן הכלל, הודות להסמכה המקצועית שעברו והפרוטוקולים של מדא לתפעול אירועים מסוג זה. המשתתפים אשר פעלו ללא רבב ואנו מגדירים את התרגיל כמוצלח".

מנכל מגן דוד אדום, מר אלי בין, אמר, כי; "מדינת ישראל אמנם קטנה בשטחה אך באירוע חירום אנו נדרשים לתת את המענה המהיר והמדויק ביותר, דבר שיכול להיות מאתגר באזורים מרוחקים, כמו אילת. התרגיל שהתקיים השבוע, אפשר לתרגל את ההערכות על מנת לתת מענה רפואי מהיר ואיכותי גם באזורים מרוחקים גאוגרפית.

כדי לבחון את כוחותינו בצורה היעילה ביותר ציידנו להם את הכלים הטובים ביותר העומדים לרשותנו ואין ספק שכלים אלו תורמים למהירות ואיכות התגובה שאנו מספקים לאזרחים במצבי חירום".
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן