אברהם בן עזרא אורח נעים חדשות כל הכותבים

מגילת העצמאות והתוקף המשפטי שלה – עו”ד בומבך, לא צריך להתנצל

עורך הדין אילן בומבך, טען אמת עובדתית; אין בכך להפחית ממעמדה וחשיבותה של מגילת העצמאות - סדרה ארוכה של מסמכים חשובים ואפילו מקודשים הם אחד אחד חסרי תוקף משפטי, ואף אחד לא צריך ליפול מכיסאו עקב כך... גם התנ"ך והתלמוד על שפע חוקיהם המקודשים על חלק חשוב בעם ישראל, הם חסרי תוקף משפטי ו-אינם חלק ממערכת החוקים והתקנות של מדינת ישראל.
0
0
עורך הדין אילן בומבך, ברקע: מגילת העצמאות | צילום: מגילה הכנסת | עיבוד: Photolab | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
עורך הדין בומבך

אתחיל מן הסוף – עורך הדין אילן בומבך, צדק כ-שאמר בבית המשפט העליון בשבתו כ-בג”ץ, כי מגילת העצמאות של מדינת ישראל, הינה מסמך שהוא חסר תוקף משפטי. כך הדבר, בין אם 37 החותמים עליה, עשו זאת מתוך שיקול דעת או בחיפזון, וזה לא גורע ממנה מאום מבחינת מעמדה ההיסטורי וחשיבותה בעיצוב החברה במדינת ישראל.

רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל-כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה בפייסבוק או בטוויטר.

יתירה מכך, כפרקליט המייצג את ממשלת ישראל, לאחר שהיועצת המשפטית של הממשלה לא יכלה לעשות זאת למרות שמשכורתה משולמת כסדרה, היה עליו להבהיר נקודה זו, למקרה שצוות 15 השופטים או חלק מהם שכח/התעלם מעובדה זו.

אין בכך להפחית ממעמדה וחשיבותה של מגילת העצמאות – סדרה ארוכה של מסמכים חשובים ואפילו מקודשים הם אחד אחד חסרי תוקף משפטי, ואף אחד לא צריך ליפול מכיסאו עקב כך.

שירי כלת פרס ישראל לזמר עברי המשוררת, מוזיקאית ופזמונאית ישראלית נעמי שמר לרבות השיר “ירושלים של זהב“; הוראות משחק הדמקה, שיש אגב לגביהן גרסאות שונות וסותרות; חוקי תורת ההסתברות; חוקי האבולוציה של דרווין;

להמשיך?!

כן, גם התנ”ך והתלמוד על שפע חוקיהם המקודשים על חלק חשוב בעם ישראל, הם חסרי תוקף משפטי ו-אינם חלק ממערכת החוקים והתקנות של מדינת ישראל.

אזכור עובדה זו, לא גורע מאום מהחשיבות האלמותית של התנ”ך, המכונה ספר הספרים, שהוא גם רב מכר לכל הזמנים ומרוחק בפסגה מכל ספר אחר.

עורך הדין אילן בומבך, טען אמת עובדתית והוא אינו צריך להתנצל.

■ דברי עורך הדין אילן בומבך, שייצג את הממשלה אתמול (יום רביעי, כ”ח באלול התשפ”ג | 13.9.23) בדיון מרתק בפני הרכב מלא של 15 שופטי בית המשפט העליון בעניין ‘עילת הסבירות‘.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל ("כאן נעים") בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 70, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ול-חלי כהן-נעים, סבא מאושר ל-7 נכדים; רפאל, דוד, אוריאן, מילה שרה, אריאל, עלמה ו-אביגיל. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

ברכת ראש הממשלה נתניהו ליום העצמאות ה-75

הדלקת המשואות ופתיחת חגיגות יום העצמאות

דבר ראש הממשלה ביבי נתניהו

דילוג לתוכן