"עושים כאן משהו חד פעמי"

"עושים כאן משהו חד פעמי": הפקת הענק שמשחזרת את מלחמת יום הכיפורים | כתבתה של שני נחשוני, מתוך חדשות 07.10.19.

האם יש ערך בבקשת סליחה? | גיא זהר

לכבוד יום כיפור, בדק כאן 11, מה מעמדה של סליחה בפוליטיקה הישראלית? האם פוליטיקאים מתנצלים - והאם יש מי שימחל להם?
מהצד השני עם: גיא זהר - 07.10.2019.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד"א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

חקלאות ישראל מועצות אזוריות מחוז הצפון מושבים קיבוץ

מגדלי הפירות: תוכלו לדמיין שצבא טורקיה ישתמש בעגבניות מישראל

מנכל ארגון מגדלי הפירות בישראל, ירון בלחסן: "לא נשלים עם מציאות בה ממשלת ישראל תתמוך בחקלאים בטורקיה, באירופה או בעזה - על חשבון החקלאים בישראל, המכשירה את הפגיעה במפעל החקלאות הציוני ◄ בעוד באירופה ובארה"ב רואים חקלאות כערך, בישראל אנו עדים לאובדן דרך. שם גילו, את מה שאנחנו הספקנו לשכוח- היעדר תמיכה בחקלאות מייצרת אי-שוויון שפוגע לא רק בחקלאים, אלא גם בשאר אזרחי ישראל, בכלכלת המדינה ובביטחונה".
ירון בלחסן מנכל ארגון מגדלי הפירות בישראל, ברקע צבא טורקיה | עיבוד ממחושב: שולי סונגו©
ירון בלחסן | רקע; צבא טורקיה

"אנו עדים בעת הזו למגמה מדאיגה – בעוד חקלאי ישראל מתעוררים מוקדם בבוקר למציאות בה הם מעבדים את שדותיהם בזיעת אפם, רועה מדינת ישראל בשדות זרים ומקדמת ייבוא תוצרת חקלאית מחוץ לארץ. בתקופה האחרונה, הנושא עלה שוב לכותרות בעקבות ייבוא העגבניות מטורקיה של מנהיגה ארדואן, למטבחי צהל – כך אמר היום (חמישי, ) מר ירון בלחסן, מנכל ארגון מגדלי הפירות בישראל.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה' ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

בלחסן, נשא היום דברים, בפאנל שהתקיים במסגרת תערוכת החקלאות 'אגרו ישראל' של "יבול שיא" בקיבוץ מעין חרוד, בו השתתפו גם שמעון אנטמן – משה'מ, דר' ענת זיסוביץ משה'מ, ספי בן דור מנכל משתלת בן דור במושבה והמועצה המקומית יְסוּד הַמַּעֲלָה.

בתערוכה, הציגו חברות חקלאיות והתקיימו הרצאות ופאנלים בתחום החקלאות.

עוד השתתפו בתערוכה; יושב ראש קקל, מר דניאל עטר, חבר כנסת אלון שוסטר, חבר כנסת רם ברק, חבר כנסת אופיר סופר, מזכל תנועת המושבים מר מאיר צור, יושב ראש המועצות האזוריות מר שי חג'ג, מזכל התאחדות חקלאי ישראל מר אבשלום אבו וילן, ראשי רשויות, בעלי חברות, מומחים וחקלאים.

בין הדברים הנוספים שאמר מר בלחסן בתערוכה; "אנו עדים בעת הזו למגמה מדאיגה כאשר בעוד חקלאי ישראל, מתעוררים מוקדם בבוקר למציאות בה הם מעבדים את שדותיהם בזיעת אפם, רועה מדינת ישראל ב"שדות זרים" ומקדמת ייבוא תוצרת חקלאית מחוץ לארץ.

בתקופה האחרונה, הנושא עלה שוב לכותרות בעקבות ייבוא עגבניות מטורקיה של ארדואן, אל מטבחי צהל.

ירון בלחסן; "במדינות המתחרות בנו בייצוא תוצרת חקלאית, התמיכה רחבת היקף…"

האם תוכלו לדמיין שצבא טורקיה הזרוע היבשתית של הכוחות המזוינים של טורקיה, ישתמש בעגבניות ישראליות? אין זו הפעם הראשונה בה אנו נאלצים להשמיע קולנו.

לא נשלים עם מציאות בה ממשלת ישראל, תתמוך בחקלאי טורקיה, באירופה או בעזה – על חשבון החקלאים בישראל, המכשירה את הפגיעה במפעל החקלאות הציוני.

מנכל ארגון מגדלי הפירות, מר בלחסן, הוסיף ותקף; התקציבים המועברים לפיתוח ענף החקלאות נמוכים משמעותית מאשר מדינות אירופה או ארצות הברית.

בעוד אצלנו, המדינה, מעניקה סבסוד לקצבת מים בלבד, במדינות המתחרות בנו בייצוא תוצרת חקלאית, התמיכה רחבת היקף ונוגעת לכל תהליך הכשרת הקרקע, כוח האדם והיבול החקלאי.

אין מדובר במחווה של רצון טוב, בעולם המערבי, הבינו כי תפקידה של החקלאות הוא ייצור מזון עצמי עבור אזרחי המדינה, שמירה על קרקעות הלאום, התיישבות בשולי המדינה על הגבולות ועוד.

בעוד באירופה ובארצות הברית, רואים חקלאות כערך, בישראל אנו עדים לאובדן דרך. שם גילו, את מה שאנחנו הספקנו לשכוח – היעדר תמיכה בחקלאות מייצרת אי-שוויון שפוגע לא רק בחקלאים, אלא גם בשאר אזרחי ישראל, בכלכלת המדינה ובביטחונה". סיכם מנכל ארגון מגדלי הפירות בישראל, ירון בלחסן.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן