ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

לגלריית כאן נעים

פורום כאן נעים

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

חקלאות ישראל מועצות אזוריות מחוז הצפון מושבים קיבוץ

מגדלי הפירות: תוכלו לדמיין שצבא טורקיה ישתמש בעגבניות מישראל

מנכל ארגון מגדלי הפירות בישראל, ירון בלחסן: "לא נשלים עם מציאות בה ממשלת ישראל תתמוך בחקלאים בטורקיה, באירופה או בעזה - על חשבון החקלאים בישראל, המכשירה את הפגיעה במפעל החקלאות הציוני ◄ בעוד באירופה ובארה"ב רואים חקלאות כערך, בישראל אנו עדים לאובדן דרך. שם גילו, את מה שאנחנו הספקנו לשכוח- היעדר תמיכה בחקלאות מייצרת אי-שוויון שפוגע לא רק בחקלאים, אלא גם בשאר אזרחי ישראל, בכלכלת המדינה ובביטחונה".
0
0
ירון בלחסן מנכל ארגון מגדלי הפירות בישראל, ברקע צבא טורקיה | עיבוד ממחושב: שולי סונגו©
ירון בלחסן | רקע; צבא טורקיה

“אנו עדים בעת הזו למגמה מדאיגה – בעוד חקלאי ישראל מתעוררים מוקדם בבוקר למציאות בה הם מעבדים את שדותיהם בזיעת אפם, רועה מדינת ישראל בשדות זרים ומקדמת ייבוא תוצרת חקלאית מחוץ לארץ. בתקופה האחרונה, הנושא עלה שוב לכותרות בעקבות ייבוא העגבניות מטורקיה של מנהיגה ארדואן, למטבחי צהל – כך אמר היום (חמישי, ) מר ירון בלחסן, מנכל ארגון מגדלי הפירות בישראל.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

בלחסן, נשא היום דברים, בפאנל שהתקיים במסגרת תערוכת החקלאות ‘אגרו ישראל‘ של “יבול שיא” בקיבוץ מעין חרוד, בו השתתפו גם שמעון אנטמן – משה’מ, דר’ ענת זיסוביץ משה’מ, ספי בן דור מנכל משתלת בן דור במושבה והמועצה המקומית יְסוּד הַמַּעֲלָה.

בתערוכה, הציגו חברות חקלאיות והתקיימו הרצאות ופאנלים בתחום החקלאות.

עוד השתתפו בתערוכה; יושב ראש קקל, מר דניאל עטר, חבר כנסת אלון שוסטר, חבר כנסת רם ברק, חבר כנסת אופיר סופר, מזכל תנועת המושבים מר מאיר צור, יושב ראש המועצות האזוריות מר שי חג’ג, מזכל התאחדות חקלאי ישראל מר אבשלום אבו וילן, ראשי רשויות, בעלי חברות, מומחים וחקלאים.

בין הדברים הנוספים שאמר מר בלחסן בתערוכה; “אנו עדים בעת הזו למגמה מדאיגה כאשר בעוד חקלאי ישראל, מתעוררים מוקדם בבוקר למציאות בה הם מעבדים את שדותיהם בזיעת אפם, רועה מדינת ישראל ב”שדות זרים” ומקדמת ייבוא תוצרת חקלאית מחוץ לארץ.

בתקופה האחרונה, הנושא עלה שוב לכותרות בעקבות ייבוא עגבניות מטורקיה של ארדואן, אל מטבחי צהל.

ירון בלחסן; “במדינות המתחרות בנו בייצוא תוצרת חקלאית, התמיכה רחבת היקף…”

האם תוכלו לדמיין שצבא טורקיה הזרוע היבשתית של הכוחות המזוינים של טורקיה, ישתמש בעגבניות ישראליות? אין זו הפעם הראשונה בה אנו נאלצים להשמיע קולנו.

לא נשלים עם מציאות בה ממשלת ישראל, תתמוך בחקלאי טורקיה, באירופה או בעזה – על חשבון החקלאים בישראל, המכשירה את הפגיעה במפעל החקלאות הציוני.

מנכל ארגון מגדלי הפירות, מר בלחסן, הוסיף ותקף; התקציבים המועברים לפיתוח ענף החקלאות נמוכים משמעותית מאשר מדינות אירופה או ארצות הברית.

בעוד אצלנו, המדינה, מעניקה סבסוד לקצבת מים בלבד, במדינות המתחרות בנו בייצוא תוצרת חקלאית, התמיכה רחבת היקף ונוגעת לכל תהליך הכשרת הקרקע, כוח האדם והיבול החקלאי.

אין מדובר במחווה של רצון טוב, בעולם המערבי, הבינו כי תפקידה של החקלאות הוא ייצור מזון עצמי עבור אזרחי המדינה, שמירה על קרקעות הלאום, התיישבות בשולי המדינה על הגבולות ועוד.

בעוד באירופה ובארצות הברית, רואים חקלאות כערך, בישראל אנו עדים לאובדן דרך. שם גילו, את מה שאנחנו הספקנו לשכוח – היעדר תמיכה בחקלאות מייצרת אי-שוויון שפוגע לא רק בחקלאים, אלא גם בשאר אזרחי ישראל, בכלכלת המדינה ובביטחונה“. סיכם מנכל ארגון מגדלי הפירות בישראל, ירון בלחסן.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 67, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן