חג סוכות שמח

101 הזעקת עזרה מדא

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

טקס חילופי שרים

הטקס בהשתתפות השר הנכנס ח"כ עודד פורר, השר היוצא ח"כ אלון שוסטר, שר האוצר ח"כ אביגדור ליברמן ומנכ"ל המשרד ד"ר נחום איצקוביץ'.

פורום כאן נעים

המדריך לבחירת המלון המושלם

הקיץ כבר כאן, ואיתו גם כל הפירות המתוקים! אז כיצד נבחר את המלון המדוגם ביותר? מדריך שירות ההדרכה והמקצוע, נביל עומרי, עונה על כל השאלות!

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

טיפים לאחסון פירות וירקות

כמה פעמים כבר עשינו את אותה הטעות וקנינו ירקות ופירות בכמויות שיכולות להספיק גם לעוד שנה, אבל אז - באסה! נאלצנו לזרוק אותם. *לא עוד* משרד החקלאות פה כדי לעזור ולהאריך עוד יותר את חיי המדף שלהם! צפו בסדרה הקטעים וכנסו עכשיו:

101 הזעקת עזרה מדא

חקלאות ישראל צרכנות

מגדלי הפירות: פתיחת יבוא ללא מכס לתוצרת חקלאית טרייה – חורבן

ירון בלחסן, מנכל ארגון מגדלי הפירות בישראל, וחקלאי רָמוֹת נַפְתָּלִי; "אנו החקלאים, מגדלי הפירות, הממוקמים בגבולות המדינה, קוראים לכבוד שרי האוצר והחקלאות, לא להיות אלו החתוּמים על גזר דין מוות למפעל הציוני החקלאי, המהווה את שכבת המגן הראשונה לביטחון התזונתי של תושבי המדינה ושמירה על גבולותיה בעיבוד השטחים החקלאיים מצפון הארץ ועד דרום הארץ.
0
0

“תכנית משרד האוצר לרפורמה בחקלאות שהוצגה היום (יום רביעי, י”ב באב התשפ”א, 21.7.21), עתידה להמית חורבן על החקלאות בישראל, אשר תיכחד לחלוטין באם רפורמה זו תאושר” – כך מאשים ומזהיר מר ירון בלחסן, מנכל ארגון מגדלי הפירות בישראל, וחקלאי מרמות נפתלי בגבול הצפון.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה בפייסבוק או בטוויטר.

הדברים החמורים באו בתגובה להחלטת משרדי האוצר והחקלאות להביא ל‘פתיחת יבוא ללא מכס לתוצרת חקלאית טרייה’. מנכל ארגון מגדלי הפירות בישראל מר בלחסן; “הרי כבר הוכח, כי הורדת מכסים על ייבוּא תוצרת חקלאית, למעשה כל אינה מוזילה את המחיר הסופי לצרכן, אך תמשיך למלא את כיסיהם של אילי ההון (“טייקונים“) בעלי רשתות השיווק והיבואנים.

ירון בלחסן מנכל ארגון מגדלי הפירות בישראל לשרי האוצר והחקלאות ברקע: נוסע על טרקטור במטע ברָמוֹת נַפְתָּלִי | צילום: ארגון מגדלי הפירות  | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
ירון בלחסן

מטעם ‘משרד ת ק ש ו ר ו ת – יעל שביט’ ייעוץ תקשורתי, תדמיתי ואסטרטגי, דוברות ויחסי ציבור, נמסר על ידי הגב’ נטע שושן לפורטל כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ כי מר בלחסן, ממשיך ומזהיר את שרי משרדי האוצר והחקלאות, כי תכניתם לרפורמה בחקלאות, עתידה להמית חורבן על ענף החקלאות בישראל, שתיכחד לחלוטין באם רפורמה זו, תאוּשר…

“אנו החקלאים, מגדלי הפירות, הממוקמים בגבולות המדינה, קוראים לכבוד שרי האוצר והחקלאות, לא להיות אלו החתוּמים על גזר דין מוות למפעל הציוני החקלאי, המהווה את שכבת המגן הראשונה לביטחון התזונתי של תושבי המדינה ושמירה על גבולותיה בעיבוד השטחים החקלאיים מצפון הארץ ועד דרום הארץ,

חובת המדינה לעודד את חקלאיה במדינת ישראל ולא את חקלאי טורקיה, או חקלאי פולין. ה’מתנה‘ כביכול, שמציע משרד האוצר בתכנית בדמות ‘תמיכה תקציבית ישירה‘ הינה לעג לרש.

אין אנו רוצים בהבטחות ומתנות, אלא רק לעבד את האדמות החקלאיות ולספק לתושבי המדינה תוצרת חקלאית בריאה“. סיכם מר ירון בלחסן, מנכל ארגון מגדלי הפירות בישראל, וחקלאי רָמוֹת נַפְתָּלִי, מושב באזור הצפון ליד הגבול בין ישראל ללבנון והשייך למועצה אזורית מבואות החרמון.

 

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 67, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן