ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

לגלריית כאן נעים

פורום כאן נעים

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

צבא | משטרה | ביטחון

מגב קיים טקס התייחדות לזכר 500 חללי משמר הגבול של משטרה

בטרם החל הטקס, התקיים אירוע הנחת אבן פינה להקמתו של 'היכל ההנצחה והמורשת החדש של משמר הגבול' ב'מתחם מוזיאון משמר הגבול' במעמד של השר לביטחון פנים, ממלא מקום מפכל ומפקד משמר הגבול. מפקד מגב, ניצב יעקב (קובי) שבתאי, התייחס לחידושים שעובר מתחם המורשת של משמר הגבול; "כפי שהנכם רואים בית המורשת, משנה בימים אלו, פניו. על בסיס יסודות שהניחו מפקדי החיל בעבר ולאחר שהובלנו להבשלת התהליך, בשעה טובה עתיד להיבנות כאן היכל זיכרון והנצחה חדש שיתנוסס לגובה של 16 מטרים ויכיל את שמות כל חללינו במשכן של כבוד".
0
0

ב’אנדרטה לחללי משמר הגבול’ (אנדרטה ואתר הנצחה לחללי משמר הגבול) הניצבת על גבעה מעל מחלף עירון על כביש 65, מול קיבוץ ברקאי, בשטח המועצה אזורית מנשה, התקיים אמש (חמישי, ה’ בתשרי התש”פ, ה-03.10.19) טקס התייחדות לזכרם של 500 לוחמים ולוחמות, שחירפו את נפשם למען שמירה על ביטחון המדינה מאז הקמתו של החיל בשנת 1951(כחיל הספר).

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

מפקד משמר הגבול ניצב יעקב (קובי) שבתאי עם השר לביטחון פנים גלעד ארדן, ממלא מקום מפכל המשטרה, ניצב מוטי כהן, בטקס הנחת אבן פינה להיכל ההנצחה והמורשת החדש של משמר הגבול | עיבוד צילום ממחושב: שולי סונגו©
שבתאי, ארדן, כהן

הטקס השנה, עמד בסימן; ‘רעות ואחוות לוחמים’ אשר מקבלים משמעות נעלה בעת שירות קרבי ב-משמר הגבול.”רעות ואחוות לוחמים” הינם ערכים שמלווים את לוחמי מגב, לא רק בפעילות המבצעית אלה גם בשגרה ולבסוף בתום השירות להמשך החיים.

הטקס התקיים במעמד השר לביטחון הפנים חבר כנסת גלעד ארדן, ממלא מקום מפכל המשטרה, ניצב מוטי כהן ומפקד משמר הגבול, ניצב יעקב שבתאי.

בין המשתתפים היו גם מפקדי מגב לדורותיהם, משפחות שכולות, פצועי החיל, ספ”כ מ”י, ספ”כ מג”ב, גמלאי החיל, לוחמים ומתנדבים, ראשי רשויות ומנהיגי עדות ודתות, אשר התייחדו עם זיכרם של הנופלים.

האירוע נפתח בדברי פתיחה של בנו של דב שפיגלר, ה‘מועטר הראשון של משמר הגבול’ אשר קיבל את ‘עיטור המופת משטרת ישראל‘ על פעולה שביצע בשנת 1957 ב-גבול סוריה, כאשר תחת חילופי אש כבדים, טיפל ופינה פצועים בחירוף נפש ופעילות למופת.

ממלא מקום מפכל המשטרה, ניצב מוטי כהן, אמר בטקס; “לוחמי משמר הגבול, פועלים בחזית העשייה המשטרתית, בשמירת הסדר הציבורי, בלוחמה בפשיעה ובמאבק בטרור ומוכיחים פעם אחר פעם את חשיבות החיל לשמירה על ביטחון ישראל.

בכל מקום ובכל משימה, אנו רואים את המוטיבציה, המקצועיות, הנחישות ואוֹמץ הלב של הלוחמים אשר לזכותם הישגים רבים.

מפקד מגב, ניצב יעקב (קובי) שבתאי; “עתיד להיבנות כאן היכל זיכרון והנצחה חדש שיתנוסס לגובה של 16 מטרים ויכיל את שמות כל חללינו במשכן של כבוד”.

חללי משטרת ישראל, חרפו נפשם למען ביטחונה של החברה הישראלית. חללים, אשר נפלו עבור ערכים שיש להם משמעות נצחית.

צוואת הנופלים תמשיך להיות אות ומופת לכוחה ולערכיה של משטרת ישראל אשר היא ערובה לחברה חזקה.

נצדיע לזכרם של חברים שאינם עוד עמנו, נחבק בחום את המשפחות השכולות ונישא יחד, תפילה, כי; שורת הנופלים לא תארך עוד“. סיכם ממלא מקום מפכל המשטרה, ניצב כהן.

 

מפקד משמר הגבול ניצב יעקב (קובי) שבתאי מניח זר בטקס התייחדות לזכר 500 חללי משמר הגבול של משטרה | עיבוד צילום ממחושב: שולי סונגו©
מפקד מגב ניצב יעקב (קובי) שבתאי

מפקד משמר הגבול, ניצב יעקב (קובי) שבתאי; “כמי שצמח משורות החיל, אני אומר שצוותי הלוחמים שלנו, היו מאז ומעולם המראה של עם ישראל ושיקפו את כל גווני הקשת בחברה;

אזולאי לצד אבו מנסור, אולמן לצד קוממי וקוצגה לצד חלבי, בני העיר לצד בני הכפר, לוחמים לצד לוחמות שירתו כרקמה אחת ונלחמו יחד שכם אל שכם בשם אהבת הארץ, בשם הרעוּת ובמסירות נפש.

הם לא בחרו את המקום או את השעה ללכת – אך וודאי בחרו את השליחות שנטלו על עצמם.על כן, ראויים הם שנישא שבועת אמונים לזכור אותם – ההולכים, להוקיר לעד את מעלת קורבנם למעננו, לחנך לאור דרכם ופועלם, לאמץ ולחזק את המשפחות באהבה רבה ובאחווה מתוך שותפות גורל ומתוך צער עמוק על אלו שאינם עוד. משפחות החיל, לבנו אתכם”.

דוברות המשטרה (מגב) מסרה, לאתר כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ כי בטרם החל הטקס, התקיים אירוע הנחת אבן פינה להקמתו של ‘היכל ההנצחה והמורשת החדש של משמר הגבול‘ ב’מתחם מוזיאון משמר הגבול’ במעמד של השר לביטחון פנים, ממלא מקום מפכל ומפקד משמר הגבול.

מפקד מגב, ניצב יעקב (קובי) שבתאי, התייחס לחידושים שעובר מתחם המורשת של משמר הגבול ואמר; “כפי שהנכם רואים בית המורשת, משנה בימים אלו, פניו.

על בסיס יסודות שהניחו מפקדי החיל בעבר ולאחר שהובלנו להבשלת התהליך, בשעה טובה עתיד להיבנות כאן היכל זיכרון והנצחה חדש שיתנוסס לגובה של 16 מטרים ויכיל את שמות כל חללינו במשכן של כבוד“.

עוד רגע מרגש נרשם לקראת סיומו של האירוע, כשאל השמיים, הופרחו 500 בלונים כמניין החללים, כאשר על כל בלון, נכתבה הקדשה של משפחה שכולה.

 

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 67, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן