"עושים כאן משהו חד פעמי"

"עושים כאן משהו חד פעמי": הפקת הענק שמשחזרת את מלחמת יום הכיפורים | כתבתה של שני נחשוני, מתוך חדשות 07.10.19.

האם יש ערך בבקשת סליחה? | גיא זהר

לכבוד יום כיפור, בדק כאן 11, מה מעמדה של סליחה בפוליטיקה הישראלית? האם פוליטיקאים מתנצלים - והאם יש מי שימחל להם?
מהצד השני עם: גיא זהר - 07.10.2019.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד"א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

צבא | משטרה | ביטחון

מגב: סוכלה הברחת חשיש בכפר ע'ג'ר מעשני חשיש, צפוּ למחסור

בחיפוש אצל החשוד, נמצא במהלכו שק ובתוכו 9 חבילות של חומר החשוּד כסם מסוג חשיש במשקל כ-11 קילוגרמים ◄הכפר ע'ג'ר, הוא כפר עלווי, השוכן על הגבול שבין לבנון לבין ישראל ◄דוברות המשטרה ('מגב, צפון') מסרה; משטרת ישראל, תמשיך לפעול למיגור נגע הסמים תוך מאמץ מודיעיני, מבצעי וחקירתי לסיכול הברחות אל שטח ישראל.
איש משמר הגבול, צופה על כפר ע'ג'ר בגבול שבין לבנון לבין ישראל, הדמייה | צילום: דוברות המשטרה | עיבוד ממחושב: שולי סונגו©
איש מגב בכפר ע'ג'ר

הברחת סמים (מסוג חשיש) במעבר הבידוק הצפוני ביותר בישראל, סוכלה אמש (א') לאחר ש'שוטרי משמר הגבול' של משטרת ישראל, הפועלים ב-מעבר ע'ג'ר (غجر) תפסו על פי החשד, סמים מסוג חשיש שהוברחו מלבנון. בפעילות נעצר חשוד תושב הכפר.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה' ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

בפעילות לוחמי מגב, נעצר חשוד תושב הכפר ע'ג'ר, בשנות ה-20 לחייו, יחד עם הממצאים, שהועברו לחקירה במשטרת ישראל. כן, רכבו של החשוד הוחרם.

ראשית הסיכול, החל אמש במידע שהתקבל ב'מחוז צפון של משטרת ישראל' בדבר רכב אשר עשה את דרכו למעבר ע'ג'ר שהוברחו מלבנון ובתוכו סמים מסוג חשיש, הביא להיערכות שוטרי מגב, המוצבים דרך קבע באזור.

לוחמי מגב, אשר נערכו ב מעבר ע'ג'ר לצורך מעצר הרכב, הבחינו בו מגיע מכיוון הכפר ע'ג'ר.

לאחר שנעצר, ביצעו בו השוטרים, חיפוש במהלכו נמצא שק ובתוכו 9 חבילות של חומר החשוּד כסם מסוג חשיש.

משקל החומר החשוד כחשיש שנתפס, הינו כ-11 קילוגרמים, כמו כן, על פי החשד הסם הוברח מלבנון לישראל ועשה את דרכו למכירה בצפון הארץ.

השלל של סם החשיש שנתפסו בכפר ע'ג'ר בצפון | עיבוד ממחושב: שולי סונגו©
סם החשיש שנתפס

מטעם דוברות המשטרה ('מגב, צפון') נמסר לאתר כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה' כי; משטרת ישראל, תמשיך לפעול למיגור נגע הסמים תוך מאמץ מודיעיני, מבצעי וחקירתי לסיכול הברחות אל שטח ישראל.

כיום, הכניסה אל הכפר ע'ג'ר, מוגבלת אך ורק לתושבי היישוב וכן לחיילי צהל.

הכפר ע'ג'ר, הוא כפר עלווי, השוכן על הגבול שבין לבנון לבין ישראל. החלק הישראלי של הכפר מוגדר כמועצה מקומית והוא היישוב היחיד בישראל, אשר רוב תושביו עלווים | עלאווים" (علويون).

נכון לינואר 2015, צפון ע'ג'ר, עדיין נמצא תחת שליטה של ישראל ולבנון, ממשיכה עד היום לדרוש את נסיגת ישראל מהחלק הצפוני של הכפר.

היישוב שוכן במחוז הצפון בין הגליל העליון לרמת הגולן. חלק ישראלי זה של הכפר, מוגדר כמועצה מקומית והוא היישוב היחיד בשטח מדינת ישראל.

הכפר העלווי, ע'ג'ר, הוכרז כמועצה מקומית בשנת 1982, לאחר שסופח בחלקו יחד עם רמת הגולן תחת חוק רמת הגולן ב-1981.

כיום, הכניסה אל הכפר ע'ג'ר, מוגבלת אך ורק לתושבי היישוב וכן לחיילי צהל.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן