פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

מה לקנות; אבקת חלב רגילה 150 גר'. ביצים; 4. אבקת אפיה; כפית ותקבלו; לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

בריאות הציבור כנסת ישראל

מבוטח קופת החולים יוכל לרכוש תרופה בכל בית מרקחת

מליאת הכנסת, אישרה בקריאה טרומית; מבוטחי קופות החולים יוכלו לרכוש תרופה בכל בית מרקחת שיבחרו ◄'הסתדרות הרוקחים': "תיקון החוק יביא הקלה משמעותית לציבור המטופלים ובני משפחותיהם. אין שום סיבה ממשית להגביל את המטופל ואת בני משפחתו בשיטות שונות, בקבלת התרופה" ◄בישראל, ניתנים בכל שנה על ידי רופאים מרשמים לתרופות כשההערכה שמדובר בין 80 ל 100 מיליון מרשמים.
חבר כנסת עורך דין עודד פורר
חבר כנסת עורך דין עודד פורר

הצעת החוק שהובילו הסתדרות הרוקחים וחבר כנסת עורך דין עודד פורר, עברה הבוקר (רביעי, ל בסיון התשע”ח) ברוב של 53 תומכים וללא מתנגדים וקובעת, כי ‘קופת חולים’ תאפשר לחבריה לממש מרשם שניתן על ידי רופא הקופה בכל בית מרקחת ולשם כך תאפשר לתת גם ‘מרשם שאינו דיגיטלי’ לחבר שמעוניין בכך.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

עוד מוצע, כי ‘קופת החולים’ תממן את ההשתתפות במחיר התרופה גם אם נרכשה בבית מרקחת שאינו של הקופה או נותן שירותים, מטעמה.

חבר כנסת עורך דין עודד פורר (בן 40) תושב העיר רחובות, לשעבר מנכל משרד העלייה והקליטה וכיום חבר ועדת הכספים של הכנסת, חבר ועדת החינוך של הכנסת, מגיש הצעת החוק ‘קופת חולים תאפשר לחבריה לממש מרשם שניתן על ידי רופא הקופה בכל בית מרקחת’ אמר; “במצב הקיים צריך להגיע אל בית מרקחת מרוחק מן הבית למרות שישנם בתי מרקחת קרובים לביתו של הצרכן.

מדוע שקופת החולים ורשתות הפארם, יחייבו את הצרכן לרכוש היכן שהן מחליטות? הצעת החוק הזו, תסייע בראש ובראשונה לקשישים ולאותם ‘אנשים המתקשים להתנייד‘ ולהגיע אל בתי המרקחת המרוחקים.

בנוסף הצעת החוק תיתן מרווח נשימה לכל ‘בתי המרקחת העצמאיים‘ שיוכלו להגיע לקהל לקוחות חדש”. סיכם חבר כנסת פורר.

בדברי ההסבר של הצעת החוק, נכתב; “בעבר כל ‘בית מרקחת פרטי‘ היה מקושר בהסכם עם כל קופות החולים והצרכן, יכול היה לבחור היכן לרכוש את תרופותיו.

בשנים האחרונות החליטו קופות החולים לבטל חלק מהסכמים אלה ולעבוד רק עם בתי המרקחת שבבעלותן או עם רשתות הפארם השונות.

בתי מרקחת פרטיים רבים, ששירתו נאמנה את לקוחות קופות החולים במשך שנים רבות, נאלצו לסגור את שעריהם, ברגע שנפתח בסמוך אליהם בית מרקחת ששייך לאחת מ‘רשתות הפארם’ או ‘בית מרקחת’ של הקופה.

לאחרונה, החלו קופות החולים לנפק ‘מרשמים דיגיטליים’ דרך המחשב. המרשם הדיגיטלי, נשלח אוטומטית אל בית המרקחת של קופת החולים וכך הצרכן, מחויב לרכוש את התרופה – אך ורק בבתי המרקחת של קופות החולים ואינו חופשי לקנות את תרופותיו בכל בית מרקחת, כפי שיחפוץ”.

בישראל, ניתנים בכל שנה על ידי רופאים עשרות מיליונים של מרשמים לתרופות כשההערכה היא שמדובר בין 80 מיליון ל- 100 מיליון מרשמים.

 ‘הסתדרות הרוקחים’; תיקון החוק, יביא הקלה משמעותית לציבור המטופלים ובני משפחותיהם.

כידוע, ה’מרשמים‘ נרשמים למטופלים בקופות החולים, בבתי החולים וב-מרפאות פרטיות. ואילו ציבור ה-מטופלים מקבל את ‘תרופות המרשם‘ רק בבית מרקחת או בבית חולים (חריגים שוליים).

המצב כיום הוא שבבתי המרקחת בבעלות הסקטור הפרטי, התנאי לקבלת התרופה על ידי המטופל, הוא קיומו של הסכם בין בית המרקחת עם הקופה.

למי שאין הסכם, גם אם יש את התרופה בבית המרקחת אין אפשרות לנפק את המרשם. הצעת החוק באה לשנות מצב זה.

מ’הסתדרות הרוקחים בישראל*’ נמסר; “מליאת הכנסת, אישרה היום (ד’) בקריאה טרומית את הצעת החוק לתיקון חוק בריאות ממלכתי – ממוש ‘מרשם בכל בית מרקחת’. עולה, כי תיקון החוק, יביא הקלה משמעותית לציבור המטופלים ובני משפחותיהם. אין שום סיבה ממשית להגביל את המטופל ואת בני משפחתו בשיטות שונות, בקבלת התרופה.

המהלך, יאפשר למטופלים שירות זמין מקצועי ודיסקרטי בכל בית מרקחת. אנו משוכנעים ש‘קופות החולים’ ו‘מערכת הבריאות’ בכללותה, יאפשרו שירות תרופתי טוב יותר ל-צרכני התרופות.

הסתדרות הרוקחים בישראל, נאבקת במשך שנים למען זכותו האלמנטרית של המטופל לקבל שירות תרופתי מקצועי זמין ואיכותי בכל בית מרקחת ללא הטלת הגבלות  מסיבות לא ענייניות המוטלות על המטופלים.

החולה זכאי לקבל את התרופות בכל בית מרקחת. אנו קוראים לוועדת הבריאות, משרד הבריאות ומשרד האוצר לסייע לקידום מהיר של החוק ולהביא את החקיקה לידי סיום, עוד במושב הנוכחי”.

________

*הסתדרות הרוקחים בישראל – היא עמותה המאגדת בעלי בתי מרקחת פרטיים בישראל ומונה כ-500 חברים. אופי העמותה הוא אל-לאומי ואל-מפלגתי. העמותה, קיימת בתצורות התארגנות שונות כמאה שנה, מעת שהחלו רוקחים בארץ ישראל להתארגן בתחילת המאה ה-19 לעבודה משותפת וטיפול מאורגן בעניינים הכלכליים, המדעיים והרוחניים של מקצוע הרוקחות. עוד על הסתדרות הרוקחים בישראל.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן