קמפיין: אנשים. לא סמלים

עמותת נגישות ישראל - Access Israel, יוצאת בקמפיין מקורי רחב היקף / ארצי של עמותת נגישות ישראל יחד עם משרד הפרסום ליאו ברנט, למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא. בין לילה, אלפי תמרורי חניות נכים ב-15 ערים, ובעשרות רבות של חניונים ומרכזי קניות בפריסה ארצית, הוחלפו בתמונות של 50 אנשים אמיתיים עם מוגבלות, המספרים את סיפוריהם האישיים.

נאומו של בצלאל סמוטריץ' מכנס התנועה לאיכות השלטון

במשך עשרות שנים המתח הרצוי בין הרשויות השונות לא התקיים. יותר נכון לומר – הוא התקיים אבל בכיוון אחד בלבד. הרשות השופטת איתגרה פעם אחר פעם את שתי חברותיה, ואולם היא עצמה לא אותגרה לרגע. אסור היה לגעת בה.

פורום כאן נעים

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים?

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים? העיתונאי אלי לוי חדשות ערוץ 10 מביא את הסיפור ושיחה עם מנהלת מחלקת ילדים במרכז הרפואי הלל יפה דר' עדי קליין.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – טורפים

טורפים - טורפי העל של ישראל כפי שנלכדו בעדשה של משה אלפרט במשך שלושים שנה: מסעודתו של הנמר האחרון בעין-גדי ועד המרדף אחרי זאבי הגולן. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

סטטיק ובן-אל תבורי עם הלהיט החדש

סטטיק ובן-אל תבורי, הצמד המוזיקלי הישראלי עם הקליפ-להיט הראשון החדש בשפה האנגלית. זו הגרסה האמריקאית ל"סלסולים" שיצאה לעולם 12.12.18.

מפעל הפיס

נגישות השירות למגבלה תקשורתית (גמגום)

אנדריי קגן, אדם מגמגם אשר עובד בעמותת נגישות ישראל, מספר על עצמו ונותן המלצות לאופן בו יש לתקשר עם אדם מגמגם.

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי, שניתן לטבען, רוטב לאורז [ 40 דק' בישול] מתכונים נוספים ניתן למצוא באתר - http://druzecuisine.com/ מרק שעועית מהיר כתוספת לאורז לבן, מתכון דרוזי מסורתי קל להכנה שניתן לטבען, מתוך סודות המטבח הדרוזי.

נעים לעקוב אחרי

חדשות כאן ישראל כאן אור יהודה כאן נתניה מושבים

מאיר כחלון, לשעבר יו"ר ארגון יוצאי לוב הובא למנוחות

קהל רב הגיע מרחבי הארץ לכבד את מאיר כחלון זכרונו לברכה

פורסם על ידי ‏לבלוב - מורשת יהדות לוב‏ ב- יום רביעי, 26 בדצמבר 2018
כחלון, איש רב הפעלים וההתנדבות, מילא תפקידים רבים במסגרות ציבוריות וייצוגיות; יושב ראש מועצת הארגון העולמי של יהודים יוצאי לוב שהיה ממקימי הארגון וממייסדיו של מרכז המורשת ומוזיאון יהודי לוב באור יהודה, זוכה אות יקיר הרשות | עולים ומגשימים \ תשע"ח, שנפטר אמש (ג) הובא היום (רביעי) בצער רב וביגון קודר למנוחת עולמים בבית העלמין במושב אחיסמך.

מאיר כחלון, איש רב הפעלים וההתנדבות, יושב ראש מועצת הארגון העולמי של יהודים יוצאי לוב שהיה ממקימי הארגון וממייסדיו של מרכז המורשת ומוזיאון יהודי לוב באור יהודה, זוכה אות יקיר הרשות | עולים ומגשימים \ תשע"ח, שנפטר אמש (שלישי, י"ז בטבת התשע"ט) בבית החולים תל השומר, הובא היום (רביעי, י"ז בטבת התשע"ט) אחר הצהריים בצער רב וביגון קודר למנוחת עולמים בבית העלמין במושב אחיסמך בו התגורר. כחלון, נשוי למלכה, אב ל-5 בנות ו-11 נכדים.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

כחלון, יושב ראש התאחדות ו'ארגון יוצאי לוב' משנת 1992 ועד לאחרונה. נולד בעיר טריפולי שבמדינת לוב בשנת 1938. התייתם מאמו ועלה עם אביו ואחיו בשנת 1949 לארץ ישראל בשנת 1949.

מאיר כחלון, יושב ראש התאחדות וארגון יוצאי לוב הובא למנוחות
מאיר כחלון, זיכרו לברכה

תחילה הגיעו אל "שער העלייה" ומשם נדדו בין מקומות יישוב שונים – הועברו ל'מעברת פרדס חנה' משם עברו אל מושב עלמה, מושב של יוצאי יהדות לוב, אחר כך התגוררו במושב שובה בדרום וממנו עברו, בסוף שנת 1950, למושב אחיסמך – גם הוא מושב של יוצאי יהדות לוב. באותה עת, למד מאיר בכפר הנוער בן שמן.

לאחר שירותו הצבאי, למד חינוך והדרכה, עסק בהדרכת נוער מקומי ושימש מזכיר מושב אחיסמך, חבר הנהלת המושב, שימש יושב ראש ההנהלה ונציג המושב בוועידות תנועת המושבים. משנת 1962, שימש מנכל האגודה החקלאית לתובלה, ומשנת 1968, כיהן מנכל החברה לפיתוח מושבי איזור המרכז.

בשנת 1978, מונה למנכל ארגון מושבי הדרום והמרכז, ובשנת 1988 נבחר ליושב ראש היחידה הארצית לשילוב האזורי בהסתדרות כשליח תנועת המושבים.

שימש מנהל מחוז הדרום והנגב בהסתדרות (אגף הארגון ומועצת הפועלים) משנת 1996 ובשנת 1999 מונה למנכל מרחב השפלה ולממונה על הגבייה, על מרשם החברים ועל נכסי ההסתדרות במרחב.

█ מאיר כחלון פעיל בהתנדבות למען קהילת של יהדות לוב

עד שנת 2015, שימש יושב ראש התאחדות וארגון יוצאי לוב, משנת 1992, פעל בהתנדבות למען קהילת של יהדות לוב, ממלא מקום יושב ראש הארגון העולמי של יוצאי יהדות לוב ומשנת 2010, יושב ראש מרכז הארגונים של יהודים יוצאי ערב ונציג הארגון העולמי של יוצאי יהדות לוב בארגון "JJAC – צדק ליהודים יוצאי ארצות ערב".

חבר בהנהלת הפדרציה הספרדית כנציג התאחדות ארגון יוצאי לוב בישראל והארגון העולמי של יהודים יוצאי לוב וציר בקונגרס הציוני מטעם הפדרציה הספרדית העולמית.

חבר בחבר הנאמנים של הסוכנות היהודית. תכנן והביא לביצוע הקמת 'בית כנסת מרכזי עולמי ליוצאי לוב' במושב זיתן שליד העיר לוד. את בית הכנסת, שנבנה בשנות השמונים, תכנן האדריכל פיין זיכרונו לברכה על פי תמונה של בית הכנסת שהיה ב-כפר זליטן בלוב.

בית הכנסת, פעיל כל ימות השנה ומתקיימים בו אירועים רבים; בריתות, חגיגות בר מצווה, חתונות, הילולות בל"ג בעומר ובשמחת בית השואבה בחג הסוכות ועוד.

מאיר כחלון, מילא תפקידים רבים במסגרות ציבוריות וייצוגיות;

 • חבר מליאה והנהלת המועצה האיזורית מודיעין,
 • מזכיר סניף וציר בוועידת מפא"י
 • מזכיר סניף במפלגת העבודה,
 • חבר מרכז המפלגה, חבר מחוז ומזכירות מחוז המושבים במפלגת העבודה,
 • חבר בוועדת הכספים והתקציב של ההסתדרות הציונית,
 • ציר בוועידת ההסתדרות הכללית
 • חבר הוועד הפועל,
 • חבר בית נבחרי ההסתדרות,
 • חבר ועדת כספים וועדת חוקה,
 • חבר בוועד המנהל של הקרן לרווחה לנפגעי השואה,
 • חבר הנהלת העמותה הפרלמנטרית בכנסת למען ניצולי השואה.

חלק מן המידע על מאיר כחלון זיכרו לברכה, הובא מתוך "הסיפור השלם" לרגל זכייתו ב'אות ההוקרה מטעם משרד החינוך'.

█ כחלון, פעל בעשרות תחומים בחכמה ותבונה, בפיקחות ומסירות אין קץ, וייזכר לנצח כמי שדאג לניצולי השואה יוצאי לוב…

העיתונאי (רדיו 90) וחבר מועצת עיריית נתניה מר אהרון אורגד, ספד לו; "יום עצוב בשבילי ברמה האישית וברמה הקהילתית. לצערי הרב, בבית החולים תל השומר, נפטר אמש (ג) מר מאיר כחלון יושב ראש מועצת הארגון העולמי של יהודים יוצאי לוב שהיה ממקימי הארגון וממייסדיו של מרכז המורשת ומוזיאון יהודי לוב באור יהודה.

את מאיר כחלון שאותו אהבתי מאוד, הכרתי בפעילותי בדור ההמשך של ארגון יהודי לוב העולמי. אני מרגיש יגון וצער עמוק עם פטירתו של האיש שהיה לסמל לעשייה עבור קהילת יוצאי לוב בארץ ובעולם.

מאיר, זכרו לברכה, היה מראשוני הפעילים והמקימים של הארגון העולמי שלנו ופעל בכל כוחו במשך עשרות שנים, כדי לקדם את הקהילה והמוזיאון המפואר באור יהודה.

מאיר היקר, פעל בעשרות תחומים בחכמה ותבונה, בפיקחות ומסירות אין קץ, וייזכר לנצח כמי שדאג לניצולי השואה יוצאי לוב בפרט וצפון אפריקה בכלל, לקבל גמלה חודשית, כפי שהגיע להם עקב התלאות והסבל שחוו בימי מלחמת העולם השנייה.

אני בטוח, כי העיר נתניה שבה חיים עשרות אלפים מקהילת יוצאי לוב בישראל, תדע להנציח באופן מכובד את מאיר כחלון זכרו לברכה ובהחלט אפעל לכך במועצת העיר נתניה.
מאיר כחלון – חבל על דאבדין ולא משתכחין".

יהי זכרו ברוך!
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 65, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר לשלוש נכדות אוריאן, מילה שרה ו-אריאל. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שניה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן