גלריית כאן ישראל חדשות ירושלים מופעים תערוכות | מוזיאונים

מאין DATA כנס ב’בית אבי חי’ על אנושיות בעידן חדשנות טכנולוגית

אנושיות בעידן של חדשנות טכנולוגית | מאין DATA כנס ב'בית אבי חי' | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
אנושיות בעידן חדשנות טכנולוגית
מדובר בכנס ראשון מסוגו ב'בית אבי חי' לאורך יומיים בו מיצגים של בוגרי תואר שני מהחוג לעיצוב תעשייתי בבצלאל שיציגו בתערוכה יוצאת דופן רעיונות ואלטרנטיבות למידע הקיים וליחסי הגומלין בין המידע לתודעה ◄ בכינוס המתקיים תחת הכותרת 'מאין DATA' ישולבו גם הרצאות, דיונים בהשתתפות; פרופ' אבינועם רוזנק ופרופ' אורלי שנקר, בהנחיית אמילי עמרוסי, ישאל מה הופך אותנו לאנושיים?
אנושיות בעידן של חדשנות טכנולוגית | מאין DATA כנס ב'בית אבי חי' | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
אנושיות בעידן חדשנות טכנולוגית

השפעתן של הטכנולוגיות החדשות על בני האדם, מותנות אומנם בהקשר גאוגרפי, תרבותי וחברתי – אבל מטבען ההשפעה הזו גם טובה וגם רעה בעת ובעונה אחת, או כפי שניסח זאת מנכל חברת ‘אפל’ מר טים קוק; “על אף שהטכנולוגיה מסוגלת לעשות דברים אדירים, היא לא רוצה שום דבר. אנחנו מחליטים כיצד להשתמש בה”.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

בכינוס ראשון מסוגו ‘מאין DATA שיתקיים בשבוע הבא (ימים שני-שלישי,כא – כב בסיוון, 24-25/6), החל משעה 18:00 בבית אבי חי, מרכז רב-תחומי לתרבות בעיר ירושלים, העוסק בנושאים מרכזיים בתחומי התרבות, המחשבה והיצירה בחברה היהודית והישראלית.

ינסו הדוברים והדוברות בו להסביר איך מושפעת האנושות בכלל ותושבי מדינת ישראל בפרט מהחדשנות הטכנולוגית ששוטפת את חיינו.

בכינוס המתקיים תחת הכותרת; ‘מאין DATA (“מאין דאתא“) ישולבו הרצאות, דיונים ומפגשים לצד תצוגה של ההיבטים הפרקטיים של כמה המצאות ואביזרים. כן ישולבו בו מיצגים, מחזה ומופע מוזיקלי, המבוסס על ביצועים אלקטרוניים.

אחד המפגשים בכינוס בהשתתפות פרופ’ אבינועם רוזנק ופרופ’ אורלי שנקר, בהנחיית הסופרת, מגישת רדיו והעיתונאית אמילי עמרוסי, ישאל מה הופך אותנו לאנושיים?

ובמפגש אחר ברוח ‘הבחירות לכנסת ה-22‘ המתקרבות –  יבררו המשתתפים, האם עדיין יש לנו חופש בחירה בקלפי? או שכולנו בעצם סוג של ‘בוטים’.

(בוט – Bot באנגלית;  קיצורRobot ) על פי ויקיפדיה היא תוכנה המיועדת לאסוף מידע או לבצע פעולות בדרך של חיקוי משתמש רגיל.

מנועי חיפוש , לדוגמה, משתמשים ב’בוטים‘ כדי  לסרוק את דפי האינטרנט ולשמור את מילות המפתח שלהם.

הרצאה נוספת של דר’ מיכה גודמן – תביא מבט חדש על יחסי אדם-טכנולוגיה. דיון אחר, יוקדש לאדם הישראלי והיהודי בעידן החדש;

  • האם השבת תשמור עלינו מפני הטכנולוגיה? (בהשתתפות רחלי פרנקל, פרופ’ דרור פיקסלר, הרב אמנון דוקוב ומר יהודה יפרח);
  • שיחה נוספת עם עורך דין יהונתן קלינגר תעסוק בזכויות אדם ופרטיות.

בתערוכה מוצרים שיכולים להיטיב עם השינה בעזרת מיטה עם חיישנים; מדפסות שיודעות להדפיס… חלומות

דוברת בית חי הגב’ ורד ליון-ירושלמי, מסרה באמצעות אביטל שולומון ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה’ כי כמו כן, יתקיים דיון בהנחיית העיתונאי דרור גלוברמן ובהשתתפות כב’ הרב יובל שרלו ודר’ תומר שדמי אשר יברר, האם ניתן לגבש קוד אתי – ישראלי ל’בינה מלאכותית’.

לאורך שני ימי הכינוס, יתקיימו מיצגים של בוגרי תואר שני מהחוג לעיצוב תעשייתי בבצלאל שיציגו בתערוכה יוצאת דופן רעיונות ואלטרנטיבות למידע הקיים וליחסי הגומלין בין המידע לתודעה.

כך למשל, יוצגו בתערוכה מוצרים שיכולים להיטיב עם השינה בעזרת מיטה עם חיישנים; מדפסות שיודעות להדפיס.. חלומות ומסיכה של מציאות מדומה, המסייעת לפתח אמפתיה לחולי אלצהיימר.

בנוסף, יעלה מופע של מחזה יחיד מאת מאיר אריאל שהיה גנוז עד כה ושמו; “יש תורם!” שיבוצע על ידי המוזיקאי והיוצר המקורי אמן, ספוקן וורד (שירה מדוברת) יונתן בלומנפלד.

מדובר במחזה שהמשורר, פזמונאי, מלחין והזמר מאיר אריאל זכרו לברכה, כתב בהשראת אלבומו המופתי המלא והחמישי “רישומי פחם” ושבו הוא העלה הרהורים על עבדות הנפש, מאסר הנשמה וצמצום רוח האדם בעולם המודרני, התעשייתי והטכנולוגי.

המחזה הועלה פעם אחת בלבד לפני למעלה מעשרים שנים וכתב היד שלו נעלם, עד שלאחרונה הוא נמצא על ידי בני משפחת אריאל והם שהעבירו אותו לבית אבי חי לצורך עיבוד והפקת המחזה.

מופע הנעילה של הכינוס “מאין DATA יהיה בשיחה של השדרנית לבנת בן חמו עם אסף אמדורסקי על יצירה מוזיקלית בעידן דיגיטלי עם ביצועים אקוסטיים ואלקטרוניים למיטב משיריו של אמדורסקי.

פרטים על הכינוס, התערוכה והמופע באתר בית אבי חי.

About the author

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

דילוג לתוכן