101 הזעקת עזרה מדא

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

טקס חילופי שרים

הטקס בהשתתפות השר הנכנס ח"כ עודד פורר, השר היוצא ח"כ אלון שוסטר, שר האוצר ח"כ אביגדור ליברמן ומנכ"ל המשרד ד"ר נחום איצקוביץ'.

פורום כאן נעים

המדריך לבחירת המלון המושלם

הקיץ כבר כאן, ואיתו גם כל הפירות המתוקים! אז כיצד נבחר את המלון המדוגם ביותר? מדריך שירות ההדרכה והמקצוע, נביל עומרי, עונה על כל השאלות!

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

טיפים לאחסון פירות וירקות

כמה פעמים כבר עשינו את אותה הטעות וקנינו ירקות ופירות בכמויות שיכולות להספיק גם לעוד שנה, אבל אז - באסה! נאלצנו לזרוק אותם. *לא עוד* משרד החקלאות פה כדי לעזור ולהאריך עוד יותר את חיי המדף שלהם! צפו בסדרה הקטעים וכנסו עכשיו:

101 הזעקת עזרה מדא

חדשות כאן ילדי ישראל מבזקים חדשות ‘כאן ישראל’ מסחר | תעשייה צרכנות

מאווררים, הרחק ילדיך מקרבתם – הממונה על התקינה במשרד הכלכלה

בעקבות דיווחים על ילדים שהכניסו אצבעות לתוך רשת המגן ונפגעו מלהב המאוורר המסתובב, הממונה על התקינה וצוות מינהל התקינה במשרד הכלכלה, חוקרים את האירועים, שאחד מהם הוביל ל-קטיעתה של אצבע בפעוט כבן שנה ◄הממונה על התקינה מבקש מהציבור לדווח על כל מקרה פגיעה בילדים שנגרמו ממאווררים (tkina@economy.gov.il); בהתאם לחוק התקנים, תשי"ג-1953, חלה על עוסקים, חובת דיווח אל ממונה על אירועי פגיעה ממוצרים שחל עליהם תקן רשמי.
1
0
ילד נוגע באצבעו במאוורר | עיבוד: שולי סונגו ©
ילד נוגע באצבעו במאוורר

לאור דיווחים שהתקבלו לאחרונה על פציעות ילדים ממאווררים, יצא אתמול (ראשון, ט”ז תשרי תשפ”א) הממונה על התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה, מר יעקב וכטל, בקריאת אזהרה לציבור ההורים; “מנעו גישה של ילדים למאווררים ככלל, ולחלקים המסתובבים בהם בפרט”.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

במינהל התקינה של משרד הכלכלה, מבקשים לציין, כי בתקופת חגי תשרי, ניכר שימוש מוגבר ב’מאווררים‘ במיוחד בחלל הסוכה. סקרנותם הטבעית של ילדים קטנים, מביאה אותם “לחקור” את המאוורר ולנסות להגיע לחלקים המסתובבים בו.

חדירת האצבעות דרך הרשת, שאמורה למנוע מגע עם הלהבים המסתובבים של המאוורר, יכולה לגרום לפציעות קשות ואף לקטיעת אצבעות.

הממונה על התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה, מר יעקב וכטל, תמונת המאוורר לצורך המחשה בלבד | עיבוד: שולי סונגו ©
יעקב וכטל

בעקבות דיווחים על ילדים שהכניסו אצבעות לתוך רשת המגן ונפגעו מלהב המאוורר המסתובב, הממונה על התקינה וצוות מינהל התקינה במשרד הכלכלה בראשות מר יעקב וכטל, חוקרים את האירועים, אשר אחד מהם הוביל ל-קטיעתה של אצבע בפעוט כבן שנה.

כן בודק הממונה על התקינה את מידת עמידת המאווררים המעורבים באירועים בהוראות התקן הרשמי תקן ישראלי 900 חלק 2.80 “בטיחות מכשירי חשמל ביתיים ומכשירים דומים; דרישות מיוחדות למאווררים“, לרבות בדרישות שמהוּתן למנוע סכנות מכניות ובהוראות שימוש ואזהרה.

הממונה על התקינה מבקש מן הציבור לדווח על כל מקרה פגיעה בילדים שנגרמו ממאווררים (tkina@economy.gov.il) ואף מבהיר, כי בהתאם לחוק התקנים, תשי”ג-1953, חלה על עוסקים, חובת דיווח אל ממונה על אירועי פגיעה ממוצרים שחל עליהם תקן רשמי.

בהמשך וככל שממצאי החקירות, יצביעו על הצורך בהודעת אזהרה נוספת המתייחסת לדגם ספציפי של מאוורר, יפרסם הממונה על התקינה, הודעת אזהרה נוספת בהתאם לסמכויותיו לפי חוק התקנים ואף יפעל כנגד מפרי החוק.

 

1
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 67, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן